Avto do 11.000

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Za 100€ na leto razlike bi ti menjal avto? Odplacaj lizing in skenslaj kasko, sploh pa drzi se avta z znano zgodovino.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Zadeva je taka, da ga servisiram na Avtohiši Špan. Vedno, ko se po telefonu menimo za datum za servis vprašam po ceni. Vedno mi rečejo tam okoli 200 - 250 evrov. Ko pa pridem avto iskat po servisiranju mi pa začnejo naštevat, kaj so še dodatno menjali in zato so +50 evrov višji stroški. Pač nisem taka oseba, ki bi se prepirala tam na servisu - sem pošten, plačam, se zahvalim in grem. Sam niti nimam pojma, ali so mi res menjali določeno stvar ali ne (na temu področju sem priznam nula ).

Saj zato te pa izkoristijo, ko se jim pustiš. Lepo naj sestavi predračun, kaj vse bo delal in to je to. Če je še kaj dodatno treba, se pokliče in vpraša. Ne pa kar na svojo pest nekaj menjat.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Saj res, jamBra o previsokih stroskih, na servisu se pa pusti za 100€ nasrat. Ce avto ni vec v garanciji, si najdi enega zanesljivega popoldanca in imas redni servis narejen za ~100€
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Za 100€ na leto razlike bi ti menjal avto? Odplacaj lizing in skenslaj kasko, sploh pa drzi se avta z znano zgodovino.

Da, to je tudi ena izmed možnosti o kateri razmišljam...
oziroma skleni osnovno kasko zavarovanje ki bi te prislo okoli 500 evrov., ce se ne motim. To pac ravno toliko ce naredis totalko da ne ostanes brez vsega. Kako prasko s parkirisca bos pa pac "gledal"
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Saj res, jamBra o previsokih stroskih, na servisu se pa pusti za 100€ nasrat. Ce avto ni vec v garanciji, si najdi enega zanesljivega popoldanca in imas redni servis narejen za ~100€

Avto ni več v garanciji in sem sedaj zvedel, da mi ga ni treba več na uradnih servisih servisirat. Predlagaš kakšnega sam? Poznaš kakega dobrega popoldanca?

Drugače pa bom verjetno res odplačal leasing in ga le osnovno zavaroval. Ali pa ga le osnovno zavaroval, se morem z zavarovalnico oziroma leasingom zmenit, če bodo pristali na to, ker sedaj imam polni kasko.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Kaj pa če bi se rajši vprašal kaj je s stroški servisa in zavarovanja. Oboje je lahko precej nižje, samo jezik moraš stegnit. In / ali zamenjat servis. Vzameš predračun po postavkah(!) in če so cene materiala previsoke, jim to jasno poveš. Ali skočiš do prve avto trgovine, kjer ti vsak obriše lep popust če kupiš set robe za servis in dostaviš serviserju. Normalen serviser, ki mu ni vseeno za stranko, seveda ne bo dopustil, da pride do tega, ampak bo sam ponudil boljše pogoje. Lahko tudi OEM dele namesto "originalnih", če so cenejši.

Z zavarovanjem pa takole - prvič me čudi, da lizingodajalec ni priskrbel boljših pogojev (popusta). Kaj če vzameš kasko brez kombinacij in z recimo 10% soudeležbo pri škodi? Triglav recimo pozna to opcijo, premijo si lahko izračunaš na spletu in bo bistveno manjša od sedanje. Ker imam občutek, da plačuješ en kup denarja ne da bi vedel zakaj.
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Ti si skoraj tak kot jaz ko pripeljem na hitri servis avto, da menjajo zadnja amortizerja in zavori lilinder, mi reče ni problema, to bo tam 250 €, pa pridem po avto, pa so še servis naredili in je blo 510 eur.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
In kaj jim reces? Saj nimas kej vec
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Rekli so, da je bil že čas za servis. Po avto mi je šel oče, ker sem bil jaz v službi, on seveda: te že more bit....haha, jaz pa popizdo potem
smile-1.gif

Najbolj neumno pa to, da so iz iste občine in se "poznamo". No zdaj se več ne.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa sej ti ne morejo zaračunat nekaj, kar nisi naročil. Ni šans, da plačam kaj več, pa naj zaradi mene dol šraufajo.

To se mi je sicer zgodilo samo enkrat, ko so mi polek zadnjih ležajev še zavorne ploščice menjali, ampak sem vedel da so že boge, pa tak je bil malenkosten znesek zraven vsega ostalega.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
@avtor: se opravičujem, včasih so bili povsem drugi razredi, so zgleda spremenili.

sicer pa sem tudi jaz naredil podobno, prav zaradi znižanja stroškov. letno delam 35.000 samo po avtocestah in sem šel iz 2.0 130 konjev in 7 litrov olja v motor na 1.6 90 konjev in dobre štiri litre olja v motor ter iz 17-colskih na 15-colske gume in je prihranek precejšen. pa mam že 50% bonusa. ampak se pozna. če maš pa še kasko pa je še tolko več.
ampak avta, ki je moj in vem, kaj sem vlagal v avto, jaz ne bi kr tako menjal ... sploh če ga maš od novega.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Kakšen tovornjak neki. Če ima avto hladilnik olja, potem je najbrž tudi tega potrebno napolnit in seveda so še cevi tukaj. Pa ne pozabi na turbine. Me pa zanima katera Alfa potrebuje 7l olja? 3.2 V6 je zadovoljen z malo manj kot 6, petcilindrski diesel pa s točno 5 litri olja. Al to spet mal nakladamo, a?
sprasujem se.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Še vedno ne vem, če kdo pozna kakega dobrega in zanesljivega popoldanca, kateremu bi lahko pelu servisirat 2x letno svoj avtek
smile-1.gif


Ljubljana okolica.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Predvidevam da je markoman v mondeota 7l olja tocil?
Za vw trenutno ne poznam preverjenega serviserja. Dobis pa eno cifro na zs pa se probaj zmenit. 10km iz lj.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jap, mondeo je rabil 7 litrov. pri domačem majstru pa tudi po servisni knjigi :). in ker pač nismo kr nečesa not vlivali, je blo olje pač skoraj 100 evrov.