Avto do 11.000

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Kakšen tovornjak neki. Če ima avto hladilnik olja, potem je najbrž tudi tega potrebno napolnit in seveda so še cevi tukaj. Pa ne pozabi na turbine. Me pa zanima katera Alfa potrebuje 7l olja? 3.2 V6 je zadovoljen z malo manj kot 6, petcilindrski diesel pa s točno 5 litri olja. Al to spet mal nakladamo, a?
sprasujem se.gif

Če si ti nakladač nismo to tudi vsi ostali. Motor je 1.8 16V iz Alfe 155.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Jaz sem pogledal v navodila... in zdaj ti praviš, da v 1.8 Alfin motor spraviš več olja kot v 3.2 Arese V6? Kar poglej v navodila. Tam piše 4,4l. Do 5 litrov. Je to 7? Kdo naklada?
sprasujem se.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Verjetno potem proizvajalci olja, ki napišejo na kanto 1l, v resnici pa je not 0.8l

Pa kaj bi zdaj rad dosegel? Sam sem bil zraven pri vlivanju olja, koji k***c zdaj tebe srbi če je res toliko? A nameravaš 155-tko kupit?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če ti je Seat star več kot 5 let potem imaš pri Seatu akcijske pakete za menjavo jermenja. Je skoraj ceneje kot pri popoldancu (seveda ob enaki kvaliteti materialov).
Sicer pa, odplačaj leasing in potem zavaruj/servisiraj kakor hočeš. Meni znanec naredi velik servis za cca. 100 EUR (delo zgolj), s tem da sem zraven in vem točno kaj in kako je bilo narejeno. Kosi pridejo nekje cca. 300 EUR.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
A zavarovalnica pa noče dati nobenega komercialnega popusta? Oz si primoran ostati pri tej ali lahko izbiraš? Nama ko se je iztekel lizing, tudi še ne bi imela 50% bonusa, pa sva malo povprašala za ponudbe, če pridejo na tako ceno, kot je bila z 50% popusta in ni bilo problem dobiti. Na 30% rednega bonusa so dali še toliko popusta da je bila cena potem enaka.

Res da je pri tebi malo drugače, ker moraš imeti kasko, nama pa ni več obvezen, pa so mogoče zato bolj fleksibilni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
od kdaj so ti novi razredi na zavarovalnici?

edit, ugotovil, razredi so kao naovi samo vmes ni cenovne razlike,. tako da še gre po starem, vsaj na amzs izračunu...
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
A zavarovalnica pa noče dati nobenega komercialnega popusta? Oz si primoran ostati pri tej ali lahko izbiraš? Nama ko se je iztekel lizing, tudi še ne bi imela 50% bonusa, pa sva malo povprašala za ponudbe, če pridejo na tako ceno, kot je bila z 50% popusta in ni bilo problem dobiti. Na 30% rednega bonusa so dali še toliko popusta da je bila cena potem enaka.

Res da je pri tebi malo drugače, ker moraš imeti kasko, nama pa ni več obvezen, pa so mogoče zato bolj fleksibilni.

Prvo leto sem imel komercialni 50% popust ampak samo na kasko zavarovanje, osnovno sem vseeno plačal 100% (kar pa tudi ni slabo). Skupaj je znašalo zavarovanje+registracija 1200 evrov (z komercialnim popustom).

Letos, pa sem kar sam šel na zavarovalnico in mi leasing ni dal njijovega popusta, ker so verjetno mislili, da mi bo zavarovalnica dala svojega. No, zavarovalnica mi je dala svojega in skupaj smo prili na 850 evrov. Super, podpišem pogodbo, plačam in grem.

Čez en mesec me zavarovalna agentka pokliče in pove, da mi žal sporoča slabo novico, saj so ji zavrnili pogodbo. Ni mi bilo nič jasno, zato sem zahteval pojasnila. Torej ker sem v prejšnjem letu uveljavljal škodo parkirišča (krivec je bil tretja oseba, ukradli so mi pokrovček za šobo za xenon luč, znesek je bil nekje 80 evrov) mi letos prodapejo vse bonitete in po novem moram plačati polno zavarovanje BREZ ikakvih bonitet. Skupaj to znaša 1700 evrov, brez registracije (torej samo osnovno + kasko zavarovanje) - mene je pač to na rit vrglo
stupid-1.gif
in pol se človek vpraša:

"Čemu služi kasko zavarovanje, saj če ga uveljavljaš po tuji krivdi, naslednje leto zgubiš celotno bonifikacijo????" - zato mi je kasko postal eno veliko sranj*!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
na takih kot si ti se lupi raja, zdaj sicer ne vem kaj naj rečem, a je to pravilno al ne... eni plačajo minimalni kasko in 3x na leto veselo izkoristijjo in še kaj zaslužijo, tebe in tebi podobne pa lupijo da plačajo take ki se znajdejo... jaz že lep čas furam samo na obvezno.
 

North

Pripravnik
9. sep 2008
52
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Še vedno ne vem, če kdo pozna kakega dobrega in zanesljivega popoldanca, kateremu bi lahko pelu servisirat 2x letno svoj avtek
smile-1.gif


Ljubljana okolica.

Meni Seata servisira Perc in sem zelo zadovoljen.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ej, ampak to so te pa nategnili v fundament...
Za goro vem (ker sem to že prakticiral):
-koriščenje AKA: -3 PR in brez 5% nagradnega popusta za brezškodno leto (imam AKA brez odbitne franšize, takrat celo odkup prve škode, tako da sem ostal na istem PR)
-koriščenje delnega AKA: brez 5% nagradnega popusta za brezškodno leto

Pa baje je to v iber najbolj zanič zavarovalnica, ki lupi na vsakem koraku in noče izplačevati škod, pa menda je najdražja...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sami neki divji stroški...
stupid-1.gif


A to je prvi avto? Pa že tako drag in močan? Bonus se nabira na Cliotih in podo0bnih jajčkih, ko je pa 40-50% se vzame pa stroj. Mi smo tako spravli skoz mojega in zdaj skoraj že tudi ženinega.

Za Accorda 2,2 iCDTI sem plačal recimo letos za POLNO kasko zavarovanje (obvezno, kasko, kraja, luči, parking, divjad, asistenca itd, potniki itd...) dobrih 750 eur, za ženinega A180CDI pa za obvezno in prav tako polni kasko (le z manj popusta) dorbi 700 eur (cena novega je sicer dobri 23k eur.

Servisi za Hondo so 300 (manjši) do 350 eur (večji), na pooblaščenem servisu. V avto gre sicer 6,5 l olja, večjega servisa pa ni, ker ima verigo.

Za A-jčka je servis 99 eur (na Autocommerce-u) ima pa prav tako verigo.

Skupaj torej 1450 za zavarovanje in 400 eur za servise, kar je manj kot je v zgornjem primeru samo za 1 avto.

Pa še to je drago. Kdor hoče poceni pač kupi Cliota in se ne sekira če je obutan in kakšno olje gre notri.