DSG, da ali ne?

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ne gledam skozi ceno. Samo je izbira avtov z avt. menjalnikom na zalogi bolj boga oz. konkretno dražja. Doplačila za avtomatski menjalnik so nekje od 800 pa do 2000€ kar je znosno. Na avto.net, pa so cene tudi 5 do 6k dražje od navadnih in to me je zbodlo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
pri nam so tudi seniorji 65+ ki so celo življenje furali ročne, šli na avtomatike, in je sreča nepopisna.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ne gledam skozi ceno. Samo je izbira avtov z avt. menjalnikom na zalogi bolj boga oz. konkretno dražja. Doplačila za avtomatski menjalnik so nekje od 800 pa do 2000€ kar je znosno. Na avto.net, pa so cene tudi 5 do 6k dražje od navadnih in to me je zbodlo.
Verjetno je pri rabljenih poleg avtomatskega menjalnika še kup dodatne opreme in je zato toliko dražje. Tiste oskubljene variante pa dobiš samo z ročnim menjalnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Mislim da se pri nas cenovno ne splačajo avtomatiki. Edino če privzameš da je tistih 2k namenjen udobju, ker čez 10 let ni nič več vreden kot tisti model z ročnim, vsaj če imata oba isto opremo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Kia se v Stinger ni upala dati DCT, ker vedo da je mišljen tudi za ameriški trg in tam imaš takoj kakšne tožbe če prodajaš polizdelke. V te modele za Evropski trg pa so ga dali.

Kia nalašč daje evropejcem slabše menjalnike. Enako kot vw, ki tukaj prodaja jajca od dsg, amerom pa vtikajo v pasate neskončno boljši aisin. Malo zato, ker Evropejci požremo čisto vse sranje in nimamo pojma, malo pa z namenom zmanjševanja lastnega ugleda zaradi okvar.

Specifike trga in navade šoferjev zagotovo ne igrajo nobene vloge....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mislim da se pri nas cenovno ne splačajo avtomatiki. Edino če privzameš da je tistih 2k namenjen udobju, ker čez 10 let ni nič več vreden kot tisti model z ročnim, vsaj če imata oba isto opremo.
A res? Daj A6 z ročnim menjalnikom od letnika 2015 na avto.net in poročaj o zanimanju.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zdaj pa eno resno vprašanje. V bližnji prihodnosti kupujem avto in sem si za prioriteto dal avtomatski menjalnik. Ker, pa je ponudba vozil na zalogi s takim menjalnikom bolj boga oz. so cene kar konkretno višje od navadnih, sem vedno bolj skeptičen. Tudi konfigurator kar precej podraži zadevo. Za Ceeda npr. dat 25k je malo tako, tako. To je zgolj preimer in ne moj adut. Ali je avtomatski menjalnik vreden tega denarja ali ne?

To je vprašanje, ki ga moraš razmisliti sam. Fori avtomatika sta dve: je pač luksuzna igrača (in tega vidika morda ne boš preveč pogrešal tudi če greš znova kupit avto s kvačko, ker si pač navajen ročnega in z njim čisto lepo živiš), drugi pa je, da je vožnja v gužvi z avtomatikom veliiiiiiiiiiko bolj udobna. Z ročnim menjalnikom eno uro stat v gužvi je groza, ves čas prva, druga in sklopka - v avtomatiku daš pa nogo dol z bremze in avto gre sam naprej... Pri kakšni vsaj približno relacijski vožnji pa ročni menjalnik ni noben problem (če je dobro narejen je skorajda v veselje)...

Odvisno je torej od tega, kje se dnevno voziš... Se dnevno gužvaš v center Lj iz okolice? Koliko imaš dnevenega stanja v kolonah? To bi bil zame najpomembnejši faktor...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, eno hipoteticno vprasanje. Imas avtomatika, imas radar, si v koloni in avto sam speljuje in se ustavlja. Ce bi ga pustil cisto pri miru, bi sledil avtocesti oz. bi obracal sam volan. Recimo iz Lj do Vrhnike v pocasni koloni z vmesnim vstavljanjem?
Pa ajde, das flaso vode vmes volan, da misli, da ga drzis...Torej, je ze kdo to sprobal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NeBluzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
a ni bil celo na alterju heroj, ki se je takole s plastenko peljal vse do Češke...?

meni je že to, da sledi in speljuje in ustavlja super...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
ne moreš ga čisto pri miru pustit. speljuješ še vedno ti. al na tipko al pa da gas malo stisneš
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash