Drugi družinski

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
V tem primeru bi tudi jaz imel raje škripajočo plastiko. Samo kaj ko ne veš pri katerem boš nasankal. Lahko poleg škripajoče plastike še vedno crkne kakšna reč za bonus. :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Ni problem to, da crkne, ker na to pač nimaš veliko vpliva.

"Poseben" odnos servisa je pa druga zgodba. Ženska jim je nekje proti koncu zgodbe zabrusila naj se grejo odnosa do strank učit k renoju :D Da se je avto zrihtal (menjal motor in nato še menjalnik) pa je bila potrebna neodvisna komisija in novinarji. Dvakrat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Drugače pa poznam samo enega človeka, ki je kupil novega S-a in čeprav je zadovoljen mercedes uporabnik je sam povedal, da je tukaj pa pač drugače. Ni to avto, ki ga imaš zato, ker dela :D
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Ni problem to, da crkne, ker na to pač nimaš veliko vpliva.

"Poseben" odnos servisa je pa druga zgodba. Ženska jim je nekje proti koncu zgodbe zabrusila naj se grejo odnosa do strank učit k renoju :D Da se je avto zrihtal (menjal motor in nato še menjalnik) pa je bila potrebna neodvisna komisija in novinarji. Dvakrat.
Zakaj me to ne cudi. Pa spet BTC LJ, itak. Salabajzerji. V Slo pa niti nimas uradno drugam za peljat. Slabo res.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
....
Pri Fordu tega ni in če hočem da se hitreje "loti" dela, dam za krajši čas na recimo 18 ali 19. Tudi na splošno ta klima zahteva malo več posegov, kot pri Škodi. Hladi pa dobro, čez to ni pripomb.
.....

Pri Fordu napis “auto” samo nakazuje, da naprava ni montirana na biciklu.

Kot je že SJTV1 omenil, je klima v Fordih katastrofa. Auto zunaj na soncu, pregret do amena, zunanja temp. 21 stopinj, štartaš in to čudo najprej piha toplo (saj je zunaj bolj mrzlo). Kolko mi je ta klima živce spila pa še ne.
Prej bil na VAGu a preagresivno klimo, potem nekaj let na Mazdi, kjer kline sploh opazil nisem (prvič nastavil na 22 in ne tikal več - tisti gumb je čisto odveč v avtu :p ).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Vsakokrat občudujem supermene na alterju, ki imajo celo leto eno samo nastavitev klime, ne glede na to, če so v avtu v kratkih hlačah, obleki z zavezano kravato ali v zimski jakni.
Jaz žal nisem tak, temperatura, ki mi v avtu kolikor toliko ustreza, je precej odvisna od tega, kako sem oblečen in kaj sem tik pred uporabo avta počel.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja, celo leto mam 21, včasih se v avto vsedem tudi s kapo na glavi in jo potem dam dol, če grem kam dlje dam tudi bundo ali jakno dol. Če sem v kratkih hlačah in je zunaj 35, je v avtu čist vseen qrc če je 21 ali če nižam na 17.

Tudi tebe razumem, ti se vsedeš s kapo in rokavicami, klimo daš na 35, ker v avtu je -5, ti pa si oblečen za +5, potem ko se avto ogreva pa sčasoma manjšaš do 17, sicer bi še nižje, ampak ne gre, saj oblečen si za +5. Edino ne vem kaj v tem primeru sploh rabiš avtomatsko klimo, če je treba ves čas neki drkat je vseeno al drkaš gumbe na klimi al eno pečko in okno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in gr69

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ja, celo leto mam 21, včasih se v avto vsedem tudi s kapo na glavi in jo potem dam dol, če grem kam dlje dam tudi bundo ali jakno dol. Če sem v kratkih hlačah in je zunaj 35, je v avtu čist vseen qrc če je 21 ali če nižam na 17.

Tudi tebe razumem,
Mislim, da ne razumeš glede na prvi odstavek. Poleti imam zaradi lažjih oblačil praviloma nastavljeno višjo temperaturo kot pozimi. Če mora biti obleka bolj resna poleti, potem seveda tudi poleti nižam.
Od silne pameti hoče nekatere razgnati. Spominjate me na one, ki se hvalijo, kako malo pokurijo, čeprav pozimi stanovanje ogrevajo na 25 stopinj, poleti pa hladijo na 22 stopinj.
Nekaj vam ne štima. Ali vam klime v avtih niti približno ne držijo nastavljene temperature v različnih pogojih, ali vam telesa ne delujejo normalno, ali pa je kaka ovira v glavi.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ne vem, kako prakso uporabljate ostali, sam imam v avtu (poleti ter pozimi) in stanovanju (pozimi) vedno 22 st.C. Poleti je v stanovnju pač malce topleje, da mi ni treba skoz klime poganjat (pa ne govorim o 30 st.C, da ne bo pametovanja, pač pa cca. 25 st.C)
Ja, meni tisti gumb "auto" v avtu dela odlično. Kot je že napisal en zgoraj, ga nastavim in ne popravljam nič več. Razen, če je na sovoznikovem sedežu kaka bejba, njih pa itak zmer zebe ... :evil: pač nastavi desni del klime po želji
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vem kaka jajca to vozite, da nič ne štima. Še moj 5 let star francoski polizdelek poleti 21 soft, pozimi 22 soft in drži temperaturo tako kot more
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Vsakokrat občudujem supermene na alterju, ki imajo celo leto eno samo nastavitev klime, ne glede na to, če so v avtu v kratkih hlačah, obleki z zavezano kravato ali v zimski jakni.
Jaz žal nisem tak, temperatura, ki mi v avtu kolikor toliko ustreza, je precej odvisna od tega, kako sem oblečen in kaj sem tik pred uporabo avta počel.

Alter znalci bi radi da jim klime v njihovih budget uberwagnih z kavmimi mlini pod pokrovom (raznorazne 1.0 turbo variante) suvereno hladijo kot klima naprave na S-klasi.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Jasno. Klima ni nic novega in mora delati bp v letu 2020 ne glede na to ce je avto 15k(clio) ali 150k(s klasa). To je minimum. Sicer naj ne pisejo avtomatska klima in vzamejo stran display s nastavitvijo temperature in dajo klimo zgolj na on/off - tako kot to v resnici deluje pa se to na pol.

Sicer pa marsikdo vozi cliota pa bi si komot privoscil S klaso. Da razpucamo se to, ok? :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pravkar odprto