Drugi družinski

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
PS: a ni veljalo, da daš za avto do letne plače?

To naj bi bila ena takra modra smernica. Eni dajo seveda več in eni bistveno manj.

Načeloma pa več ko imaš manj namenjaš v te namene. Ne predstavljam si nekoga s 150 jurji letno, da nameni 150 jurjev za avto.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.915
5.073
113
Vidiš, to ni Clio a ne?
Pa nimajo milijona, smpak 150 jurčkov.

Rekla kazala, srečal sem majstra, kateri je solastnik komunikacijske firme v Braziliji, pisarne ima tudi v Barceloni in pri nas (sicer Siciljanc). Kupil staro hišo in jo predelal v počitniško vilo z pisarniškim delom. Njegov avto: Toyota Aygo. Je pa res, da precej leti. Večjega japeta še nisem videl v življenju, hkrati nisem tudi nikjer videl večje kovane kuhinjske mize, kot jo je on imel v jedilnici.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Seveda imajo.
Golfa, kio creed, octavio,... Pa imajo 150k+ čistega prihodka letno.

Bom predstavil SVOJ vidik zadeve.

Janez ima 150 k čistega prihodka letno. V 10 letih ima torej 1,5 mio €. OK, do sem vse jasno, Janez je pač precej bolj sposoben od mene, ki bom toliko denarja napraskal recimo v .... 100 letih. Tako, za predstavo.
In ta isti Janez ima recimo na morju gliser/jahto. Ali pa ima vikend v Dalmaciji/na Sejšelih. Mogoče ima celo svojega Falcona, zakaj ne? Rad potuje po svetu, videl je že vse, razen v Zgornji Kungoti še ni bil. Recimo. Je (prehranjuje se) odlično, za vikende na žaru obračajo raroge, jih namakajo v kaviar, poleg tega pa v potokih teče Dom Perignon. Spet samo recimo.
In zdaj, če Janez zgornjega nima? Oziroma si ne privošči naštetega? Torej Janez gara za otroke? Ali pač Janez zgolj uživa v delu? Ampak bolj verjetno je, da Janez nekaj ima In Janez se s svojim zjebanim Golfom, morda malo manj zgonjeno Kio pelje do pristanišča, kjer ima jahto za 1 mio € in se z njo zapelje do Sejšelov. Ali pa gre na vikend v Savojskih alpah, morda z letalom do Monaka.
Če pa Janez ne počne nič od naštetega, je čisto vseeno, če glumi "črnogorca", zategne ročno ter služi 1000€ na mesec. Itak njegov prisluženi denar ne služi svojemu namenu.
V primeru pa, da počne to, kar piše zgoraj, bi pa taisti Janez vsaj lahko pomislil, da bi se do cilja zapeljal bolj varno. Ker jebeš novo Kio, če z njo ne boš živ prišel do pristanišča, vikenda ali letališča. Izhajam iz predpostavke, da so na trgu precej bolj varna vozila kot npr. Kia (Kia je samo primer, ker je omenjena zgoraj).

Če sklenem: Janez ima vikend, ima jahto in ima letalo. Za to potrebuješ .... no, ogrooooomno denarja. Ampak zraven si je pa "za hobi" omislil še Kio, namesto (recimo) Mercedesa E klase.

Ja, to je zgolj moj pogled na vse skupaj.
In ne, nimam 150 k € mesečno. Ne, nimam vikenda, nimam jahte, še manj pa letala. In ne, nisem fovš Janezu.

Če hočete razumet napisano, boste, če ne, preberite prosim samo še enkrat moj prvi stavek. Moj vidik, ne dejstvo.

HINT: varnost.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.489
9.188
113
Rekla kazala, srečal sem majstra, kateri je solastnik komunikacijske firme v Braziliji, pisarne ima tudi v Barceloni in pri nas (sicer Siciljanc). Kupil staro hišo in jo predelal v počitniško vilo z pisarniškim delom. Njegov avto: Toyota Aygo. Je pa res, da precej leti. Večjega japeta še nisem videl v življenju, hkrati nisem tudi nikjer videl večje kovane kuhinjske mize, kot jo je on imel v jedilnici.

Pač posebnež, ki očitno ne ceni svojega življenja ali pa misli, da se njemu ne more nič zgodit.
Se še kdo spomni priznanega zdravnika v LJ, ki je v manjši nesreči umrl? Bo verjetno kakšnih 20 let nazaj. Avto: pičipoki
Večji avto bi pa rabil verjetno le ličarja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
Komot imaš toyoto aygo, če priletiš v Slovenijo 2x letno. Nekje drugje, kjer preživiš več časa, pa kaj bistveno bolj udobnega. Pa če živiš na Siciliji je itak vprašanje samo panda, 500 ali aygo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.489
9.188
113
Komot imaš toyoto aygo, če priletiš v Slovenijo 2x letno. Nekje drugje, kjer preživiš več časa, pa kaj bistveno bolj udobnega. Pa če živiš na Siciliji je itak vprašanje samo panda, 500 ali aygo :D
Komot imaš tudi Golfa enko, vprašanje pa je, če je to pametno. Za 2x letno priletet v Slovenijo vzameš taksi ali pa rentaš avto, ne pa jajce.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Bom predstavil SVOJ vidik zadeve.

Janez ima 150 k čistega prihodka letno. V 10 letih ima torej 1,5 mio €. OK, do sem vse jasno, Janez je pač precej bolj sposoben od mene, ki bom toliko denarja napraskal recimo v .... 100 letih. Tako, za predstavo.
In ta isti Janez ima recimo na morju gliser/jahto. Ali pa ima vikend v Dalmaciji/na Sejšelih. Mogoče ima celo svojega Falcona, zakaj ne? Rad potuje po svetu, videl je že vse, razen v Zgornji Kungoti še ni bil. Recimo. Je (prehranjuje se) odlično, za vikende na žaru obračajo raroge, jih namakajo v kaviar, poleg tega pa v potokih teče Dom Perignon. Spet samo recimo.
In zdaj, če Janez zgornjega nima? Oziroma si ne privošči naštetega? Torej Janez gara za otroke? Ali pač Janez zgolj uživa v delu? Ampak bolj verjetno je, da Janez nekaj ima In Janez se s svojim zjebanim Golfom, morda malo manj zgonjeno Kio pelje do pristanišča, kjer ima jahto za 1 mio € in se z njo zapelje do Sejšelov. Ali pa gre na vikend v Savojskih alpah, morda z letalom do Monaka.
Če pa Janez ne počne nič od naštetega, je čisto vseeno, če glumi "črnogorca", zategne ročno ter služi 1000€ na mesec. Itak njegov prisluženi denar ne služi svojemu namenu.
V primeru pa, da počne to, kar piše zgoraj, bi pa taisti Janez vsaj lahko pomislil, da bi se do cilja zapeljal bolj varno. Ker jebeš novo Kio, če z njo ne boš živ prišel do pristanišča, vikenda ali letališča. Izhajam iz predpostavke, da so na trgu precej bolj varna vozila kot npr. Kia (Kia je samo primer, ker je omenjena zgoraj).

Če sklenem: Janez ima vikend, ima jahto in ima letalo. Za to potrebuješ .... no, ogrooooomno denarja. Ampak zraven si je pa "za hobi" omislil še Kio, namesto (recimo) Mercedesa E klase.

Ja, to je zgolj moj pogled na vse skupaj.
In ne, nimam 150 k € mesečno. Ne, nimam vikenda, nimam jahte, še manj pa letala. In ne, nisem fovš Janezu.

Če hočete razumet napisano, boste, če ne, preberite prosim samo še enkrat moj prvi stavek. Moj vidik, ne dejstvo.

HINT: varnost.
Mogoče je pa tako pohlepen(škrt do sebe) , da vecino prihrankov vlaga v razvoj podjetja katerega je lastnik.
Če pa zaslužiš take vsote v državnih podjetjih kjer se ti jebe za podjetje in si na funkciji zaradi VIP ali nesramnosti in brez vesti do poslovnih partnerjev ga pa ne razumem
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.489
9.188
113
Mogoče je pa tako pohlepen(škrt do sebe) , da vecino prihrankov vlaga v razvoj podjetja katerega je lastnik.
Če pa zaslužiš take vsote v državnih podjetjih kjer se ti jebe za podjetje in si na funkciji zaradi VIP ali nesramnosti in brez vesti do poslovnih partnerjev ga pa ne razumem
Ga ne rabiš, ker takšnega ni :).
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.915
5.073
113
Komot imaš toyoto aygo, če priletiš v Slovenijo 2x letno. Nekje drugje, kjer preživiš več časa, pa kaj bistveno bolj udobnega. Pa če živiš na Siciliji je itak vprašanje samo panda, 500 ali aygo :D

Lahko je bil celi teden, lahko po 3 dni. Drugi solastnik je urejal reči v Braziliji. Vseeno, do letališča moraš priti v stilu :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Evo ti tistega s kio, ko gre na dopust
 

Priponke

  • FB_IMG_1595572794972.jpg
    FB_IMG_1595572794972.jpg
    50,2 KB · Ogledi: 215

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Lej to je tvoj vidik. Eni se strinjajo z njim, drugi zgleda ne. Ne rabi vsak z nekaj več denarja živeti razsipno. Eni vlagajo še v kaj drugega kot "naj se vidi kok mam"

Ja, sej zato sem tudi tako napisal. In ne, nikakor to ni dejstvo. Samo razmišljam.
Da pa skoz v nekaj vlagaš in na koncu ne žanješ svojih sadov, je pa malo mimo. Ampak že malo zahajam iz smeri, pa spet samo moje mnenje.

Pod črto, ja se strinjam, da vsi ljudje ne razmišljamo enako, še manj pa, da imamo enake cilje.
Toliko z moje strani, ne bom več pisal o tem, kakšen avto naj bi (po mojem mnenju) kdo vozil ... ;)
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
ona - univerzitetno izobražena, svojo službo, z lepo plačo (po Alter standardih)
on - lastnik firme (mislim, da je kar na lestvici 100 najbogatejših, bolj pri dnu ampak vseeno)

ona vozi Golfa (sicer novega, dobro opremljenega) vendar: Golf
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz čist razumem, da ne daš veliko denarja v avto. Jaz sicer bi dal oz. Dam veliko v avto enim pa pač dol visi. Važno ka je od A do B.