Drugi družinski

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Jap in taka debata je na ALTER-ju takoj, ko vprašaš za kakšno mnenje/oceno.
Strokovnjaki z minimalcem! Pa jaz bi to, pa bi oneo, pa tisto je sranje, pa tole moraš.
Plača pa ena!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mišljeno je bilo bolj kot odgovor na večno mantro, da je vse kar je več kot "stari clio" preveč in luksuz brez dodane vrednosti.

Če pa gledamo samo temo, je itak jasno: vsi trije predlagani avto so skoraj isti in je samo stvar osebnega okusa. V vseh treh primerih pa gre avte z ne ravno cenjenim motorjem, petimi prestavami, magičnimi kilometri, "spoliranimi" volani in halogenkami.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Precej pa tudi navade oz miselnost ljudi. Ko sem bil jaz majhen je bilo naprimer normalo da si med vožno stal zadaj med sedežema. Sedaj bi ti za to pomoje CSD odvzel otroke.
To spada pa ze pod feminizem in feminiziranje moskih, ki ne smejo biti nic drugega kot pridne puncke in izrazati svojega presezka energije v nevarnih sportih ali akcijah. Vsi pridni pa naj stane kolikor hoce. Danes vidimo koliko stane. Sedenje, privezovanje in striktno sledenje pravil je taksno dejanje. Svet ni crno bel in tega eni nikoli ne boste doumeli. Otroku porines raje v roke tablico, pc, playstation, da bos miren in da se ne bo igral zunaj in kaj naredil slucajno, ker potem bos imel samo sitnosti. Pa se ukvarjati se ti ni treba z njim aktivno. Ko bo odrasel pa, ko ga jebe, ga je pac druzba zjebala in ne stars.
 
  • Haha
Reactions: Davidoff

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Pa ne samo tile. Vse skupaj je ena srednja žalost. Omejiš na 3 leta ali 100k, torej po alter standardih komaj dobro ulaufano in greš nekaj avtov pogledat in vse sfookano bolj od avta, ki ga želiš zamenjat, ki ima 8 let in 300k. Bok slabo poštrihan, vse 4 feltne počohane, prednja šajba spraskana kot pri 30 let starem traktorju, šalthebl "pojeden", kljub temu da gre za avtomatika....ostalo tudi tam nekje. Pa onkraj trojan sploh nisem bil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Ja, "hitre" (enopasovne) ceste so pobrale precej življenj.
Pa bodimo pošteni, alkota se je včasih prevozilo po želodcih 10x več kot danes.
Privezoval se je sem ter tja kakšen. Fotra še danes težko privežem v avtu (pri 80 plus)
Da o varnosti avta ne govorim. Če danes avto razbiješ "do kilerja" , bi ga v Jugoslaviji do nog in bi te iz avta rezali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Najbolji

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Seveda so. Samo moj point je bil drugje: imel sem več nesreč, v različnih avtih in medtem ko sem imel od nesreče z Yugotom resne posledice (še zdaj vidne in občutne), avto pa je bil za stran, je bilo v Cliotu že bolje (vseeno pa se je avto toliko zmečkal, da "ni dosti manjkalo"), je zadnja večja zadeva v Mercedesu E rezultirala v samo nekaj modricah, kljub skoraj enkrat večjih hitrosti vozila. Avto je bil sicer solidno udarjen, a vozen in tudi vrata se je dalo normalno odpreti.

Tako da, kdor bi se lahko vozil v kakšnem bolj orenk avtu, pa fura recimo prvega Cliota, je zame bedak in lahkomiselnež oziroma mu je vseeno za svojo varnost. Če ne gre pač ne gre, se kupi kar je možno, če pa sredstva so, se vzame vsaj kak novejši Golf.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja, "hitre" (enopasovne) ceste so pobrale precej življenj.
Pa bodimo pošteni, alkota se je včasih prevozilo po želodcih 10x več kot danes.
Privezoval se je sem ter tja kakšen. Fotra še danes težko privežem v avtu (pri 80 plus)
Da o varnosti avta ne govorim. Če danes avto razbiješ "do kilerja" , bi ga v Jugoslaviji do nog in bi te iz avta rezali.
samo kdor je pa prezivel na hitrih enopasovnih cestah je pa jebiga boljsi voznik. danes si tezko predstavljam promet na enopasovnicah, ker povprecnega voznika pa cetudi ima 20 let pac ne zna prehiteti traktorja kaj sele kaksen srednje velik kamion. pa se potem ti trobijo kaksen divjak si, ker ne vozis ubogljivo 80km za kamionom 70kmh. je bila naravna selekcija kjer boljsi prezivijo in skozi evolucijo se je to izkazalo za boljse kot eno ujckanje debilov.
prevezujemo se pa nekateri se zmeraj ne, ker pac nisem pes.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
samo kdor je pa prezivel na hitrih enopasovnih cestah je pa jebiga boljsi voznik. danes si tezko predstavljam promet na enopasovnicah, ker povprecnega voznika pa cetudi ima 20 let pac ne zna prehiteti traktorja kaj sele kaksen srednje velik kamion. pa se potem ti trobijo kaksen divjak si, ker ne vozis ubogljivo 80km za kamionom 70kmh. je bila naravna selekcija kjer boljsi prezivijo in skozi evolucijo se je to izkazalo za boljse kot eno ujckanje debilov.
prevezujemo se pa nekateri se zmeraj ne, ker pac nisem pes.
Ja se spomim teh časov kako je bilo. Sem takrat delal po 50000km/ leto pa brez klime. Sem imel stranke razmetane po celi Sloveniji od Murske Sobote do Kopra, Novega mesta in Koroške do Kranjske Gore. Hvala za Norton PC anywhare in sedaj ISL včasih teamviewer, da so ti kilometri padli praktično na 0. Bilo je divje bolj kot sedaj kripto scena.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Seveda imajo.
Golfa, kio creed, octavio,... Pa imajo 150k+ čistega prihodka letno.
Vidiš, to ni Clio a ne?
Pa nimajo milijona, smpak 150 jurčkov.

Recimo jaz bi si tudi lahko kupil drag avto (pa sem verjetno daleč od povprečnega Alteraša s par 100.000 prihodkov letno), pa si ga ne, ampak da bi pa druźino in sebe prevažal okrog v Cliu 50.000km letno mi pa tudi na pamet ne pade, glavni razlog varnost, pa še kup ostalih zraven.
Ja, če ne bi bilo financ, bi tudi to delal, ampak tako pa moraš biti nor. Sploh glede na stanje na cestah pri nas.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.231
5.791
113
Da se razumemo. Ljudi s 150k letnega dohodka je v Sloveniji relativno malo. Ljudi, ki bi ob takem dohodku furali kio ceed in ne recimo vsaj passata je pa za prste na desni roki pridnega mizarja.

Oz. po domače gre za posebneže ali sorodnike Ebenezerja Scrooga.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
30 let star Clio res ni pametno primerjati z novim cliom.
Ne vem pa zakaj bi moral človek zaradi varnosti pol prihodka nameniti investiciji v osebni prevoz? Tudi tisti ki letno zasluži 6mestno cifro
Če letno zaslužiš šestmestno cifro, potem mirno daš 30 jurjev za avto in se ne bo nič se poznalo. Lahko pa 20 in vzameš rabljenega.

Jaz sem sicer po tem merilu Alter revež :)

PS: a ni veljalo, da daš za avto do letne plače?
...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Da se razumemo. Ljudi s 150k letnega dohodka je v Sloveniji relativno malo. Ljudi, ki bi ob takem dohodku furali kio ceed in ne recimo vsaj passata je pa za prste na desni roki pridnega mizarja.

Oz. po domače gre za posebneže ali sorodnike Ebenezerja Scrooga.

Hja, že imajo druge preference.
Eden od teh ima recimo zgonjenega, 10 let starega tiguana. Ima pa zato 2 "johan se dere" tavelka traktorja, čeprav bi za njegove potrebe bil dovolj tamali Zetor.