Drugi družinski

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ker ima v nastavitvah za klimo opcijo nekega pametnega delovanja in bi naj v veliki vročini sama vklopila notranje kroženje, da čimprej doseže željeno temperaturo.

Eni ja, ne pa vsi.

Glede klim: v Superbu sem nastavil 22 in je bilo to to, edino včasih, če sem hotel hitrejši učinek, sem preklopil na agresivnejši "auto" in je bilo to to (VAG ima dva "auto" načina, malo mehkejšega in bolj agresivnega).

Pri Fordu tega ni in če hočem da se hitreje "loti" dela, dam za krajši čas na recimo 18 ali 19. Tudi na splošno ta klima zahteva malo več posegov, kot pri Škodi. Hladi pa dobro, čez to ni pripomb.

Scenic od žene pa hladi slabše (klima je polna), mislim da mora imeti malo manjši kompresor in potem v kombinaciji z ogromno sprednjo šipo zahteva malo več "dela". Je pa ročno klima, morda je avtomatska močnejša.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Ibizo sem imel 9 let in od prvega dne sem jo nastavil na auto in 22 in je nisem več pipal. Tu pri Corolli, pa ni ravno tako. Ko sonce žge neposredno skozi prvo šipo bi moral imeti 20-21, ko pa sonce svrti iz zanje smeri, pa 22-23.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
ja, ker kdo je pa že videl babo, ki bi razumela gumb auto...

moja vsakič nastavlja na 18 stopinj pa ventilator na polno, da bo ja prej shladilo :)
Hahaha. Vse so glih. Dons zjutri spet po dolgem času skup na šiht, zuni 12 stopinj. Klima na 21 in v trenutku, ko je začel gret besno tipkat..... Kva delaš.... Ja nau grel polet..... Faaak
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.384
9.117
113
lol keri problemi...premium nemec nima težav s klimo, enkrat nastaviš in celo leto in naprej ne drkaš več knofov. zna delat pri 30+ in -10.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
A se vam ne zdi, da je precej odvisno tudi od osebnih preferenc uporabnika. Nekdo bi recimo rad, da začne ob vklopu avto pihati na polno, da se čimprej ohladi, drugega pa to grozno moti in ima rajši počasnejši postopek.

BTW, v svojem S-mau sem odkril, da poleg "auto" dejansko obstaja tudi "max Auto", ki začne pihati na polno, dokler ne doseže nastavljene temperature.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

hermann

Guru
19. mar 2014
9.240
5.803
113
lol keri problemi...premium nemec nima težav s klimo, enkrat nastaviš in celo leto in naprej ne drkaš več knofov. zna delat pri 30+ in -10.

Jaz razumem, da so problemi predvsem z babami in ne s klimami, ker te več ali manj delajo celo pri Italjanih in Japoncih

Sicer pa jaz osebno spreminjam nastavljeno temperaturo med zimo in poletjem, ker mi ne paše prevelika razlika med notranjo in zunanjo temperaturo, pa tudi oblečen nisem enako na debelo čez celo leto. Avto sam pa itak nima problemov z držanjem nastavljene temperature.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Men je čist jasno da ve. Mene zanima kako imate vi v praksi...

VW Touran novi in prejsnji, klima na AUTO celo leto temperatura se nastavlja na med 21 in 23 stopinj odvisno od letnega časa.

Seat leon, klima prizgana celo leto, na AUTO jeseni, pozimi in spomladi, temperatura nekje 21-22 stopinj, poleti pa druga zgodba, klima prizgana, ventilator na prvo ali drugo stopnjo, temperatura 22-23 stopinj, s tem da je zracnik desno od volana zaprt, ker drugac mi glih v roko piha pa ni fajn filing.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A se vam ne zdi, da je precej odvisno tudi od osebnih preferenc uporabnika. Nekdo bi recimo rad, da začne ob vklopu avto pihati na polno, da se čimprej ohladi, drugega pa to grozno moti in ima rajši počasnejši postopek.

BTW, v svojem S-mau sem odkril, da poleg "auto" dejansko obstaja tudi "max Auto", ki začne pihati na polno, dokler ne doseže nastavljene temperature.
Pravi moski imamo samo sipe dol k je vroce in pozimi nic gretja. Da se utrjujemo. Ce koga vozimo zraven je to njegov problem. :cool:
 
  • Haha
Reactions: B81

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Naj ti starsi koncno avto kupjo, motorcki so sicer fejst ampak to je ze zdavnej za nami, pravimi deci. Otroc pa uzivate vidm.