Dron DJI Mavic air

gledaM

Zelenc'
23. okt 2019
3
0
1
Gargy, hvala za odgovor. O dronih ne vem prav nič. Gre pa za Ljubljanico za odsek od mostu v Fužinah navzdol do Papirnice Vevče. Torej je nekaj ovinkov in nad reko je takoj drevje ter ob nizkem vodostaju tudi otočki sredi reke. Bi bil kdo pripravljen pregledati reko zdaj, ko je v strugi še relativno malo vode.
Bi poizkusil sam, a se bojim, da bi uničil dron ali dva preden bi zadevo obvladal.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.571
278
113
torej ti bi rad preveril ali je voda dovolj globoka za kakšno dejavnost?

to bi se videlo z drona ja...

jest nisem iz lj, tako da težko tukaj pomagam...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

žal tudi jaz nisem iz Ljubljane povečini niti nisem v Sloveniji :) Drugače če pa pogledam zemljevid verjetno misliš od tiste Marijine kapele oz. muzeja pa dol do papirnice... Če bi se postavil na AC most čez Ljubljanico lahko komot pokriješ domet od začetka do konca. Vsekakor bi pa (po moje) moral leteti nad krošnjami dreves, boš videl več kot dovolj - ni potrebe, da letiš 2 m nad gladino...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

64960924_10219211645184930_4546069509533859840_o.jpg

65127534_10219211824789420_2088058471902609408_o.jpg

Tako zgledata Drava in obrežje iz višine nekje 100m...
 

gledaM

Zelenc'
23. okt 2019
3
0
1
Uh, krasne fotografije reke. Zal pa jaz iscem nekaj kar je padlo v reko. Ja vem, ne sliši se preveč obetavno. Vsekakor bi bilo potrebno leteti tik nad gladino in celo pod vejami dreves zlasti na krajih kjer je reka spodjedla breg. To verjetno predstavlja kar problem torej zahteva dobro znanje. Nagrada, tudi seveda. Hvala vsem za odgovore.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.571
278
113
uf ja... tole je pa kr projekt. sploh pod vejami... pa treba je dron videti iz obale. Na pamet se ga ne da spravit pod veje.

problem je še bleščanje... enkrat me je brat slikaril med vožnjo s kanujem, pa je bil mogoče 5m nad vodo, pa se ni kej dost dobro videlo pod vodo. Iz kanuja je bila pa čist čista...

a gre za večjo zadevo?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Si bom kar tole temo sposodil, in sicer odlocam se za nakup drona mavic air ali pa mavic mini..

Mini izgleda res zelo prirocen, ker je majhen in ima dolgo avtonomijo baterije (leti do 30min, v realnosti baje bp 25-28 min), nima pa 4K kamere, vendar tudi 2.7K deluje super, kar sem gledal reviewe.

Kot pravim mini verzija me zelo mika, ker je majhen in ga brez problema neses kamirkoli na potovanja..

Je air vreden cca 300€ vec?

Kaj bi priporocali?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Prednost Air-a pred Minijem je boljša kamera (4K vs. 2.7K), je nekoliko hitrejši in ima obstacle avoidance, kar Mini nima.
Prednost Minija je prenosljivost (velikost, teža), daljši čas letenja (20 min vs. 30 min) in predvsem 2x nižja cena.

Kamera - že na Mavic 2 PRO marsikdo leti z resolucijo 2.7K, ker je nato v post-produkciji tako ali tako zmanjšaš na 1080P. Pri 4K imaš nekoliko več maneverskega prostora, vendar če se ne misliš iti pro-videografije, potem je 2.7K vrh glave. Obstacle avoidance imam jaz večino časa izklopljen, je pa res, da imam izkušnje z droni že od prej. Vrh tega načeloma ne letim nekje v urbanih naseljih in/ali po gozdu, kjer bi to prišlo še najbolj prav. Poleg tega je mini tako mali, da se že moraš potruditi, da kaj zadaneš :) Višja hitrost letenja pa je itak brezveze, elo zelo redko kdaj uporabim sport mode in najvišjo hitrost na Mavic-u 2.
10 minut več letenja na baterijo je pa zlata vredno.
Domet imasta oba nekej 4km...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Sedaj sem tole dal dol, ker je zastonj vikend.... (standarden xbox controler si moraš kalibrirat :valjamse:)


Kakšni pridejo kontrolorji na teh zadevah? So kakorkoli podobni xbox controllerju, ja vem da so ročice daljše. Kaj vzmeti so tudi notri, da ti v nevtralen položaj rine?

Gleda na kar sem probal, bi bila moja letalska kariera kratka :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Prednost Air-a pred Minijem je boljša kamera (4K vs. 2.7K), je nekoliko hitrejši in ima obstacle avoidance, kar Mini nima.
Prednost Minija je prenosljivost (velikost, teža), daljši čas letenja (20 min vs. 30 min) in predvsem 2x nižja cena.

Kamera - že na Mavic 2 PRO marsikdo leti z resolucijo 2.7K, ker je nato v post-produkciji tako ali tako zmanjšaš na 1080P. Pri 4K imaš nekoliko več maneverskega prostora, vendar če se ne misliš iti pro-videografije, potem je 2.7K vrh glave. Obstacle avoidance imam jaz večino časa izklopljen, je pa res, da imam izkušnje z droni že od prej. Vrh tega načeloma ne letim nekje v urbanih naseljih in/ali po gozdu, kjer bi to prišlo še najbolj prav. Poleg tega je mini tako mali, da se že moraš potruditi, da kaj zadaneš :) Višja hitrost letenja pa je itak brezveze, elo zelo redko kdaj uporabim sport mode in najvišjo hitrost na Mavic-u 2.
10 minut več letenja na baterijo je pa zlata vredno.
Domet imasta oba nekej 4km...

Hvala za info :)

Sem naročil mavic mini-ja in sem ga dobil pomoje za dobro ceno čisto novega, oz. ga še čakam (450€).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.571
278
113
Sedaj sem tole dal dol, ker je zastonj vikend.... (standarden xbox controler si moraš kalibrirat :valjamse:)


Kakšni pridejo kontrolorji na teh zadevah? So kakorkoli podobni xbox controllerju, ja vem da so ročice daljše. Kaj vzmeti so tudi notri, da ti v nevtralen položaj rine?

Gleda na kar sem probal, bi bila moja letalska kariera kratka :)

seveda so fedri. v neutralu so rocke na sredini, dron pa pri miru v zraku.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hvala za info :)

Sem naročil mavic mini-ja in sem ga dobil pomoje za dobro ceno čisto novega, oz. ga še čakam (450€).

Nov Mavic mini je drugace priporocena prodajna cena 399€ ... ce gre za paket Flight more combo (z doatno baterijo in torbico,...) , pa 499€ ... Vec ali manj povsod imajo po enaki ceni ...