Dron DJI Mavic air

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
ja mislim da tko velik casa prisparas... im lahko vec letis.

jest se vedno ne morem postudirat tistega trackinga (kako dela vsaka funkcija posebej)...

kemarkone, a si vzel combo plus?

Nisem vzel combo plus, sem pa dokupil še eno baterijo, tako da imam sedaj dve, kar je kr OK. Moraš si pa res vzet kar nekaj časa, da vsaj osnove preštudiraš kako pa kej, preden greš letet. Drgač res lahk hitro razbiješ drona. Na youtubu je res velik tega...jaz sem naredil vse osnovne nastavitve po youtubu, kjer je lepo prikazan vsak korak posebej, tko da res ne moreš kaj velik z.....Skupaj z priloženimi navodili je to res top. Drugač pa itak praksa največ pomaga, vaja dela mojstra. Mi je pa res odlična stvar to, ni mi žal tut centa ne.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
A ga je dovoljen uporabljati v EU? Kot sem nekje zasledil morajo imeti nek certifikat (CE?)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Xiaomi ima nekaj prednosti in tudi nekaj slabosti v primerjavi z Mavic Air ... Slabosti so te, da nima senzorjev za izogibanje oviram... je tezji, je vecji ... prednosti pa so, da ima zmogljivejso baterijo in daljsi "flight time" in nizjo ceno ... Imam pa osebno slabe izkusnje z Xiaomi izdelki... oz. predvsem s softverom, ki je ponavadi napol kitajski :D ... pa izkusenj s tovrstnimi izdelki ima gotovo DJI precej vec ...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A je ze kej novega na tem podrocju? Na potovanju so me navdusili nad droni :9 tako da sedaj gledam kaj bi kupil... nekako mi je v oci padel DJI Spark.... kej drugega?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

DJI ni napovedal za letos (in mislim da za drugo leto tudi ne) na področju photo dronov. Pres kratkum so izdali DJI tank, napoveduje se mali racing sroje, Phantom 5 bi naj bil "on hokd" oziroma sploh ne uradno potrjen, Mavuc 2 (Zoom in Pro) sta razmeroma nova in sveža, kot platforma pa imata mnogo prostora za nadgradnje...
Bodo pa po moje konkurenti ozkoristli da jih ulovijo...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

DJI pokriva dva segmenta - hobby in profi. Med hobby pocket droni imaš DJI Spark in Mavic Air. Tukaj jima je konkurenca Parrot pa še en, ki sem ga zdaj iz glave pozabil. Med foto droni (Mavic 2) pravzaprav nima konkurence, je pa res da vse kar hoče konkurirat Mavic 2, je vsaj 2x cenejše - ali več. Hubsan je tukaj precej razširjen. Je pa Mavic 2 nekakšen most med hobby in profi segmentom. Tukaj je še pozicioniran Phantom 4, ki ima to prednost, da na njega lahko obesiš poljubno kamero. Je pa že v letih... nato se začne profi segment z DJI Inspire 2 in naprej. To je rang 4k€ in neomejeno navzgor, tukaj pa je ponudnikov spet precej, veliko teh je celo custom made...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, FIMI X8 spada v kategorijo hobby photo dronov. Konkurira pa kvečjemu prvi generacij Mavic-ov. Je pa odličen nakup za nezahtevnega uporabnika!