Dron DJI Mavic air

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno tistih z Miniji in problemi je najvec v FB skupini... ker mini nima toliko senzorjev kot Air... Namesto Minija bi jaz osebno raje kot prvi dron raje svetoval rabljenega Mavic Air za podoben denar ... Res je starejsa generacija, vendar pa je bolje opremljen s senzorji ...
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
80% sedanjih kupcev dronov bo v max enem letu prodajalo ali pa imelo svoj dron v škatli. Ene bo 500, 1000, ++++ € bolelo, druge pač ne.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Pač bodo prodajali in posledično bodo cene rabljenih nižje. Ne se sekirat za tiste, ki so kupili dron le za zabavo oz. da sprobajo zadevo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kot prvo, bi po mojem osebnem mnenju odsvetoval skupino DJI Slovenija. En kup pametnjakovićev, ki samo najedajo in brihtolijo, da te mine do letenja v tisti sekundi, ko si se prijavil. Pa posiljevanje z nekimi tečaji letenja, čeprav vsak, ki je vsaj 5% opravilno sposoben bo znal letet, ker DJI (mini, Air, Spark, Mavic) je pač narejen tako, da ga še opica dvigne s tal (in seveda tudi varno prisatne). Veliko (veliko) veliko bolj poučni so razni videi na YouTube, če se že slučajno kje zatakne.

Pravila letenja... Ne leti več kot 120m visoko, ne leti nad poseljenimi območji in ne leti v "no fly" conah (na te te bo itak dron opozoril - narodni parki, letališča, vojaški objekti, bolnice itd.). Pa ne bodi creapy in snemaj sosede zgoraj brez... Vse ostalo je BS. Lahko si pa porineš kol v rit, do potankosti naštudiraš vse pike in vejice, ampak potem se moraš nujno včlanit v DJI Slovenija skupino...

Nakup rabljenega drona pa je tako-tako. Dovolj je, da 1x strmoglavi in je že hazard risk. Majhne vibracije na motorjih (ppoškodba rok), kakšna počena plošča znotraj, poškodba baterije... To so lahko vse takšne mikro poškodbe, ki hitro vodijo do nesreč. In kot popolni začetnik pač takšne stvari hitro spregledaš, ker niti ne veš, na kaj biti pozoren...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoče samo ena malenkost o RTH. Če je RTH višina nastavljena recimo na 30m, dron pa je v tistem trenutku nižje od tega, se bo najprej dvignil na 30m in nato vrnil domov. Če pa je dron višje od nastavljene višine RTH, pa bo letel na nespremenjeni višini nazaj do točke vzleta (vertikalno) in se začel spuščati.
Še princip delovanja RTH - ob vzletu si zapomni GPS pozicijo, pri dvigu na 10m (vsaj mislim, da je toliko) pa naredi še posnetek s spodnjo kamero (kamerami?). Ko se dron spušča, se najprej postavi na pravilno GPS pozicijo, na določeni višini pa začne z kamerami "ujemat" sliko, ki jo je nardil pred (med) vzletom. Zato je dobro, da se ob vzletu uporabi kakšna kontrastna vzletna točka ali pa vzletni pano (dobiš za drobiž).
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.029
314
83
Goriska
Mogoče samo ena malenkost o RTH. Če je RTH višina nastavljena recimo na 30m, dron pa je v tistem trenutku nižje od tega, se bo najprej dvignil na 30m in nato vrnil domov. Če pa je dron višje od nastavljene višine RTH, pa bo letel na nespremenjeni višini nazaj do točke vzleta (vertikalno) in se začel spuščati.
Še princip delovanja RTH - ob vzletu si zapomni GPS pozicijo, pri dvigu na 10m (vsaj mislim, da je toliko) pa naredi še posnetek s spodnjo kamero (kamerami?). Ko se dron spušča, se najprej postavi na pravilno GPS pozicijo, na določeni višini pa začne z kamerami "ujemat" sliko, ki jo je nardil pred (med) vzletom. Zato je dobro, da se ob vzletu uporabi kakšna kontrastna vzletna točka ali pa vzletni pano (dobiš za drobiž).

Res je, meni se air 2 vrne cisto tocno nazaj na pristajalno podlago.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot prvo, bi po mojem osebnem mnenju odsvetoval skupino DJI Slovenija. En kup pametnjakovićev, ki samo najedajo in brihtolijo, da te mine do letenja v tisti sekundi, ko si se prijavil. Pa posiljevanje z nekimi tečaji letenja, čeprav vsak, ki je vsaj 5% opravilno sposoben bo znal letet, ker DJI (mini, Air, Spark, Mavic) je pač narejen tako, da ga še opica dvigne s tal (in seveda tudi varno prisatne). Veliko (veliko) veliko bolj poučni so razni videi na YouTube, če se že slučajno kje zatakne.

Pravila letenja... Ne leti več kot 120m visoko, ne leti nad poseljenimi območji in ne leti v "no fly" conah (na te te bo itak dron opozoril - narodni parki, letališča, vojaški objekti, bolnice itd.). Pa ne bodi creapy in snemaj sosede zgoraj brez... Vse ostalo je BS. Lahko si pa porineš kol v rit, do potankosti naštudiraš vse pike in vejice, ampak potem se moraš nujno včlanit v DJI Slovenija skupino...

Nakup rabljenega drona pa je tako-tako. Dovolj je, da 1x strmoglavi in je že hazard risk. Majhne vibracije na motorjih (ppoškodba rok), kakšna počena plošča znotraj, poškodba baterije... To so lahko vse takšne mikro poškodbe, ki hitro vodijo do nesreč. In kot popolni začetnik pač takšne stvari hitro spregledaš, ker niti ne veš, na kaj biti pozoren...
Vse si mi vzel z jezika, sem se včlanil, nekaj vprašal in dobil,.... ah kaj bi rekel? - ma ko Alter. ;)

Zdaj pa se samo še režim, ker me vrednost mojih dronov (2X enak) ne boli, čeprav sta večino časa v škatli. Sem zadnjič po dolgem času doma letel in pozabil naprej naredit "umerjanje", mi je spičil čez bajte in "puni gas" v sosedovo fasado. Fasadi se ni poznalo, dronu se malo je, ampak nič resnega. Če bi bil dji pa bi se tudi jaz malo sekiral. ;)
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
V tej DJI SLO skupini so res hudo našpičeni glede pravil.
Sem zadnjič po dolgem času doma letel in pozabil naprej naredit "umerjanje", mi je spičil čez bajte in "puni gas" v sosedovo fasado. Fasadi se ni poznalo, dronu se malo je, ampak nič resnega. Če bi bil dji pa bi se tudi jaz malo sekiral. ;)
Z DJI dronom se ti to ne bi zgodilo! :p
 
  • Haha
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.558
271
113
A miniji še dol padajo, al so že porihtali? :cool:

padajo padajo...

s temi droni bo se hudic... prevec jih je, folk ne uposteva pravil, in prej ali slej se bo zgodila kaksna neumnost, in bojo zaostrili pravila igre...

kako je s temi no fly conami? men je ze nekajkrat opozoril, in ce sem se prijavil preko sms me je spustil gor.
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Tak za igranje in učenje. Eachine EG 16. Krivda je bila moja, njihova zgolj toliko, da je sploh vzletel, brez nastavitev. ;)
Moj mini ima 63 km preletenih in še vedno leti. še vedno vse deluje tako kot mora. Nekateri pogrešajo več senzorjev. Ne vem, no! Verjetno bi radi, da vse dron naredi sam. Meni je za enkrat dovolj Mini in ko bo enkrat odpovedal sodelovanje pa bom razmišljal dalje.
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
No da odpišem vse ;)
kot pravi Jest bodo nova pravila fajn da ne bo treba gledati za vsako državo sproti kaj lahko in kaj ne. Greš recimo v Nemčijo, pa spotoma v Avstriji nekaj vidiš, z dronom gor poslikaš/posnameš in greš naprej ker so ti pravila že znana. Verjetno bo tudi izpit veljal mednarodno v EU

McGiver pravzaprav mene tudi. Ampak... nisem vedel da je tole začelo biti malo bolj strogo zaradi vseh bedarij, ki jih ljudje delajo ... jebatga

Drugače pa tisto kako visoko lahko letim, kje ne smem sem že tako pregledal tako da ne bi smel biti problem. Sosede pa ne bom opazoval. Saj to tudi ni moj namen da bi kupil dron, ampak zgolj kot dodatek dslr aparatu.

Glede tega vzletnega panoja - to je tako tisti okrogli H. Kolikor tako berem je vseeno na katero stran obrneš (modra, oranžna). Tisti, ki imate... je 55cm dovolj ali je bolje 75cm? Malo moram tudi zaradi nahrbtnika gledati da bom tole lahko spravil noter z vso opremo (namenski foto nahrbtnik).

Gargy če nekje vzletim, dron naredi sliko oz. to kar mora, se prestavim recimo 50m stran in postavim pano nazaj bo RTH 50m stran ali prvotna lokacija? Ne morem potestirati ker ga še vedno čakam (ni prispel danes kot je bilo javljeno).
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Tako je. RTH je vezan na GPS koordinate, nato pa s podlago še bolj natančno pristane nazaj na mesto od koder je vzletel.
Če prestaviš podlago, potem pristane le preko GPS koordinat. Torej podlaga več ne služi namenu (ni natančnega pristajanja).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko pa se premakneš, uporabiš RTH in ko je nad točko, da bi se spustil, prevzameš komande in ga pelješ k sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20