Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem prešaltal na tursko zadnje dva dni, ker mi je zmanjkalo kofeta za kofetiero in cakam uno dostavo kave. Moram rect, da sem se hitro navadil kave iz kofetiere kot dobre in odvadil turske, na zelodec udari. Sem pa ene prvih 5 kav zasral s kofetiero, dokler nisem nastudiral kok vode, kok kave, kok mocan ogenj, kdaj odstaviti itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Samo to imaš inox kofetero (za indukcijo)? Kofetiera mora bit obvezno aluminij in obvezno kuhat na plinu oz. še bolj originalno na štedilniku na drva! Takrat dobi kava originalen in pravi okus/aromo. ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kofetiera je za indukcijo una drazja, zgoraj aluminij heksagon, spodaj jeklo. Indukcijo imam pa vrhunsko Siemens, s kaksno slabo ki ti greje v valovih namesto enakomerno, pa je zagotovo tezje skuhati.
 

pinkopalinko

Zelenc'
12. apr 2021
5
0
1
Kako je kaj s kapsulami za kavo. Je kaka pametna opcija nakupa ? Katero spletno trgovino se splača pogledat? Doma imam Dolce gusto in en starejši aparat na E.S.E. tabletke. V firmi imamo kapsule espresso point.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
DG jaz jemljem v Leclercu v veliki škatli, je kar razlika v ceni, drugače pa žena pravi da je dobra kava v Eurospinovih kapsulah ampak so neke slabe izvedbe, da vse okoli šprica - cena pa niti ni toliko nižja.
 

pinkopalinko

Zelenc'
12. apr 2021
5
0
1
Na mojem koncu ni Leclerca. Sem v Šparu vzel DG od Barcaffe in mi je več kot polovica kapsul počila...je bila akcija z razlogom. Moja je zasledila na FB trgovino Kava ekspres. Je kdo kaj jemal pri njih? Se splača?
 

pinkopalinko

Zelenc'
12. apr 2021
5
0
1
DG jaz jemljem v Leclercu v veliki škatli, je kar razlika v ceni, drugače pa žena pravi da je dobra kava v Eurospinovih kapsulah ampak so neke slabe izvedbe, da vse okoli šprica - cena pa niti ni toliko nižja.
Na mojem koncu ni Leclerca. Sem v Šparu vzel DG od Barcaffe in mi je več kot polovica kapsul počila...je bila akcija z razlogom. Moja je zasledila na FB trgovino Kava ekspres. Je kdo kaj jemal pri njih? Se splača?
 
Kako je kaj s kapsulami za kavo. Je kaka pametna opcija nakupa ? Katero spletno trgovino se splača pogledat? Doma imam Dolce gusto in en starejši aparat na E.S.E. tabletke. V firmi imamo kapsule espresso point.


e.s.e. bo pri nas bolj tko tko..kak illy, pri nas na primorskem še ka mattioni. Drgač ko se odfprejo meje, naši zahodni sosedje imajo kar precej tega
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkopalinko

pinkopalinko

Zelenc'
12. apr 2021
5
0
1
Tukaj imaš tudi nekaj za e.s.e. sisteme

Tukaj imaš tudi nekaj za e.s.e. sisteme.

Ja te poznam. Sem pa našel še tole. Imajo tudi na kos

 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
  • Všeč mi je
Reactions: Miha:)

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Da se malo prislinim z bolj splošnim vprašanjem.

V čem se razlikujejo kavni aparati z mlinčkom za recimo 300 eur in tisti za 600, 1000 ali več kar se tiče navadnega espressa in podaljšane kave?
Bo espresso iz 600 ali 1000 eur mašine res boljši od 300 eur mašine?

Ne zanimajo me torej mlečne funkcije, ne zanima me zmogljivost koliko kav lahko naredi naenkrat, ne zanimajo me lepi displejčki, itd.

Vse kar me zanima je kvaliteta espressa in dolge kave iz kavnega zrnja ter preprosto čiščenje/servisiranje. Sprašujem zato, ker imam doma 300 eur DeLonghi mašinco, ki zrihta za moje pojme super kavo (notri sipam Pellini Top trenutno), ampak se kaže opcija, da bo šla od hiše v uporabo drugam in rabim potem novo. Žena bi "nekaj boljšega", sam pa malo dvomim, da bo veliko več denarja res kupilo tudi boljšo kavo? Do sedaj sem naumil, da imajo dražje mašine bolj zapletene sisteme za mleko, lepši dizajn in display, več funkcij kar se mlečnih napitkov tiče, keramičen mlinček, so tudi veliko bolj zapletene in namenjene za veliko količino kav dnevno. Vse to dvomim, da ima znaten vpliv na navadno kavo, torej upam, da imajo dražje mašine tudi boljše sisteme ekstrakcije ali pa tudi ne?

Je kdo že kaj primerjal te mašine med seboj recimo? Pil direktno iz DeLonghija in potem iz Jure (isto zrnje) in opazil veliko razliko?

Oz. kako je potem s polavtomatskimi espresso mašinami, kjer imaš prav tisto ročko za kavo, kar pomeni, da je mlinček posebej in je več ročnega dela (in možnosti napak).
 
Nazadnje urejeno:

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kaj menite o jura ena 8 ali e8? Je dobra ali se v tem rangu priporoca kaj drugega?

tnx in lpu
ko sem jest o teh zadevah razmisljal sem dobil naslednji opis iz jurastore.. tko da - ko/če bo jura - bo E8... sam kaj ko ta saeco noče crknt ;)

Aparat E8 Moonlight Silver odlikuje 2,8 inčni barvni zaslon s slikovnim prikazom 17 različnih napitkov. Izbira med napitki je preprosta – pritisk na tipko ob zaslonu. Ima vgrajen najnovejši Profesionalni mlin Aroma in je namenjen pripravi 25-30 napitkov dnevno. Posodo za odpadno kavo je treba izprazniti po 16 kuhanjih. Vodni rezervoar ima volumen 1,9 l. V posodo za kavna zrna lahko vsujete 280g kave. Pripravi lahko 2 kavna napitka hkrati (osrednja iztoka). Desni iztok je namenjen pripravi kavno-mlečnega napitka.

Aparat Ena 8 Sunset Red je kavni aparat za pripravo enega napitka naenkrat. Iztok za vseh 10 različnih napitkov je postavljen v središče frontalnega dela. Namenjen je pripravi 20 napitkov dnevno. Posodo za odpadno kavo je treba izprazniti po 10 kuhanjih. Vodni rezervoar ima volumen 1,1 l. V posodo za kavna zrna lahko vsujete 125g kave. Ima barvni zaslon in slikovni prikaz napitka, ki ga izberete s pritiskom na tipko ob zaslonu. Večstopenjski Aroma G3 mlin ustvarja napitke s popolno aromo.

Preizkušen model Jura kavnih aparatov je D6 Piano Black. Čeprav nima barvnega zaslona – napitek izberete z vrtljivim gumbom na levi, prikaz napitka je v tekstovni obliki – je upravljanje aparata enostavno in samoumevno. Namenjen je vsem, ki ljubijo klasične napitke, kot so espresso, kava in cappuccino. Ker ima plenilec mleka postavljen za iztok kave, postavite skodelico zmeraj na sredino rešetke. Posodo za odpadno kavo je treba izprazniti po 16 kuhanjih. Vodni rezervoar ima volumen 1,9 l. V posodo za kavna zrna lahko vsujete 200g kave. Dnevna kapaciteta je 25-30 napitkov. Popoln kot mletja Aroma G2 mlina zagotavlja popolno aromo vsakega napitka.
 

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
To bi bil moj prvi pravi avtomat za kavo. Trenutno imam illyevega na kapsule, ki pa je ze oddelal svoje in bi si privoscil nekaj novega/boljsega.

Glede na teste sta oba dobra, ena 8 je npr. zmagal na zps testu in je bil boljsi tudi od e8. E8 je preverjena klasika, ena8 je novejsi model, naj bi bila pa primerljiva. Ena8 je bolj kompakten in ima manjso kapaciteto, pa e8 naj bi imel boljsi penilnik (imamo radi mlecne kombinacije)

Nagibam se sicer k e8, ceprav je razlika v ceni v tujini kar znatna - ena8 je 739 eur, e8 pa 899 eur in ne vem ce razlika odtehta...pri nas sta oba 999eur.

Hvala za mnenja ;)

lp