Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Jaz imam Illy aparat na kapsule (X7.1) že osmo leto in dela kot pesmica...
Na začetku sem kupoval original kapsule, potem pa sem kupil na AliExpressu to in sedaj lahko preizkušam katerokoli kavo, ne samo Illy... In je seveda tudi ceneje... Imajo tudi za druge aparate na kapsule...
Okus pa, kakor je komu pač všeč, enim Illy kava sploh ne paše, meni je pa super...

Kakšno kavo Illy pa kupuješ sedaj ko sam polniš te kovinske kapsule? Ali kupiš Illy za espresso, ali za kafetiero?
Verjetno je v tem primeru potrebno uporabljati kavo, ki je mleta za espresso.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Star model, ga več ne bodo delali, prodaja se zaloga...

Sem govoril z žensko, kjer sem aparat naročil in mi je rekla, da baje da Illy ni dosegel zadovoljive količine prodaje teh aparatov in so jih zato pocenili.
Sicer mi je to malo čuden odgovor, ampak vseeno. Aparat je nov in z 1 letno garancijo. Dvomim, da bi Illy reskiral svoje dobro ime in prodajal kakšno shit serijo. Mogoče jih je kakšno podjetje naročilo in potem zajjebalo z naročilom... Kdo ve
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži, kot pribito v tvojem rangu imaš Wiener caffe, sem pa v Italiji v ponedeljek v Šparu nabavil tole PELLINI ESPRESSO BAR N. 9 CREMOSO , eni jo hvalijo cena 14,80, ja prepoceni za vrhunsko, no bom še poročal.....

Lahko poveš, kje nabavljaš Cremcaffe Exclusive in po koliko, jasno zrnje za pravi kafe avtomat Jura clasic linija.

Nabavljam od lokalnega gostilničarja po ceni kakor kdaj, 24-25€/kg. Nazadnje sem vzel kar 3kg, zdaj sem pri zadnji polovici zadnjega kilograma. Bi pa poskusil BAR2000 Supreme ali Tarabay kavo če ve kdo kje dobiti razen pri kakšnem gostilničarju?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Ni problema, uživaj v dobri kavi!

Sem danes dobil kovinsko kapsulo za polnjenje, vendar po začetnem navdušenju sem kar malce zmeden. Namreč, polnjenje kapsule in kasneje čiščenje le te je precej zamudno. V original Illy kapsulah je 7g kave in če želiš s to vsebino napolniti kovinsko kapsulo, je potrebno napolniti cca. 2 žlički in nato s tamperjem še precej stisniti. Čiščenje pa je precej zoprno, saj kava ne pade sama od sebe ven, ker je močno zbita in je potrebno uporabiti žličko ali kaj podobnega da vsedlino odstraniš. Mogoče sam še nisem vajen in delam kaj narobe?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem danes dobil kovinsko kapsulo za polnjenje, vendar po začetnem navdušenju sem kar malce zmeden. Namreč, polnjenje kapsule in kasneje čiščenje le te je precej zamudno. V original Illy kapsulah je 7g kave in če želiš s to vsebino napolniti kovinsko kapsulo, je potrebno napolniti cca. 2 žlički in nato s tamperjem še precej stisniti. Čiščenje pa je precej zoprno, saj kava ne pade sama od sebe ven, ker je močno zbita in je potrebno uporabiti žličko ali kaj podobnega da vsedlino odstraniš. Mogoče sam še nisem vajen in delam kaj narobe?

Maš ZS...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Preveč si nabasal, je sploh teklo čez .....

A aparat ni rekel " ne me basat" ??? ;)

Danes zjutraj se mi je res zdelo, da sem nabasal preveč, saj je voda tekla tudi s strani. Do sedaj sem vedno mislil, da je potrebno s tamperjem konkretno pritisniti in tudi po prebranem, je v Illy kapsulah 7g kave. Pri kovinski kapsuli, brez da bi močno pritisnil, težko dobiš 7g noter.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Tud jaz sem zadnjič videl ta aparat v Mercatorju 99,99 in ga vzel. Kava mi je super, penilec mleka tudi, nimam želje po filanju kovinskih kapsul, ker kakor sem gledal na YT sem prelen, da bi to počel.
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
122
0
16
Jaz imam Illy aparat na kapsule (X7.1) že osmo leto in dela kot pesmica...
Na začetku sem kupoval original kapsule, potem pa sem kupil na AliExpressu to in sedaj lahko preizkušam katerokoli kavo, ne samo Illy... In je seveda tudi ceneje... Imajo tudi za druge aparate na kapsule...
Okus pa, kakor je komu pač všeč, enim Illy kava sploh ne paše, meni je pa super...

nekaj sem gledal po yt, da obstaja tud za E.S.E. blazince kovinska kapsula in pa nek spliter za dve kavi...uporablja kdo? Sam iscem aparat do nekje 130€, pa da bi bilo pac cimvec izbire ;)
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Kupujem nov aparat za kavo. Naredil sem že celo študijo, ampak še vedno ne vem kaj naj vzamem. Nisem nek freak na kavo, ampak vseeno rad spijem dober kafe. Kupil bi zato, ker rad spijem tudi kaj drugega, kot turško. V preteklosti sem imel en avtomat od Boscha na kapsule iz AT, kava bolj, kot ne povprečna, pa še slabo se dobijo kapsule, razen Muller.

Popolnoma avtomatskega aparata še nisem imel. Je opazna razlika, kot npr Illy ali Nespresso na kapsule? Dolce Gusto mi ni všeč že od začetka. Tako, da to me nikoli ni zanimalo.

Ogrevam se za kak ugoden Philips espresso aparat, saj jih kar hvalijo. Vendar sem še malo v dvomih zaradi cene in pomislek imam, da morda vseh funkcij nebi izkoristil.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kupujem nov aparat za kavo. Naredil sem že celo študijo, ampak še vedno ne vem kaj naj vzamem. Nisem nek freak na kavo, ampak vseeno rad spijem dober kafe. Kupil bi zato, ker rad spijem tudi kaj drugega, kot turško. V preteklosti sem imel en avtomat od Boscha na kapsule iz AT, kava bolj, kot ne povprečna, pa še slabo se dobijo kapsule, razen Muller.

Popolnoma avtomatskega aparata še nisem imel. Je opazna razlika, kot npr Illy ali Nespresso na kapsule? Dolce Gusto mi ni všeč že od začetka. Tako, da to me nikoli ni zanimalo.

Ogrevam se za kak ugoden Philips espresso aparat, saj jih kar hvalijo. Vendar sem še malo v dvomih zaradi cene in pomislek imam, da morda vseh funkcij nebi izkoristil.

samo. en philipsa, če bi rad imel kaj živcev ob pucanju...
kupi v leclercu bosch verocup 300 ko bo v akciji pa bo. Zakajne philipsa sem pisal pa si preberi...