Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz imam Illy aparat na kapsule (X7.1) že osmo leto in dela kot pesmica...
Na začetku sem kupoval original kapsule, potem pa sem kupil na AliExpressu to in sedaj lahko preizkušam katerokoli kavo, ne samo Illy... In je seveda tudi ceneje... Imajo tudi za druge aparate na kapsule...
Okus pa, kakor je komu pač všeč, enim Illy kava sploh ne paše, meni je pa super...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Illy kava je super, sploh če so avtomati sčiščeni in prav nastavljeni, jaz sem jo leta in leta uporabljal (gostilniško linijo iz bobna v zrnju), sem pa se malo naveličal in sedaj šibam Cremcaffe Exclusive in mi nekako bolj paše, rad bi probal kaj novega ampak že v štartu boljšega. Te dve kavi sta obe v rangu 25-30€ in v osnovi drži kakor pribito, kakor hitro padeš v tisto mejo med 10-15€/kilo že ne štima več.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Jaz imam Illy aparat na kapsule (X7.1) že osmo leto in dela kot pesmica...
Na začetku sem kupoval original kapsule, potem pa sem kupil na AliExpressu to in sedaj lahko preizkušam katerokoli kavo, ne samo Illy... In je seveda tudi ceneje... Imajo tudi za druge aparate na kapsule...
Okus pa, kakor je komu pač všeč, enim Illy kava sploh ne paše, meni je pa super...

Če kavo sam polniš v kompatibilne kapsule imaš enako dela ali pa še več kot, će takoj kupiš aparat na ročko in uporabljaš mleto kavo po izbiri.

Mene pa zanima ali ima kakšen aparat na kapsule možnost penjenja mleka?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če kavo sam polniš v kompatibilne kapsule imaš enako dela ali pa še več kot, će takoj kupiš aparat na ročko in uporabljaš mleto kavo po izbiri.

Mene pa zanima ali ima kakšen aparat na kapsule možnost penjenja mleka?

Dobil sem ga za darilo, se na njega navadil, zdaj pa jaz v kapsulo eno kavo, žena drugo, pa je...
Penjenje mleka? - Ja, moj Illy ima... Pa še nekateri dražji Illy modeli od mojega...
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Če kavo sam polniš v kompatibilne kapsule imaš enako dela ali pa še več kot, će takoj kupiš aparat na ročko in uporabljaš mleto kavo po izbiri.

Mene pa zanima ali ima kakšen aparat na kapsule možnost penjenja mleka?

tanovi nespresso, samo je drag...


imaš od srede v leclercu boschev allinone zadevo za 330, pa uporabiš katerokoli kavo...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Illy ima drugačne kapsule od Dolce gusto. So tudi malo dražje( cca 0,50 €) po kapsuli.
Eni zelo hvalijo Illy kavo. Enim pa je predraga. Tudi kava če jo kupiš stane cca 25€/kg. Prodajajo jo v pločevinki po 250g.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Ne bi ti znal povedati, ker jaz ne uporabljam aparata na kapsule. Je pa uporabnik na vrhu te strani (kajpace) omenil, da že 8 let ima aparat Illy pa mu še vedno služi.
 
Illy ima drugačne kapsule od Dolce gusto. So tudi malo dražje( cca 0,50 €) po kapsuli.
Eni zelo hvalijo Illy kavo. Enim pa je predraga. Tudi kava če jo kupiš stane cca 25€/kg. Prodajajo jo v pločevinki po 250g.


dobijo se tudi ese kapsule, 18 kapsul cca 4-5 €. Ne pri nas pri naših zahodnih sosedih pa. Odlična zadeva.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Illy kava je super, sploh če so avtomati sčiščeni in prav nastavljeni, jaz sem jo leta in leta uporabljal (gostilniško linijo iz bobna v zrnju), sem pa se malo naveličal in sedaj šibam Cremcaffe Exclusive in mi nekako bolj paše, rad bi probal kaj novega ampak že v štartu boljšega. Te dve kavi sta obe v rangu 25-30€ in v osnovi drži kakor pribito, kakor hitro padeš v tisto mejo med 10-15€/kilo že ne štima več.


Drži, kot pribito v tvojem rangu imaš Wiener caffe, sem pa v Italiji v ponedeljek v Šparu nabavil tole PELLINI ESPRESSO BAR N. 9 CREMOSO , eni jo hvalijo cena 14,80, ja prepoceni za vrhunsko, no bom še poročal.....

Lahko poveš, kje nabavljaš Cremcaffe Exclusive in po koliko, jasno zrnje za pravi kafe avtomat Jura clasic linija.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Si imel očitno nesrečo. V vseh letih sem imel dva. Prvi picolo še danes dela sestrični (pa je en prvih, še iz AT), drugi drop pa je tudi delal 3+ let, potem pa sem ga prodal in zamenjal leto in pol nazaj (menda še vedno deluje).

Jaz sem Dolce Gusto aparat uporabljal 8 let, res pa je, da ni bilo veliko kav na dan. Vmes je bilo potrebno nekajkrat očistiti šobo in rezervoar za vodo je pričel puščati, torej si moral vsakič vodo na novo naliti. Drugače pa težko rečem, da bi bil šrot. Potem smo šli na mašinco na zrnje in ne gremo več nazaj.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ker ne poznam tega illy, kaksna razlika je od dolce gusto? Isto na kapsule? Cenovno in okus kapsul? A je kaj bolj vzdrzljiv od dolcegusto?

Meni dela že osmo leto... dela kot prvi dan. Javi, ko je potrebno ščistit kamen, nabaviš vrečko s prahom za čiščenje in narediš po navodilih. Zunanjost se očisti, ko ti ni več "lep". Kapsule so cca 10€ (21kom), v Sparu sem jih kupoval na kupon -25%, ali pa v Italiji... Kot sem napisal, pa sem kupil kapsulo za večkratno uporabo in sam uporabljam Illy kavo, žena pa Lavazzo. Linki so pač Spar, dobi se seveda tudi drugje...