Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Sliko embalaže ?

kaj je s sliko embalaže? mleta kava je v pločevinki, tista v zrnju pa ne vem točno ali piksna ali pakunga.Zna pa biti da so kake kave zgolj mlete in jih ni moč dobiti v zrnju (vanilija, lešnik)

glejta ti pa avtofun ki se zato zanimata, pošljita mi sliko pločvenke ki bi jo imela in če se dobi v zrnju ti jo vzamem. So pa kar drage okrog 5 € na paket. pa še nekajkje boš kuhal kavo? avtomat ali kafetiera? mati je nabavila bialetti napoli forte i nrecimo v kafetieri je okus nekoliko bolj grenak, močan,v kavomatu (ročka) pa nekoliko blažji bolj kremast

dajta se zment katere kave bi mela, v kakem stanju (zrnje, melto) pa ni problema se dol do viles zapeljat
 
Sem prečesal ta Bialetti in se bojim da ponujajo samo mlete kave torej prvenstveno produkt ki služi pripravi v teh njihovih kofetierah :confused:

za vsak slučaj mi pošlji sliko pločevinke četudi je mleta. Preverm v trgovini. Drgač pa če želiš lahk kako drugo kavo od lavaze do pelinija pogledam če jo majo v zrnju pa ti jo vzamem. Sicer pa če je mleta je itak uporabna za vse, tako za kafetiero, kot za kavomat.
 
Sem prečesal ta Bialetti in se bojim da ponujajo samo mlete kave torej prvenstveno produkt ki služi pripravi v teh njihovih kofetierah :confused:




ti dve sta tudi na moji poti. če kaj najdeš mi javi
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Ena pražarna kave je tudi v bližni Škofij. Takoj čez mejo je Amigos caffe. Tam je industrijska trgovina. Kavo ti spakira pred tabo in tudi zmelje če si to želiš. Cene pa zelo ugodne. V trgovinin imajo tudi aparat za kavo, tako da lahko poiskusiš kavo. Imajo tudi spletno prodajo. Vendar je poštnina kar visoka. Pa tudi cena v spletni prodaji je višja kot v njihovi trgovini.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
V pražarni Amigos nimajo Pellini kave.
Mogoče jo imajo v kakšni trgovini. V kratkem grem po nakupih in lahko pogledam, če te zanima.
 
Nazadnje urejeno:
lahko prosim preveris katero pellini kavo imajo? v zrnu. hvala


to je njihova štacuna. prečekiraj in mi javi ktera ti je ineresantna, bom preveru in če se da jo dobiš
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Čeprav nisi spraševal mene, sem danes šel po nakupih in pogledal kaj imajo.
V prvi trgovini takoč čez mejo iz Škofij (Centro discount)
Pellini n82 14,90€ in Lavazza Crema e Gusto 10,80€.
V Famili nekaj sto metrov naprej pa imajo
Lavazza Rossa 11,50€, in Segafredo Intermezzo 9,80€ in
pa Pellini n 82 pa 9,90€ v akciji. Normalna cena pa je 14€.
Mislim, da je ta cena do konca tedna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Mene spet mika, da vzamem enga Dolce gusto za vsake tok, kakšno kavo spit. Sem mel že ene 3 in so vsi crknili po dobrem letu, torej a je kje kakšna akcija, da so zelo poceni, ker je očitno to potrošna roba?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Mene spet mika, da vzamem enga Dolce gusto za vsake tok, kakšno kavo spit. Sem mel že ene 3 in so vsi crknili po dobrem letu, torej a je kje kakšna akcija, da so zelo poceni, ker je očitno to potrošna roba?

So imeli 14 dni nazaj v leclercu za 25€, ampak so takoj šli...

Sedajle ima akcijo Illy, avtomat za 44€

EDIT:

če hodiš kaj v AT imaš pa v saturnu in mediamarktu dva na izbiro za pod 35€: