Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Nevem kako je pri tebi, meni se ta lučka za kalker kar dost prižiga sploh zdaj ko je že v letih, tega gre res veliko in ponavadi nabavim kar ene 5-6 flaš tega na zalogo. Enako mi pogosto teži za menjavo filtrov in ne boš verjetl, kljub temu da nimam avtomata za 200EUR, tudi granulat kupim v refuzi in rešim. Imam DeLonghija ECAM 350.50.B, srednja liga, takrat ene 6-7 let nazaj ko sem ga kupil je bil za ene 700EUR dober deal, zdaj pa gledam da jih dobiš že za doberih 500EUR. Nevem kakšno filizofijo imaš ti ampak jaz gledam tako da če so me že pri avtomatu nategnili, me ne rabijo še dalje s potrošnim materialom.

in kolk je kaj okej ta granulat? ker point granulata je odstranjevanje vodnega kamna....

mogoče bi tvegal in kupič vrč brita za filtracijo vode pa tkole filtrirano vodo not vlival?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Nevem kako je pri tebi, meni se ta lučka za kalker kar dost prižiga sploh zdaj ko je že v letih, tega gre res veliko in ponavadi nabavim kar ene 5-6 flaš tega na zalogo. Enako mi pogosto teži za menjavo filtrov in ne boš verjetl, kljub temu da nimam avtomata za 200EUR, tudi granulat kupim v refuzi in rešim. Imam DeLonghija ECAM 350.50.B, srednja liga, takrat ene 6-7 let nazaj ko sem ga kupil je bil za ene 700EUR dober deal, zdaj pa gledam da jih dobiš že za doberih 500EUR. Nevem kakšno filizofijo imaš ti ampak jaz gledam tako da če so me že pri avtomatu nategnili, me ne rabijo še dalje s potrošnim materialom.
Ta ima 15 barov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
in kolk je kaj okej ta granulat? ker point granulata je odstranjevanje vodnega kamna....

mogoče bi tvegal in kupič vrč brita za filtracijo vode pa tkole filtrirano vodo not vlival?

Ta granulat uporabljam že skoraj desetletje, ne samo jaz, tudi znotraj familije skratka preizkušena zadeva. Je identičen tistemu ki je v originalnem filtru, poanta njega je mehčanje in čiščenje vode. Sicer pa imamo mehko vodo, zelo mehko. Pa saj ne misliš da je tisti DeLonghijev superioren samo zato ker je drag? Enako EcoDekalk?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sem prebral da imaš 19 barskega.
Torej hvaljenje kar nimaš..kar nisi preizkusil...
kr neki...

Kje pa sem kaj reklamiral? Lepo sem napisal da se mi zdi super ideja o pojačanju pritiska, da imam sam težave pri mastno praženih mešanicah da pri kratkem programu vedno ne potisne skoz vse kave, kot to naredi na gostilniških kavomatih. Prijatelj, bo treba dati zavist na stran in pozorno brati. Je pa tudi res da ti ni treba replicirati če ti stvari niso jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
zdele gledam pa tega...se mi zdi zelo ugodna cena.
 
Ta granulat uporabljam že skoraj desetletje, ne samo jaz, tudi znotraj familije skratka preizkušena zadeva. Je identičen tistemu ki je v originalnem filtru, poanta njega je mehčanje in čiščenje vode. Sicer pa imamo mehko vodo, zelo mehko. Pa saj ne misliš da je tisti DeLonghijev superioren samo zato ker je drag? Enako EcoDekalk?

ne nism tega mislil, mi je pa čudno da se ti kavomat tkole obnaša.Sem sklepal da maš trdo vodo, pa da granulat ne opravi funkcije kot se zagre,ampak zgleda da sem se motil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
ne nism tega mislil, mi je pa čudno da se ti kavomat tkole obnaša.Sem sklepal da maš trdo vodo, pa da granulat ne opravi funkcije kot se zagre,ampak zgleda da sem se motil.

Ne, imam v settingsih nastavljeno mehko vodo po lestvici. Ampak roko na srce, avtomat je butasto bitje, on ne ve koliko je zabit s kamnom če sploh je ali ni. On se obnaša glede na vnaprej nastavljeno lestvico, to je vsek keč. Saj pravim, zdi se mi da se z leti intervat kalkanja skrajšuje. Mogoče je vezano na starost aparata ali na število skuhanih kav. Sicer pa bolje kak interval več kot premalo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Imam DeLonghija ECAM 350.50.B, srednja liga, takrat ene 6-7 let nazaj ko sem ga kupil je bil za ene 700EUR dober deal, zdaj pa gledam da jih dobiš že za doberih 500EUR. Nevem kakšno filizofijo imaš ti ampak jaz gledam tako da če so me že pri avtomatu nategnili, me ne rabijo še dalje s potrošnim materialom.
Kako so te pri avtomatu nategnili?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
zdele gledam pa tega...se mi zdi zelo ugodna cena.
Ta ma isti šit od kuhalne enote kot ta, ki ga imaš. Delonghi ima to dost boljš rešeno. Sicer pa kokr hočeš.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Sj dela še zmeraj in ni nobenih težav. Kupljen takrat kot tvoj...edino 2 kile je težji kt tvoj bivši za katerega si reku da je kava vodena....kaj je pa vzrok pa si tiho kt miš...
Všeč mi je pa tole na videu... 5:30 glej
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Hahaha a dve kile pravš..... :valjamse: kot rečeno kokr ti paše. Kuhalne enote so pri vseh teh Krupsih en šit in so identične.
To na posnetku zgleda fajn, sam aveš, eni tega za kratek kofe ne rabimo, prav tako ne fensi tač zaslonov. Rabmo pa dobro osnovo, česar Krups nima.