Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ajncvaj, glej, kle gre res kahla spod....to sranje k si ti kupu je neuporabno....
 
  • Haha
Reactions: bertoncl
Zakaj bi dajal posodico v pomivalca če pa lahko prazen tetrapak vržeš v kanto za smeti...

si že kdaj penil mleko? Ker za en kaupučino recimo porabiš 2 deci mleka, tm najmanjši tetrapak je 0,5l.....poleg tega morš met tetrapak stalno zravn kavomata na sobni temp itd....

moje mnenje, tista šobica/cevka pri strani + par lončkov za penjenje na zalogi in to je to. bullet proof
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
jah nimajo vsi.. eni imajo posodo - in vlečejo samo iz te posode (glej amacar-jev komentar).. njemu je tko kul. meni je pa ljubse, da vlece iz tetrapaka.. pač ena stvar manj za pospravljat..

Saj moj ima v originalu zraven posodo, pač sem jo fliknil stran in slamico vedno tam v kozarec/tetrapak/lonček/karkoli mleka. Nevem zakaj tega ne bi mogel naredit z vsemi ki imajo zraven posodo? Jo odstraniš in mir.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Sj vidiš neuporabnost pri 11 cm visokem kozarcu...cela znanost no :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:...za večje napitke pri italjančku kot kaže morš uporabit jušni krožnik:valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::aplauz::zmaga:
Če je tole zate znanost, potem resnično upam da nimaš izpita za avto...... :valjamse: pritisneš na dva gumba in počakaš da je kava kuhana...


Zakaj 2x pritiskat na gumbe če je 1X dovolj ....
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
si že kdaj penil mleko? Ker za en kaupučino recimo porabiš 2 deci mleka, tm najmanjši tetrapak je 0,5l.....poleg tega morš met tetrapak stalno zravn kavomata na sobni temp itd....

moje mnenje, tista šobica/cevka pri strani + par lončkov za penjenje na zalogi in to je to. bullet proof

si že kdaj penil mleko? Ker za en kaupučino recimo porabiš 2 deci mleka, tm najmanjši tetrapak je 0,5l.....poleg tega morš met tetrapak stalno zravn kavomata na sobni temp itd....

moje mnenje, tista šobica/cevka pri strani + par lončkov za penjenje na zalogi in to je to. bullet proof
Par lončkov? To je mišljeno za več kapučinov, da imaš več hladnih lončkov na zalogi?
Jest imam palčko na Profitecu, v hladilniku pa kovinski lonček, kamor vlijem mleko ko želim penit.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Sj vidiš neuporabnost pri 11 cm visokem kozarcu...cela znanost no :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:...za večje napitke pri italjančku kot kaže morš uporabit jušni krožnik:valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::aplauz::zmaga:



Zakaj 2x pritiskat na gumbe če je 1X dovolj ....
Iz tvojega pisanja imam občutek, da prodajaš Krups, al kar koli že toliko hvališ tule. Potem pa moraš še opljuvat konkurenco....
Če tebi ustreza 11 cm visok kozarec, potem najdi primernega zase.... Bodi pa odprt, da drugi uporabljamo normalne glaže.... ne bit tok črno/bel...
ker tole berejo normalni uporabniki, ki iščejo informacije na netu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Italjanska revolucija....odstraniš podstavek za večje šalce
Screenshot_20221201_171821.jpg
 
  • Haha
Reactions: bertoncl
Italjanska revolucija....odstraniš podstavek za večje šalce
Poglej priponko 61350

dej stručnjak pojasni mi kaj je narobe z odstranljivim pladnom? kašno kafe piješ? če gre pladn stran daš tud 20 cm šalco spod. Drgač pa pladn lovi kapljice, ki padejo ven iz ročke....a krupu ništa ne curi? In delonghi dedica je ena izmed price/performace super zadev. No še gaggio carezo bi lahk štel sm notr. Potem si že na raznih bolj "ehte"zadevah.... Imaš pa potem recimo za tebe jajca od lelita, kamor gre pač zgolj navadna skodelica, šalca. No taka nižja šalca gre tud pod LaCimbalija Juniuor, ki ima, majkemi, par knofov...stane pa enih 10 tistih tvojih jajc...pa ne znižanih, ampak kar redna cena..o kakovosti pa ne bi zgubljali besed

dej za skoz boh ne se mešat v reči o katerih pojma nimaš

aja še to...mam dedico kako leto doma kupljeno za cca 140 €, vredna svojih cekinov
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
dej stručnjak pojasni mi kaj je narobe z odstranljivim pladnom? kašno kafe piješ? če gre pladn stran daš tud 20 cm šalco spod. Drgač pa pladn lovi kapljice, ki padejo ven iz ročke....a krupu ništa ne curi? In delonghi dedica je ena izmed price/performace super zadev. No še gaggio carezo bi lahk štel sm notr. Potem si že na raznih bolj "ehte"zadevah.... Imaš pa potem recimo za tebe jajca od lelita, kamor gre pač zgolj navadna skodelica, šalca. No taka nižja šalca gre tud pod LaCimbalija Juniuor, ki ima, majkemi, par knofov...stane pa enih 10 tistih tvojih jajc...pa ne znižanih, ampak kar redna cena..o kakovosti pa ne bi zgubljali besed

dej za skoz boh ne se mešat v reči o katerih pojma nimaš

aja še to...mam dedico kako leto doma kupljeno za cca 140 €, vredna svojih cekinov

Pusti trola:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
dej stručnjak pojasni mi kaj je narobe z odstranljivim pladnom? kašno kafe piješ? če gre pladn stran daš tud 20 cm šalco spod. Drgač pa pladn lovi kapljice, ki padejo ven iz ročke....a krupu ništa ne curi? In delonghi dedica je ena izmed price/performace super zadev. No še gaggio carezo bi lahk štel sm notr. Potem si že na raznih bolj "ehte"zadevah.... Imaš pa potem recimo za tebe jajca od lelita, kamor gre pač zgolj navadna skodelica, šalca. No taka nižja šalca gre tud pod LaCimbalija Juniuor, ki ima, majkemi, par knofov...stane pa enih 10 tistih tvojih jajc...pa ne znižanih, ampak kar redna cena..o kakovosti pa ne bi zgubljali besed

dej za skoz boh ne se mešat v reči o katerih pojma nimaš

aja še to...mam dedico kako leto doma kupljeno za cca 140 €, vredna svojih cekinov
neuporabno :valjamse: ;)
 
Par lončkov? To je mišljeno za več kapučinov, da imaš več hladnih lončkov na zalogi?
Jest imam palčko na Profitecu, v hladilniku pa kovinski lonček, kamor vlijem mleko ko želim penit.

tako nekako ja...pač lončki nerjavno jeklo v katere se potem pred uporabo nalije mleko in se potem le-to speni. Ne rabiš ga pretakat in puščat v hladilniku. Zato je fajn imeti kak lonček več na zalogi. Jaz mam 2 bialetijeva (različni velikosti) pa še ene 2 navadna prav iz teh vzrokov - za gretje, penjenje melak. Drugače bi ga morali (nas je več uporabnikov) po vsaki uporabi prati