Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
V službi imamo na novo Philips EP3246, ki ima res super enostaven LatteGo sistem, ampak ker je aparat precej glasen, ne pride v poštev za domov, ker bi zjutraj zbudil vse otroke :)
Baje so DeLonghi v tem cenovnem rangu (500-600 EUR) bolj tihi

Zanima me, kateri DeLonghi avtomatski aparat ima najbolj enostaven sistem za čiščenje mlečne posodice? Tiste palčke za frothanje ne želim.
kakšna je sploh razlika med Magnifica EVO 290.61 in Dinamica 350.55 in Dinamica Plus 370.85?

Torej rabim ne preveč glasen kvaliteten aparat, ki zna narediti Espresso in Capuccino iz posodice mleka z enostavnim čiščenjem?

Če omenjeni Delonghi modeli niso tišji od Philipsa - ali je kak višji Delonghi model tišji? Oz morda kak drug italijanski proizvajalec?

hvala

Difference ECAM 370.95.t and ECAM 370.70.b​

In addition to our test device ECAM 370.95.T ( in titan-gray ) there is another Dinamica Plus model – ECAM 370.70.B ( in black ). she is something cheaper and offers a few for it fewer functions. You can do not control via app and only have 1 instead of 3 profiles. In addition, the insulated double wall was dispensed with in the milk container. Otherwise, according to DeLonghi, both devices are completely identical. So if you want to save something, you should take a look at the cheaper option.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Tiste, ki jih ne piješ (in posledično ne kupuješ), ne boljo.

Je res.

Kot sem napisal sem šel sam pred časom iz pravega avtomata nazaj na ESE tabletke. Razlog je ta, da pijem samo še črno podalšano in se mi ni več dalo vseskozi pucat avtomata. Prej sem imel skoz Segafredo, sedaj pa ga ne dobim, čeprav vem, da obstaja. Tako da sem na Lavazza, pa še škatlo Vergnanota testiram. Cenovno pa sem tam tam s kavo v zrnju, vsaj to rundo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Cenovno pa sem tam tam s kavo v zrnju, vsaj to rundo.
Dobro zate :nazdravje:

Ugotovili smo, da je 1kg kave cca 140 espressov, je to 70 podaljšanih? No, če na hitro pogledam na net, lahko dobim Nespresso kapsule (ki so po mojem mnenju, zaradi poteklega patenta ipd, najcenejše) za 13 rp za espresso. To ustreza 18,5 za kg kave.

Verjetno se da ceneje. Aldi je imel neko akcijo, 100 kapsul za drobiž. Ampak recimo, da gledamo dokazljivo ponudbo. 13rp.

Ne vem, kako se najcenejša kapsula primerja z najcenejšo kavo - ampak v Lidlu se dobi znosna kava za 10 - pa ni najcenejša. Torej je avtomat vsaj cca 2x dražji od kave v zrnju, če ne gledamo res ugodnih akcij in štejemo samo vhodne surovine.

S tem, da Nespresso/DG vzameš, narediš, spiješ. Minimalno packanja, pa sproti lahko prepletaš n okusov in še brezgotovinske.

Ni vse v ceni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Dobro zate :nazdravje:

Ugotovili smo, da je 1kg kave cca 140 espressov, je to 70 podaljšanih? No, če na hitro pogledam na net, lahko dobim Nespresso kapsule (ki so po mojem mnenju, zaradi poteklega patenta ipd, najcenejše) za 13 rp za espresso. To ustreza 18,5 za kg kave.

Verjetno se da ceneje. Aldi je imel neko akcijo, 100 kapsul za drobiž. Ampak recimo, da gledamo dokazljivo ponudbo. 13rp.

Ne vem, kako se najcenejša kapsula primerja z najcenejšo kavo - ampak v Lidlu se dobi znosna kava za 10 - pa ni najcenejša. Torej je avtomat vsaj cca 2x dražji od kave v zrnju, če ne gledamo res ugodnih akcij in štejemo samo vhodne surovine.

S tem, da Nespresso/DG vzameš, narediš, spiješ. Minimalno packanja, pa sproti lahko prepletaš n okusov in še brezgotovinske.

Ni vse v ceni.

750 ESE tabletk Lavazza je trenutno 95€, sam sem kupil ceneje (0,11 na kavo). 150 padsov je 1080g, torej cca 1kg. Se pravi sem dal za preračunano za kilo kofeta 19 evrov. Seveda, malo več kot zrnje, ampak meni trenutno odtehta to vse ostalo.

 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Najboljša ponudba je vseeno...

1668871753403.png