Dobava novega avtomobila?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti povem še jaz priliko. Prideš v Nemčijo in se pelješ 250. Pa ne moti nikogar. Je pa res da bi ti verjetno mimo Vodic še na AC dal omejitev 30.
Res je. Pa še tam se resno dela na omejitvah na 130. Zakaj bi jo dal? Splošna je čisto OK. Če imaš pa željo po tiščanju in bemflca preživi... pa evo ti Cerklje in Grobnik.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Iz leta v leto je vedno več odsekov na nemških avtocestah, ki dobijo omejitev hitrosti. Sicer pa pustimo Nemčijo. Omejitev v Sloveniji je 130... in glede na povečan promet v zadnjih letih je realna hitrost kvečjem nižja od te... seveda se pa najdejo bedaki, ki ne glede na promet divjajo, se brez zaviranja prilepijo na rit in blendajo, čeprav je pred tabo kolona vozil... nekaterim pač ni pomoči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, lahko bi bili docela liberalni: brez omejitev in samo (kot v nemčiji ponekod) table za priporočeno hitrost. ampak, v primeru nesreče pa kazen taka, da bo še tvoje otroke bolela glava. in denarnica. (akhm, seveda to ne bo šlo, ker vemo, kako dolgo se pobira pri nas denar...). osebno sicer nisem za to, ker bi se potem preveč bal "projektilov" na cestah...nadzor z radarji, ki imajo nastavljeno "pametno" omejitev ter strikten način izterjave denarja. pa bi šlo :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ngc2392, praviš, da v nemčiji podajo priporočeno hitrost (torej, ti jo samo priporočijo) in če narediš nesrečo, dobiš mega kazen. Kako to, saj nisi kršil zakona?
Če si ga, potem je priporočena enako obvezna, oz. je omejena z zakonsko in je beseda priporočena "kar nekaj"
Torej, je res, da če NE upoštevaš priporočeno, da si že v prekršku in te štrafajo za prekoračitev hitrosti, če narediš nesrečo?
Govorim samo za kazen za prekoračeno hitrost?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ni res. Kazen ni zaradi prevelike ampak neprilagojene hitrosti. Na kratko in posplošeno: vsak mora v vsakem trenutku voziti tako, da lahko predvidi in prepreči potencialno nesrečo oz. ravnanje drugih udeležencev v prometu. In tukaj so "izstrelki" na nevarni strani.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hanzi, sem prebral... bottom line pa je da počasi postajaš tečen kot diareja.
Get your life.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ngc2392, praviš, da v nemčiji podajo priporočeno hitrost (torej, ti jo samo priporočijo) in če narediš nesrečo, dobiš mega kazen. Kako to, saj nisi kršil zakona?
Če si ga, potem je priporočena enako obvezna, oz. je omejena z zakonsko in je beseda priporočena "kar nekaj"
Torej, je res, da če NE upoštevaš priporočeno, da si že v prekršku in te štrafajo za prekoračitev hitrosti, če narediš nesrečo?
Govorim samo za kazen za prekoračeno hitrost?

ne, ne...tisto o mega kazni sem dodal jaz. na avtocestnih odsekih imaš pa ponekod res le "priporočena hitrost" namesto zakonsko določene. kjer jo ni, jo pač ni. a če narediš nesrečo, je verjetno tudi priporočena hitrost z namenom priporočena. in se jo zakonsko obravnava (ne vem, nisem iz nemčije...)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.626
14.322
113
Cash, gume so prvo gradnja continental, na aftermarket litkah. Nimajo gume veze, če poberejo blokado ven mora letet 200 ;)

Realnih 200km/h s 130hp in tako kilažo vozila ter zračnim uporom kot jo imaš? Močnomočnomočno dvomim. Potem je pa tu pod vprašajem še sam menjalnik in prestavna razmerja....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ne, ne...tisto o mega kazni sem dodal jaz. na avtocestnih odsekih imaš pa ponekod res le "priporočena hitrost" namesto zakonsko določene. kjer jo ni, jo pač ni. a če narediš nesrečo, je verjetno tudi priporočena hitrost z namenom priporočena. in se jo zakonsko obravnava (ne vem, nisem iz nemčije...)

POVSOD imaš priporočeno hitrost 130km/h.

In imaš tudi neomejeno na takih odsekih, kjer naši biseri nabijejo omejitev 80 km/h.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Načeloma je brez omejitev na tropasovnicah.
Kot drugo, mislim da v nemčiji zelo kaznujejo ritopike in nasploh vse nestrpneže na prehitevalcu. Prisotnost policije v civilnih vozilih je pa tudi precej večja kot pri nas.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Načeloma je brez omejitev na tropasovnicah.
Kot drugo, mislim da v nemčiji zelo kaznujejo ritopike in nasploh vse nestrpneže na prehitevalcu. Prisotnost policije v civilnih vozilih je pa tudi precej večja kot pri nas.
Nima veze s številom pasov, še z sem, ali obstaja odstavni pas, ne. Odvisno od poteka ceste, prometnih obremenitev ipd ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi tako. Verjetno kar tako na blef, že ni brez omejitve... Ker čemu je bila med A mejo in Minhnom omejitev na 120 km/h?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
Pa ni skozi no.

Je pa ta cesta ena najslabših avtocest v Nemčiji.
Pravi Autobahn je proti Nürnbergu in proti Stuttgartu od Münchena dalje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Realnih 200km/h s 130hp in tako kilažo vozila ter zračnim uporom kot jo imaš? Močnomočnomočno dvomim. Potem je pa tu pod vprašajem še sam menjalnik in prestavna razmerja....
Prestavno razmerje bi slo najbrz na 250+. Ker mislim da celo 4. v blokado pade zaradi hitrosti. Potem imas se peto in sesto.
Pa nisem pisal realnih 200. Ob pogojih ki sem jih imel v mislih pa bi moral toliko iti. Trafikca z 90 konji je sla 180+ ob takih "pogojih“. Na ravnem se je pri njej vse koncalo pri slabih 150, tovarnisko miislim da nekih 142.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dsj kakšno navigacijo zraven spremljaj in hitrost preko GPSja. Tisti števec od Cliota v Trafficu laže kot pes teče.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tudi tako. Verjetno kar tako na blef, že ni brez omejitve... Ker čemu je bila med A mejo in Minhnom omejitev na 120 km/h?

Ker si se peljal enkrat... pogosto je tam neomejeno, čeprav je cesta v vsaj 50% bistveno slabša kot katerikoli konc slovenskih AC.

Veliko neomejenih je celo brez odstavnega pasu :eek: