Dobava novega avtomobila?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Blokado? Prvič slišim da bi imel avto blokado pri manj od 250 km/h (ok, so izjeme kot recimo G55 AMG). Res pa je da se da nastavit blokado (ali je samo opozorilo) zaradi gum. Bolj verjetno pač (nov) avto ne gre več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Mah zadeva je malo sarkasticna. Je pa res da po podatkih naj bi avto sel 170, pa se pri 162 vse konca ( ni vazno v kateri prestavi)pa bi glede na teren in konje in obrate motorja zadeva morala leteti 200. Trafikca z 90 konji je sla 180+ Ford s 130 konji pa ti pokaze sredinec pri 162 pa ceprav do tja vlece lepo.
Transporter je dober za stiropor voziti ;) ne pa zelezje ;). Da ni slucajno isto se z nosilnostjo. Novi lastnik trafikco mirno nalozi z 2x nosilnostjo, jaz naj pa forda nakladam s balami stiroprja namesto zeleza, ker kaj pa ves kaj tisti drobni tisk pomeni.
In ja, ce bi se v kaj spustil bi najbrz obveljala tista mc giverjeva. Zanimivo da tista ne velja za izpuste (dieselgate).
Ibiza, kako dolgo pa je nov avto? Kupljen je bil lani.
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.238
2.093
113
SV SLO
Pri Fordu se včasih malo hecajo se mi zdi. Start stop sistem je v vseh prospektih in cenikih in oh in sploh kao serijski, avta brez tega pač ni mogoče naročiti. In kaj se mi zgodi? Po 4 mesecih čakanja ugotovim, da sem izbral ravno kombinacijo motorja in menjalnika, kjer start stop sistem ne obstaja. Amaterji in potem ti ponudijo simbolično odškodnino za zavajanje.........
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.428
3.503
113
jebeštrga pa ta start stop sistem.
No sicer pa Transporter z 150 ks prileze na 200 kmh po GPS gume pa so do 190kmh.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pazi da boš pri dokazovanju končne hitrosti priložil potni nalog za Nemčijo, ker če ne, boš dobil še kazen zaradi prehitre vožnje. :fredi::gorjaca::evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čezpoletne dobave, še posebej zdaj ob uveljavljanju novega standarda EURO6c niso pravo merilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Zakaj nisi kupil masterja ali boxerja? Cena je tam tam.
Previsoka sta. Nekdo se je zapicil da je fajn ce prides v garazno hiso.
Pazi da boš pri dokazovanju končne hitrosti priložil potni nalog za Nemčijo, ker če ne, boš dobil še kazen zaradi prehitre vožnje. :fredi::gorjaca::evil:
Saj ni tako "mastna" kazen za 32 prevec. Oziroma s toleranco prides pod trideset kmh. Kazen je 80 evrov oziroma isto kot bi peljal 5 prevec v 30 coni.
Ce zaradi tega dobim nov avto....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Previsoka sta. Nekdo se je zapicil da je fajn ce prides v garazno hiso.

Saj ni tako "mastna" kazen za 32 prevec. Oziroma s toleranco prides pod trideset kmh. Kazen je 80 evrov oziroma isto kot bi peljal 5 prevec v 30 coni.
Ce zaradi tega dobim nov avto....
In kaj se sploh pištoliš? Omejitev je 130 na AC in ostalih cestah primerno manjša. Tvoja kapelica zmore najmanj toliko. Kolikor si čez 130 si že v prekršku. Torej? Jaz osebno sem za to, da se vse kombije, ki so registirani na podjetja in niso potniške varijante zopet uvede omejitev na 130 km/h in tudi ob prvi registraciji vgradi blokado oz. se jih nadzoruje s tahografi. Ker to kar si sedaj kombači privoščijo na cestah je pa višek... In tudi pisanje Hanzija tule to potrjuje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hanzi, kake gume imas? Morda so oni testirali z gumami, ki so imele zelo majhen kotalni upor, vmes so dobili kako novo ponudbo za druge gume, ki pa imajo velik kotalni upor in evo, hitrost je manjsa za 8km/h.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
In kaj se sploh pištoliš? Omejitev je 130 na AC in ostalih cestah primerno manjša. Tvoja kapelica zmore najmanj toliko. Kolikor si čez 130 si že v prekršku. Torej? Jaz osebno sem za to, da se vse kombije, ki so registirani na podjetja in niso potniške varijante zopet uvede omejitev na 130 km/h in tudi ob prvi registraciji vgradi blokado oz. se jih nadzoruje s tahografi. Ker to kar si sedaj kombači privoščijo na cestah je pa višek... In tudi pisanje Hanzija tule to potrjuje.

Ja tebi, ko se svet začne in konča med Rudnikom in Vodicami, se to zdi itak vrhunska ideja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Roberto
Kakšnih 130.
Včasih so imeli vsi furgoni kot vem omejitev 80. Predlagam da uvedemo to. In potem se bomo prehiteval z 80.....
To bo veselica. Bosta imela oba z mtl precej dela s prehitevanjem nas na AC.

In ja, saj sem napisal da je malo sarkastično. Ampak če miljarde letijo zaradri gramov co2, zakaj ne bi se zaradi kmh. Drugače vozim toliko kot je hitrost ostalih vozil na pasu na katerem sem. Alter projektilov s povprečno 180 se seveda poskušam pravočasno umikati
Cash, gume so prvo gradnja continental, na aftermarket litkah. Nimajo gume veze, če poberejo blokado ven mora letet 200 ;)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja tebi, ko se svet začne in konča med Rudnikom in Vodicami, se to zdi itak vrhunska ideja.
Pozabi prijatelj glasbe... Nikakor ne sme biti sprejemljivo da dejansko loviš čas na račun kršenja pravil. No, vsaj meni je to jasno, balkanjerosom (kar večina Alterja na žalost je) pač ne.
Včasih so rekli... če ni še vojska ne vzame, danes pa...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pozabi prijatelj glasbe... Nikakor ne sme biti sprejemljivo da dejansko loviš čas na račun kršenja pravil. No, vsaj meni je to jasno, balkanjerosom (kar večina Alterja na žalost je) pač ne.
Včasih so rekli... če ni še vojska ne vzame, danes pa...

In rešitev tega je še več pravil a ne?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Roberto
Kakšnih 130.
Včasih so imeli vsi furgoni kot vem omejitev 80. Predlagam da uvedemo to. In potem se bomo prehiteval z 80.....
To bo veselica. Bosta imela oba z mtl precej dela s prehitevanjem nas na AC.

In ja, saj sem napisal da je malo sarkastično. Ampak če miljarde letijo zaradri gramov co2, zakaj ne bi se zaradi kmh. Drugače vozim toliko kot je hitrost ostalih vozil na pasu na katerem sem. Alter projektilov s povprečno 180 se seveda poskušam pravočasno umikati
Cash, gume so prvo gradnja continental, na aftermarket litkah. Nimajo gume veze, če poberejo blokado ven mora letet 200 ;)
zato pa sem povišal omejitev na 130 :evil: Tudi novi avtobusi komot pičijo 140 in več, a so vsi na koncu omejeni na koliko? 100km/h? Lej Hanzi, red mora biti, pa če je tebi všeč ali pa ne.
Hitrost večine je kar 130 km/h, mogoče do 140km/h, razen večine kombačev ritopikov ki gonijo kolikor duša kombijevska da... Vmes pa še na telefonu, malicanje sendvičev in podobne neumnosti...
Lej, če takega vosla s kombijem ne morem prehiteti se bom pač vozil za njim dokler ga ne bom prehitel varno... Vmes bom pa užival v glasbi v kvalitetnem ozvočenju, katerega sem doplačal namesto 100 konjev več ali namesto blink-blink efekta. Dojameš?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In rešitev tega je še več pravil a ne?
Za tiste ki ne razumejo in dojamejo, ja. Taki rabijo vse regulirano.
Da ti povem priliko, ki mi jo je zaupal kolega, sicer ni neposredno povezana z avtomobilizmom, je pa z dojemanjem reda pri balkanjerosih (tudi slovencih).
Švedi imajo dokaj rigidno zakonodajo glede črnih gradenj, katere pa niso niti izvajali, saj je bilo Švedom popolnoma jasno kaj se sme in kaj ne. Potem pridejo balkanjerosi kot migranti in začnejo graditi vsepovprek na črno. Zakonodaja, čemu le? In Švedi so morali začeti izvajati zakonodajo zaradi koga? Balkjanjerosov.
Balkanjerosi smo tudi Slovenci...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Za tiste ki ne razumejo in dojamejo, ja. Taki rabijo vse regulirano.
Da ti povem priliko, ki mi jo je zaupal kolega, sicer ni neposredno povezana z avtomobilizmom, je pa z dojemanjem reda pri balkanjerosih (tudi slovencih).
Švedi imajo dokaj rigidno zakonodajo glede črnih gradenj, katere pa niso niti izvajali, saj je bilo Švedom popolnoma jasno kaj se sme in kaj ne. Potem pridejo balkanjerosi kot migranti in začnejo graditi vsepovprek na črno. Zakonodaja, čemu le? In Švedi so morali začeti izvajati zakonodajo zaradi koga? Balkjanjerosov.
Balkanjerosi smo tudi Slovenci...

Ti povem še jaz priliko. Prideš v Nemčijo in se pelješ 250. Pa ne moti nikogar. Je pa res da bi ti verjetno mimo Vodic še na AC dal omejitev 30.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY