Dilema sesalnik

BlazK

Zelenc'
3. sep 2014
1
0
1
Pozdravljeni,

redno prebiram nasvete, debate in mnenja na tem forumu, sedaj pa sem se moral prijavit še sam in sicer kupujem sesalnik za mamo (RD) in ker sam ne sesam bi prosil za nasvet oz. izkušnje.

Izbiram med 2 modeloma sesalnikov in sicer:
1 model: http://www.bfcshop.si/sesalnik-electrolux-jetmaxx-jmanimal
2 model: http://www.bfcshop.si/baterijski-pokoncni-sesalnik-electrolux-zb3011-lithium

Zanima me ali je ta pokončni sesalec namenjen samo za sesanje tal ali se da z njim sesat tudi še kaj drugega? Kolikor jaz vem mama sesa tudi postelje in sedežno samo ne vem ali je ta pokončni primeren za te stvari?
Kako pa je glede sesanja tepihov ko imate doma psa? Ali je kateri od teh dveh primeren za te stvari?
kako pa glede sesanja stopnic?

Hmm mogoče malo preveč vprašanj, mogoče glede na našteto mi napišite le kateri model bi izbrali vi?
Mogoče celo priporočate katerega drugega?

Hvala za vsako informacijo
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Gleda sesalce za 150 eur ponujaš mu pa za 350 eur.

Če mene vprašaš se baterijski bolj za kakšne drobtine poprat. Za kaj resnega sploh če imate živali pa rabiš enga na štrom.
Če nimaš kakšnih super perzijskih tepihov bi jaz vzel enega do 150 eur v akciji. Jaz sem tako vzel pred leti enega Gorenje v akcija za 120 eur in z njim se sesa od postelje, kavča, tepiha na hodniku do parketa. Dela BP in je morda malo glasnejši od Philipsa, ki je bil pred njim, za 350 eur. Ima pa res krajši kabel in doma ni domačih živali (osli, ki pišejo po Alterju izvzeti
smile-1.gif
)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Baterijski verjetno še zdaleč ne dosega moči klasike. Oblika pokončnega je primerna za sesanje stopnic. Ne vem, kako bi se tega lotil s klasiko, če stopnice nimajo podesta.
Za tepih mora biti nekaj, kar ima aktivno krtačo (torej v krtači motor).
Če mama delujoč sesalec ima, ji mogoče kupi takega, ki dopolnjuje to, kar ima sedaj. V takem primeru bi tudi baterijski našel svoje mesto.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Menda so EU birokrati sprejeli da bojo bili po novem lahko najmočnejši sesalci moči 1600 W
hysterical-1.gif


varčevanje z energijo in te fore
crazy1.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No ja, ravno ta nova pogruntavscina iz Bruslja bo sedaj pomagala nazorno lociti dober sesalc od slabega, saj se jih je do sedaj primerjalo le po moci motorja in sistemu rekla kazala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za tepihe je zlo fajn, da je električna krtača
baterijski, kot so že napisal, za "drobtine" in stopnice

v tvojem budgetu je po mojem to top sesalc http://www.bfcshop.si/sesalnik-philips-fc9170-01-green-bag

na zps pa imaš tudi plačljiv članek, kjer se so testiral sesalce in je ta zgoraj bil med boljšimi. pa na alterju imaš še par tem, pa še tam kaj izveš.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
za tepihe je zlo fajn, da je električna krtača
baterijski, kot so že napisal, za "drobtine" in stopnice

v tvojem budgetu je po mojem to top sesalc http://www.bfcshop.si/sesalnik-philips-fc9170-01-green-bag

na zps pa imaš tudi plačljiv članek, kjer se so testiral sesalce in je ta zgoraj bil med boljšimi. pa na alterju imaš še par tem, pa še tam kaj izveš.

Kje pa si našel tega philipsa v testu?
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uf, je že kr dolgo od tega, ko sem gledal test.
tko, da možno, da ni točno ta model. po obliki pa mislim, da je bil takšen. sej razlike med isto obliko in samo drugo oznako so pa mogoče samo v kakšni malenkosti.

jst sem potem kupil en drug model philipsa, ki je imel še višjo oceno, samo sem menda že takrat dobil zadnji kos. modelase pa res ne spomnem.


Sedaj sem malo za hec pogledal najdražjega philipsa 240€ in primerjal z enim za 110€;
Razred čiščenja preprog: C
Razred čiščenja trdih tal: B
Razred izpusta prahu: A
Pretok zraka (najv.): 30,2 l/s

Razred čiščenja preprog: /
Razred čiščenja trdih tal: D
Razred izpusta prahu: B
Pretok zraka (najv.): 29,3 l/s

Bo še zanimivo primerjat podatke in cene
grims-1.gif


Ajde, nej nekdo napopa podatke od vorwerka
cheer.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Vem. Robot ne bo posesal stopnic in avtomobila. Zato pa iščemo "navadnega".

Zdajšni Gorenje Dust Major počasi a vztrajno crkuje in ga bo treba zamenjat.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Ultrasilencer green je topšit. Ga mamo nekje 3+ let in dela res ok, pa še izredno tih je...

priporočam!

EDIT: maš isti razpored kot pri nas. Parket pa en mini tepih
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glede na podatke z EU nalepke sta kr tam-tam.
en ima več dodatkov zraven?
če dodatki niso problem, potem bi jst unga, k ima boljšo filtracijo;)