Denarni dolg po smrti

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Nisem nameraval več pisat ampak vseeno v poduk tistim, ki mislijo, da bodo po smrti svojih bližnjih "erbali" stanovanje......mogoče ne bodo edini. Zato je bolje pri starejših ljudeh preverit njihove obveznosti in ne vedno verjet na besedo. Meni je oče sedaj rekel, da me ni hotel obremenjevati -seveda ni mislil na posledice. Zatorej še kako velja da bo problem vedno manjši če se z njim soočiš kot pa da zatiskaš oči.

Z napisanim se nebi mogel kaj drugega kot pa strinjat...

Naš dedek je imel s.p. in preden je zbolel (na hitr) naj bi blo vse OK. Nekaj tednov pred smrtjo je banka skoraj zarubla stanovanje zarad neplačevanja itn. Poleg tega so se usedli še ostali upniki na TRRje in premoženje. Na koncu je blo za 45.000 EUR dolgov. Sej smo nekak rešli zadevo, sam vseeno se pridružujem priporočilu: KDOR LAHKO NAJ PREJ PREVERI DEJANSKO STANJE...
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:

Kaj potem se, da na koga ki gre na srečanje z matildo kakšen buf vzet, da ga ne bi vračal?
No v teoriji?
Če je nekdo že vidno na poti k matildi, mu banka ne bo dala kredita.
Če pa gre po kredit na Fužine, bodo upniki terjali potomce, neglede na dediščino in zakone.

Če pa nekoga na hitro pobere, pa ima banka kredit itak zavarovan al s hipoteko, al s poroki al pa na zavarovalnici.
Edino v zadnjem primeru ne vem, od koga terja zavarovalnica, če ni zapuščine in dedičev.
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:

Kaj potem se, da na koga ki gre na srečanje z matildo kakšen buf vzet, da ga ne bi vračal?
No v teoriji?
...al s poroki al pa na zavarovalnici.
Edino v zadnjem primeru ne vem, od koga terja zavarovalnica, če ni zapuščine in dedičev.

Terja se lahko v višni dedne mase. V praksi to pomeni, da ti lahko vzamejo toliko kolikor deduješ in ne več. Seveda banke/zavarovalnice/ostali upniki... poizkušajo je pa spet vprašanje koliko jim kdo nasede oz. se ne zaveda pravic
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Nek "klošar" z rakom,ki prepriča banko za kredit....dobra poteza.....
"Klošar" = brez premoženja, vendar recimo s penzijo, stalno zaposlitvijo....
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Hja, ravno na to špekulacijo se ne bi zanašal, ker vem za primer, da v prvih treh letih najema kredita ti zavarovanje ne krije v primeru samomora. To mi je povedal bančnik pri Sparkasse, ko sem se zanimal za kredit in sem ga vprašal ali zavarovanje krije za bilokatero smrt.