Denarni dolg po smrti

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
Zadeva je sledeča; oče živi v večstanovanjskem bloku z centralno. Stanovanje je njegova last. Star je 78let z 390€ penzije. Za kurjavo in obratovalne (smeti, voda) stroške je upravljalcu stavbe dolžan približno 3800€. Del tega zneska je že v tožbi. Zanima me:
1. ali ga lahko glede na višino penzije rubijo?
2. ali po njegovi smrti morajo njegov dolg plačati dediči stanovanja? -torej jaz in moj brat
3. ali je bolje da njegov dolg poravnam
Predvsem ne bi rad, da po njegovi smrti ne bi mogel prodati stanovanja dokler ne poravnam njegove dolgove. Ki pa bi takrat z obrestmi vred bili po moje precej večji. Če ima kdo znanje ali izkušnjo iz podobne situacije bi prosil za nasvet
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:

Predvsem ne bi rad, da po njegovi smrti ne bi mogel prodati stanovanja dokler ne poravnam njegove dolgove. Ki pa bi takrat z obrestmi vred bili po moje precej večji.

Prodaj stanovanje že sedaj in ga daj v najemniško varjanto (očeta). On lahko celo zaprosi da se je znašel na cesti in da rabi stanovanje,...

Dolg bi naj krili dediči, če pa stanovanje on zdaj prepiše nate (darilna pogodba), pa več neboš imel kaj erbat, in če ne erbaš
tut z štromom (položnicami) nebo nič. Če si nezaposlen pa tolko slajše. Sicer ne poznam okoliščin natančno ampak mislim da
pufi lahko gredo z njim v grob.

Pa še na mnoga leta atu!


P.S.
"Ena" babica se je prijavla kot iskalka stanovanja saj se je znašla na cesti, dodelili so ji garsonjerco v prtličju z majhnim vrtom,
najemnina je krita z strani države, ker je pokojnina premala, ona da samo za stroške, njena familija je dala to garsonjero v najem,
kasira 300e mesečno, babica pa dalje kot že vsa leta živi v hiši z hčerko, in vnukinjo in vnuka in teh 150e vsakemu nametuje že
4 leta na vezano vlogo, ki se sprosti po njeni smrti. Babica sicer tega ni planirala sama, ji vsega tut ni treba vedet.
evil.gif

Če se da taka "prašičje-reja", pol še boš ti ta štrom zrihtal da bo prav. Ko pa nebo izhoda pa se zmeni na 12 obrokov pa si
v enem letu rešen. Sicer pa če so strojani lahko tolk dužni, bomo pa še tvojga ata mi krili, če že črnuhe, vsi enaki vsi enakopravni,
pa dost sreče in volje tebi in atu.
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Stanovanje lahko prodaš že zdaj pa da se lastnik zamena v primeru smrti tvojega očeta.
 

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.

če si plačal jo morajo naredi kako pogodbo pri odvetniku!
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.

če si plačal jo morajo naredi kako pogodbo pri odvetniku!

Notarju,...
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.

Dobro, da si to naredil, saj bi lahko upniki:

- prodali (prek izvršbe) stanovanje na dražbi,
- če bi hotel takrat poravnati stroške, bi bili še vsaj 50 % višji,
- kot dedič si dolžan poravnati stroške do višine dediščine,
- še pet let po zapuščinski razpavi (polnomočnosti) lahko upnik od tebe zahteva poplačilo stroškov,

Skratka, naredil si edino pametno rešitev.
zmaga.gif
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
...in razveselil očeta, ne vem sicer kakšno je vzdušje v vaši familiji, je pa sigurno lepa gesta, da si pomagal očetu pri tako nizki penziji, sprašujem pa se kako to da je sploh prišlo do tega dolga...ampak to je spet vaša in druga tajnost.
Lp
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik absistem pravi:
...in razveselil očeta, ne vem sicer kakšno je vzdušje v vaši familiji, je pa sigurno lepa gesta, da si pomagal očetu pri tako nizki penziji, sprašujem pa se kako to da je sploh prišlo do tega dolga...ampak to je spet vaša in druga tajnost.
Lp

Vidiš, tole je mene begalo. Sam nebi nikoli dopustil, da bi do česa takega sploh prišlo...

On je zame skrbel mojih prvih 25 let, tako da mu lahko nekaj tudi vrnem.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik absistem pravi:
...in razveselil očeta, ne vem sicer kakšno je vzdušje v vaši familiji, je pa sigurno lepa gesta, da si pomagal očetu pri tako nizki penziji, sprašujem pa se kako to da je sploh prišlo do tega dolga...ampak to je spet vaša in druga tajnost.
Lp

Vidiš, tole je mene begalo. Sam nebi nikoli dopustil, da bi do česa takega sploh prišlo...

On je zame skrbel mojih prvih 25 let, tako da mu lahko nekaj tudi vrnem.

Si mogoče pomislil da v kateri družini pač niso nikoli vladali kako posebno prijazni odnosi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Zadeva je sledeča; oče živi v večstanovanjskem bloku z centralno. Stanovanje je njegova last. Star je 78let z 390€ penzije. Za kurjavo in obratovalne (smeti, voda) stroške je upravljalcu stavbe dolžan približno 3800€. Del tega zneska je že v tožbi. Zanima me:
1. ali ga lahko glede na višino penzije rubijo?
2. ali po njegovi smrti morajo njegov dolg plačati dediči stanovanja? -torej jaz in moj brat
3. ali je bolje da njegov dolg poravnam
Predvsem ne bi rad, da po njegovi smrti ne bi mogel prodati stanovanja dokler ne poravnam njegove dolgove. Ki pa bi takrat z obrestmi vred bili po moje precej večji. Če ima kdo znanje ali izkušnjo iz podobne situacije bi prosil za nasvet

Sicer nisem bral nič kar ste napisali ampak odgovor je takšen:

1. Glede na višino penzije mu ne morejo rubiti, ni šanse, ima premajhno.

2. Seveda, kaj pa si mislil? Tako ali tako bo dobol plombo na stanovanje če je on lastnik oz. vsaj na svoj lastniški delež in potem bo najbrž tudi prišlo do izvršbe, kar vodi v javno dražbo ter prodajo stanovanja

3. Bolje da greš in poravnaš njegov dolg, sploh če bo stanovanje enkrat tvoje. Iz 3800€ zna to biti na koncu x2, sploh če prišteješ vse sodne stroške, zakonite zamudne obresti ter stroške izvršiteljev... Skratka pokliči na to podjetje kjer ima dedek dolg ter jim povej v kakšni stiski je dedek ter lepo prosi da ti odpišejo morebitne obresti in da boste nekako poskušali plačati... Skratka, lepa beseda lepo mesto najde! Govorim ti iz prve roke!
 

hondas

Pripravnik
4. dec 2007
131
0
16
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.

Morda odločitev
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
fritzz seveda se bodo držali obljube in umaknili tožbo, saj nimajo več osnove za tožbo
wink-1.gif


Lp
 

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
Ja dolg se je nabiral v teh letih odkar je oče na kredit (10 let) kupil stanovanje po Jazbinškovem zakonu. Obrok za obratovalne stroške je imel približno 120€ na mesec. Kaki mesec ni plačal pa se je nabralo. Plus tega je zatrjeval da mu položnice tudi kdaj socialno plača. Elektriko, telefon je redno plačeval, ker bi ga drugače izklopli. Jas sem mu pa verjel, za ta večji dolg je zatrjeval, da ima celo preplačilo medtem ko je imel neplačane položnice v predalu. Zato sem strahoma preveril in dobil hudiča v obliki 3800€ pufa. Nisem nameraval več pisat ampak vseeno v poduk tistim, ki mislijo, da bodo po smrti svojih bližnjih "erbali" stanovanje......mogoče ne bodo edini. Zato je bolje pri starejših ljudeh preverit njihove obveznosti in ne vedno verjet na besedo. Meni je oče sedaj rekel, da me ni hotel obremenjevati -seveda ni mislil na posledice. Zatorej še kako velja da bo problem vedno manjši če se z njim soočiš kot pa da zatiskaš oči.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Saj teh 3800 pa ne sme biti tako trd oreh. Če imaš kaj dohodkov boš to že plačal , ker pa je sedaj čsa krize se poskusi dogovoriti s posojilodajalcem za moratorij plačevanja dolga. Vrednost itak ostaja in če boš privolil v plombo bo tudi banka lahko mirna za varnost svoje naložbe
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Dolg sem danes poravnal. Ne da se mi zaj.... z davčno, stanovanjsko zadrugo pa še keri bi se našel. Mislim da bi kasneje plačal z raznimi obrestmi precej več. Obljubili so mi umik od tožbe in obresti ker sem v celoti poravnal dolg. Upam da bodo držali besedo.

Je že poravnal...
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Kaj potem se, da na koga ki gre na srečanje z matildo kakšen buf vzet, da ga ne bi vračal?

No v teoriji?