Delno nerazumevanje očeta

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Problem, če mu tako rečem je tak;

Pri 23ih letih, študiram in delam in živim sam zase (svoj štok v bajti, svoj denar, avto, le pere in hrani
me mama) Doma nerabim ničesar plačevat, rekla sta da dokler študiram nerabim dat evra, kasneje vem
da bo isto, ker me dokaj razvajata, zato že zdaj recimo 1x mesečno domov prvlečem kake 5kg pralnega,
kaki mehčalec, poravnam kako elektriko, al pa kak drug račun v normalni zumi, skratka priložim kak €
k gospodinjstvu, čeprav ga ne rabita, in jima s tem nič ne pomagam, pokazem voljo in neko odraslo
vrnjeno "vibracijo" da mislim s svojo glavo. Oba pravita, da je vseeno če pereš za 2 ali 3 oz. če jeta
2 ali trije, ampak vseeno še vedno se čutim dolžnega... Do tukaj vse lepo in prav, do problemov pridemo
ko malkom začne s svojimi nočnimi izleti. Na mesec imam samo 1 soboto in nedeljo, da sem prost
službeno. Seveda to soboto izkoristim do amena, in prikrokam domov komaj ob kakih 10ih, niti ne več
pretirano pijan, ampak še vedno sem malo "fajhtn". Seveda se obema izogibam, se spoberem v svoj
štok, in prespim cel dan do večera. Vem da je to leno, ampak samo eno soboto mam da se ga "vtrgam",
in takrat ponavadi res ne šparam z pijačo. In staremu se meša, in mi po ovinkih govori da sem alkoholik.
Da moji kolegi pijejo do amena vsako soboto in nekateri še petek, pa še v nedeljo kake 5 piv, mu ne govorim
ker nima smisla, mati ne gnjavi, ker spremlja vse od mojih izpitov, pa pomoje še v kak bančni račun
poškili, me ne moti, če nebi bla taka, bi jaz bil vrjetno razvalina, pravi da dokler furam izpite + sluzbo,
mi nemisli rečt besede, pa če se vlijem vsak vikend, foter pa popizdeva. In velikokrat nanese, da sam domov
ne pridem, torej domov prisvetim še z kakim blontnim trupelcem, in seveda so pol to vse svinje ki se okol gonijo,
(to pove v zelo inteligentnem tonu in izboru črk, medtem ko lista časopis) in da je moja spremljevalka ista
kot prejšno soboto (torej en mesec nazaj), le lase si je pobarvala, ne opazi, in pol sem spet najslabsi.
(čeprav oba veselo zgineta od bajte, še preden se mi2 zbudima, čemu nevem) Zakaj je ob tisti večerni
uri pripravljen zajterk in ne večerja in čemu sveže sprešane pomaranče, če jih sicer nikoli ne stiskamo...
Skratka vse mi pripravita (vrjetno mama), foter pa pol pljuva po meni (ne dere se, ne kriči, ampak ima tisti
svoj izbor črk in tonov, politično mi pove, nekaj kar sploh nima prav)

Skrata po njegovo bi moral bit doma ob 2, sam al pa z eno in ta isto 5 let, pa še to ne 1x na mesec
ampak 1x na 3 mesece, tako to počneta ona2.
rolleyes-1.gif


Studiral sem, da bi za tisto soboto oz. nedeljo reko, da spim pri punci ali podobno, ampak vedno
se nemorem k njej zavlečt, ker je v podnajemniškem z 2ma študentkama in se nočem tam gužvat,
doma pa imet prazno 3 sobno stanovanje.
Ta teden sem rekel da prespim pri njej, pa sma prespala v majhnem hotelu pod pohorjem, ker se
mi ga ni dalo spet prenašat, stem da tokrat bi bil ne kot on reče "vikend pijanec" ampak že medtedenski
pijanec. (da je helovin njega ne zanima) Sicer je bil ta hotel super in vse, ampak letno je to izdatek
700tih evrov, katerih nemislim porabit ker je tastari nerazumevajoč. Da bi hodil sam domov pa mi spet ne
diši, ker se itak malo vidima, nabijanja v avtu pa mam že čez glavo. Njej pa nemislim rečt naj da polovico
hotela zraven, ker vedno reče da lahko grema k njej, in da se nočem tam gužvat je moj problem in ne njen.

Torej kak pameten nasvet proti anti-alkoholiku? (oba doma sploh ne pijeta, sem in tja kak kozarček, tastari
včasih kak majhen konjak s kolegi, sicer pa se ga ne namečeta nikol ; se pa jaz za vse tri)
evil.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Nekako ne razumem popolnoma : a je to redna punca ?

Če je, potem si jo pozabil tastarim predstaviti.
Če pa ni, bo pa res težka !
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ojej,
Se bosta že navadla. Vsi starši imajo svoje pripombe, potem pa vidijo, da si tudi po dveh letih še živ in zdrav in te pustijo pri miru.

Če seveda res nisi pijanec.
rolleyes-1.gif

Sicer naj te kar žreta še naprej.
grin1.gif


PS: Malo pozno so ti začeli težiti. Mogoče zato, ker si šele pri 22ih začel hoditi ven?
grims-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pa sej jamral je nonstop, ampak finta je bla da sem hodil domov recimo ob 5ih, 5x bol pijan, ampak
sta takrat spala, pa je bil mir. Zdaj mi nikakor ne rata prit ob 5 domov, če grem ob 00°° komaj ven.
Za 5 ur se ga pa nemislim nalivat. Al en šiht, al pa nič.
smile-1.gif


Ja punca je zdaj 2 meseca že ista, se pa kak mesec zgodi da je kaj novega, in pol je to
teženje na teženje, sej mati ga malo bremza, samo ne pomaga pretirano.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Sej veš kako to gre..."dokler boš pod mojo streho...dokler boš pri nas jedel..." oz. bottom line, dokler boš kakorkoli vezan na tastare, se situacije ne bo spremenila...pa si lahko star 15, 25, 30...ali 50 let. Sicer pa dokler te fotr samo "politično obdeluje" 1x na mesec to sploh ni take sile..tiho kimaj in čez en uho noter, skozi drugo ven...kakršnokoli besedno upiranje bo samo prilivanje špirita na ogenj...in namesto 1 uro nabijanja, ti bo nabijal cel dan
smile-1.gif


Še odgovor, ali si alkoholik..ammm, če si ti alkoholik, pol pa res ne vem, a je v Sloveniji sploh še kak ne-alkoholik..z izjemo fotra, se ve
wink-1.gif


...sam fotr ma pa naštudirane tele tvoje frajle, heheh...očitno si vzame čas
wink-1.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Ne zastopim, zakaj tvojega starega glava boli, če pripelješ blond punco domov. Ali ne bi morala njene mame
confused-1.gif
?

Če imaš namen dekleta imet še kak mesec ali dva, jo pelji pokazat domov, se grem stavit, da bo pol mir.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
zdaj ko si se zlajal... gres na pivo?

ne se sekirat... klin se s klinom izbija... namesto da se sekiras kaj ata pravijo ti raj se enga takratkega rukn... pa ti bo vseeno...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Iz lastnih izkušenj, res je bolje prit domov ob 5-ih kot pa enkrat sredi dopoldneva, že samo s tem si prišparaš pol litanij in očitajočih pogledov...
Jaz sem mel zmeraj morlaca, če sem pršiel domov, ko so sosedi hodili od maše
smile-1.gif
, da ne omenjam tihega tedna :D
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
zdaj ko si se zlajal... gres na pivo?

Maa... - grem. Poln kufer imam včerajšnjega dne. Telefon se še ni od včeraj nafilal, tako so mi ga spraznili !
Pred Malcomom bo pa še mir tja do desetih, ko se zbudi
smile-1.gif
.
Sam povej, kam?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
stari pač sprijazni se....foter ti bo težil in pika.

Kaj dosti se ne da narediti - kvečjemu da se ga izogibaš.

Jaz sem ga praktično od svojega petnajstega leta pa tja do petindajsetetega....vsak petek in soboto nalival dokler smo zmogli - torej ne spomnim se da bi bil kdaj tak termin doma....pa nikoli noben ni nič rekel (Je pa res da sem do kosila bil vedno pokonci (da sem pojedel)....pa se potem še malo ulegel do večera
smile-1.gif
))).

ampak....pač starci so kakršni so...tu ti težijo, kje drugje pa so 'idilični'...tako da..vzemi v zakup pa se ne sekiraj- feštaj pa obvezno še! IZkoristi vsako priliko ki je.

LP
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Po moje ti ne bi težili, če te ne bi imeli radi. Včasih raje naredi kaj, da bo njim po godu, vedno pa tudi ne rabiš, saj se navsezadnje osamosvajaš. To je vse čist normalno.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ko sem bil še najstnik, je tudi meni mama skoz težila in sem si mislil kolk so moji starši strogi ampak sem jim sedaj hvaležen za vse. Tudi meni bi bilo bedno, če bi mi pri 23 težili kdaj pridem domov. Pač so videli da furam faks in zraven še delam in mi dajo mir. Problemov z menoj nimajo in pač občasno malo potežijo. Mami je skoz težila zakaj moramo pridit ob 12 iz AG oz. zakaj mormo sploh hodiit tja. Pač hodmo tja žurat, ker nam je fajn in poslušamo tako musko. Od nekih kolegov sin se je zadnič zaletel na avtocesti, ko so šli iz morja. Bilo so notri 4-je in je model zaspal. Sem jim pač razložil, da mi pridemo domov ob 12, zato ker se voznik malo naspi in skulira, da ni pizdarij in je mami takoj pokaperala in ne teži več.

Sicer pa bodi vesel da ti kej težijo. Veliki večini je vseeno za otroke in jim dajo keš samo zato da se jih znebijo. Ni jim vseeno zate in lahko si jim hvaležen za to.
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Moji so tud bli vedno dokaj strogi do tega, kam sem sla in s kom sem sla, do kdaj bom... Tkrt sm seveda mislila, da mam najbolj zarukane starce na svetu (frendice so seveda rekle, da je njihovim starim vseen ce jih ni tri dni doma) in so ble tihe vojne v bajt. Potem ko sem mal odrasla, se mal spametvala itd. sm vidla, da so bli se normalni, kot bi bil vsak stars do svojega otroka. Zdej mi je postala navada, da recem kam grem in s kom (ok, mogoce kdaj zamolcim pravi spol) in priblizno do kdaj. Ce zamenjamo destinacijo, na hitro poklicem in povem; sem tam in tam, vse je ok, ne skrbet. In konc, sem mirna js in starci. In to delam pri svojih 21letih (ok, res je da me se vedno zivijo itd.)...

Em, teb pa svetujem da se ne izogibas starsev tkrt k prides dam dopoldne -ne vem, pejt jih vsaj pozdravt (nevem no). Kar se tice spremljevalke, ce sm prou razumela mas eno STALNO konkubino ze (uau, ZE!!) dva meseca, vmes pa se ksno tko, za priboljsek. Kot prvo, al mej sam eno pa to predstav doma enkrat zjutri -pocak, da se vrneta tvoja dva, al jima pa rec enkrat zakaj zmer zgineta ravno tkrt ko bi jima rad predstavil bejbo.
Ce pa misls met vsakic drugo, ti pa recem sam, da uporabli dezni plascek ko se gnetes v njej. Komentarja se bom vzdrzala..

In kot so rekli, bod vesel da jih skrbi zate.. Ko si starejsi, vidis da so imeli prav in jih tudi bolje razumes.
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
to kaksen odnos imajo starsi do tebe si si sam ustvaril. starsi ti pri 23 nimajo kej govort, razn ce z njihovim denarjem f.ukas k.urbe
smile-1.gif
sej razumem da zivis pri njih in da ti to olajsa mnogo stvari, ter da sta prijazna. pac pogovori se z starim, ce ima kaj proti da 1x mesecno pijes naj ti pac pove naravnost, in ti mu naravnost povej da se zaradi njega nebos spremenil. to kero punco vozis domov pa mislim da res ni njihova stvar, ce je stalna jim jo pac predstavi, to se pa ja spodobi?