Dedek iz ozadja zopet ropoče!

I

Izbrisan uporabnik #9334

za razliko od tistih, ki smo proslavo gledali doma s kavča, je kučan točno vedel, kaj nas čaka naslednje jutro

in to kar je povedal, smo poštekali šele naslednje jutro
ostali ki so vedeli, so bili tiho, no, kučan pa ni bil in je "ušao u legendu"

narobe svet

Jaz sem njegove besede sprejel tisti hip. Zame so bile točno tako močne, kot Neil Armstrongove, ko je stopil na Luno. Vedel sem, kakšno zmešnjavo imamo tisti hip v državi, čeprav se nisem zares nič zanimal za politiko. Roko na srce - tudi danes ne in če bi imel dovolj močno brco, bi jo brcnil stran v vesolje, z vso zmedo vred.

Kučanove besede so legendarne. Po 30 letih so pa postale še bolj legendarne. :fredi:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.623
8.946
113
za razliko od tistih, ki smo proslavo gledali doma s kavča, je kučan točno vedel, kaj nas čaka naslednje jutro

in to kar je povedal, smo poštekali šele naslednje jutro
ostali ki so vedeli, so bili tiho, no, kučan pa ni bil in je "ušao u legendu"

narobe svet
Pri nas doma že kako leto ni blo glih normalno. In ja seveda je vedel, kaj bo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kamele0N , zadevo vlečeš iz konteksta. Tistega časa nisi doživel, niti nisi doživel njegovega položaja v družbenopolitični skupnosti, ki jo je gradila generacija. Generacija tvojih očetov. Danes si jo predstavljaš s svojim pogledom, ne zastopiš pa, da dokler ni Kučan dobil 100% feedbacka od države (današnje Slovenije), ni mogel s pestjo udariti po mizi, ker - bi bilo to enakovredno samomoru.

Zastopiš?
Ali ne zastopiš? Boš moral nekoč sam na svoji koži izkusiti prenesti voljo enega milijona skupnosti prenesti na 24 milijonov celotne skupnosti? Da boš razumel?
 
Nazadnje uredil moderator:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Kako si pa ti razumel kontekst njegovega stavka......" osamosvojitev ni moja intimna opcija" ?

Ga lahko razumeš na več načinov?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako si pa ti razumel kontekst njegovega stavka......" osamosvojitev ni moja intimna opcija" ?

Ga lahko razumeš na več načinov?

Torej - odgovoril sem ti en post višje.

Lahko se vpišeš med legendarne deminerje v angliji, ki so hodili po plažah in deminirali mine in ostala eksplozivna telesa. Morda boš tedaj zastopil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Sicer me vojaške zadeve zanimajo.......samo deminiranje mine na plaži se mi še vseeno zdi kontraproduktivno......jaz bi jo raje razstrelil!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še to : ko so me na vse kriplje vabili v KP, sem imel na svoji koži zelo podobno, toda dosti nežnejšo situacijo.

Če bi rekel : "NE GREM !" - bi bilo - kaj ???
Ker sem pa rekel : "Ne grem, ker imam pomisleke in sicer na lastni strani ... " - sem pa zvozil. :fredi:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pri nas doma že kako leto ni blo glih normalno. In ja seveda je vedel, kaj bo.

ne vem kaj misliš s tem

splošno gledano je blo marsikaj, ampak noben ni pričakoval tankov na cestah

razen tistih, ki so bili po službeni dolžnosti bolje obveščeni in med katerimi je kučan kot predsednik predsedstva seveda bil
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.623
8.946
113
Oh lolek, kolikokrat boš še bruhnil s to izven konteksta iztrgano izjavo?
Pust ga, nima blage veze dečko. Da je bilo Sloveniji dovoljeno iz Juge je bila posledica nekajletnega političnega in paravojaškega (ja v globoki ilegali) dela in ravnoprave kombinacije jajc in premišljenosti. Janša to dobro ve, sam je take kot je naš kamelko prepričal, da si Kučan ni želel samostojne Slovenije. Vse za glasove. Tud takrat, ko je mladi kamelko veselo brcal žogo za blokom in je zgledalo, da bo JNA pobrala kufre je potekala burna diplomatska aktivnost, ker se podivjani generali JNA nikakor niso sprijaznili s tem kar je bilo sklenjeno na Brionih.
Pa da se razumemo, Janša ima ogromne zasluge za to, sam ni edini, je blo vrhunsko timsko delo.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Še to : ko so me na vse kriplje vabili v KP, sem imel na svoji koži zelo podobno, toda dosti nežnejšo situacijo.

Če bi rekel : "NE GREM !" - bi bilo - kaj ???
Ker sem pa rekel : "Ne grem, ker imam pomisleke in sicer na lastni strani ... " - sem pa zvozil. :fredi:
Za nas tu bi sicer bilo bolje, da bi sel takrat. Bi bil bogat in mogoce ne bi vedel za Alter.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.623
8.946
113
ne vem kaj misliš s tem

splošno gledano je blo marsikaj, ampak noben ni pričakoval tankov na cestah

razen tistih, ki so bili po službeni dolžnosti bolje obveščeni in med katerimi je kučan kot predsednik predsedstva seveda bil
Moj vd očeta je bil v MSNZ in je hodil od doma ob čudnih urah in domov hodil po nekaj dneh kar dobro leto pred tem. Tudi teden dni pred tem je izginil s telefona, pod orožjem je bil že od sredine maja, pol pa dan prej poklical domov in rekel mat, naj gre po fasngo, ker bo pizdarija. Tko da so vedeli vsi na vrhu kaj bo in ne sam Kučan.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Denis ,

Za tebe osebno tu, morda. Da bi imel mir pred mano.

Ne boš :poreden: ! Si navadna prodana duša, vas imam kar precej tule v tej druščini. Si prodan, kupljen, .. bljak!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Pust ga, nima blage veze dečko.
Janša to dobro ve, sam je take kot je naš kamelko prepričal, da si Kučan ni želel samostojne Slovenije.
Da nima pojma je jasno. Nabija pa vseeno na veliko.
Sicer pa Kučan ni bil za odcepitev od Jugoslavije, ampak za razdelitev/razpad Jugoslavije, ker bi bilo za nas verjetno lažje glede zunanje politike in nasledstva. Iz tega konteksta izhaja njegova izjava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Moj vd očeta je bil v MSNZ in je hodil od doma ob čudnih urah in domov hodil po nekaj dneh kar dobro leto pred tem. Tudi teden dni pred tem je izginil s telefona, pod orožjem je bil že od sredine maja, pol pa dan prej poklical domov in rekel mat, naj gre po fasngo, ker bo pizdarija. Tko da so vedeli vsi na vrhu kaj bo in ne sam Kučan.

seveda so vedeli, samo so bli tiho, očitno je bil dogovor, da ne delajo panike al kaj vem kaj
in očitno kučan pač ni mogel bit tiho in je ušao u legendu... sam zato ker ni bil tiho

to sem hotel povedat

mi, običajni ljudje, nismo slutili nič, še najmanj pa tanke naslednje jutro
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Če že pametuješ......bil je za konfederativno ureditev namesto za federativno.....

z drugimi besedami.......ostali bi v YU :poreden:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če že pametuješ......bil je za konfederativno ureditev namesto za federativno.....

z drugimi besedami.......ostali bi v YU :poreden:

Cela Slo bi bila za konfederativno, seveda, ker je dosti nežnejša. Kako boš 3 generacije naenkrat prepričal v tako drastično kot se je izpeljalo na koncu?
Z afero JBTZ, ravno v pravem trenutku. Če bi jo ciljal - je nebi nikoli trofil. Toliko. Pa se je nekako trofila.

Si se šel kdaj ločit od babnice? Jaz se še nisem in si ne predstavljam. Verjetno bi pa prej poprijel po "konfederaciji" kot pa naprej.

Kwa pa vem. Zadeve so bile zagamane. Če bi 5 let vnaprej pripravljal narod in ga imel na startu, ko bo počilo - bi bilo drugače. Nekako kot je Nemčija naredila ob začetku druge svetovne. (Vsaj neka garancija ali kako že ... ) Tako smo pa že takrat imeli vsaj 30% priseljene bosne tu ... in to že s potomci itd, zadeva nacionalno tako na vagi, da jo je razumel samo gospodarstvenik. Tega pa itak nihče v teh razmerah ne sliši .