Dedek iz ozadja zopet ropoče!

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Evo vam ga na....


Kučan: »Ni mogoče kriviti ljudi, niti jih ni mogoče pošiljati na kavč, za to si je kriva politika sama«
Prvi predsednik republike Milan Kučan je poudaril, da tisti hip, ko državljani ugotovimo, da nas imajo za norca, ker s sklicevanjem na epidemijo prikrivajo svoje ideološke in politične interese ter poseganje po represivnih aparatih, takrat zaupanje v politiko pade

Ja najmanj revolucija se dogaja...kot v 40s

"Kaj ima z epidemijo vladno ukvarjanje s statističnim uradom, mediji, muzeji in policijo," je dodal. Ob ustavitvi tekočega financiranja STA se tako po njegovih besedah "morda dozdeva, da vlada deluje, kot da se ji izteka čas in se ji zato mudi podrediti si vse podsisteme in institucije, v resnici pa je to stalnica delovanja največje vladne stranke in njenega razumevanja demokracije".

Kučan ne dvomi, da se vlada očitno zelo dobro zaveda pomena STA in si jo zato želi podrediti. "Vladajoča stranka očitno deluje po načelu, mi bomo sicer odšli, naše izpostave pa ostajajo. Manj razumljivo pa je, da jo v njenih ambicijah ter pri razgradnji načel demokracije in njenih ustanov nekritično podpirajo tudi druge koalicijske stranke," je poudaril.

Zopet bluzi o revoluciji in revanšizmu te vlade....kaj je pa v pogodbi pa povprečnega janeza kao ne zanima?

Kritičen je bil tudi do zlorabe družbenih omrežij pri nagovarjanju ljudi. "Sodobna komunikacijska sredstva politiki omogočajo, da pride do ljudi, do njihovih duš, na zelo različne načine. Če pa je njihova uporaba namenjena predvsem pridobivanju popularnosti, je seveda to jalova politika," je ocenil. Izrazil je tudi skrb zaradi politične zlorabe družbenih omrežij za sejanje nestrpnosti in sovražnosti.

Pa ostali mediji? RTVSlo? PoPTv? Mladina?

Za sedanjo slovensko zunanjo politiko pa ugotavlja, da se ta s pismi premierja Janeza Janše in zunanjega ministra Anžeta Logarja, ki niso bila stališča vlade, odmika od v državnem zboru sprejete usmeritve.Gre za spodkopavanje te usmeritve in sejanje dvoma, kar bo seveda zahtevalo precej časa, da si država povrne zaupanje zunanjega sveta. Z negotovostjo, kaj je v resnici mednarodni položaj Slovenije oziroma njen interes, in z omajanim ugledom v svetu bo seveda tudi avtoriteta našega predsedovanja Svetu EU precej omajana," je ocenil. Dodal je, da je treba tako kot v življenju tudi v mednarodni skupnosti gojiti prava prijateljstva."Prizadevamo pa si za prijateljstvo s tistimi, s katerimi pravzaprav ne bi smeli biti prijatelji in nas nič ne druži. Ko poslušam razlage, da mi, ki smo nekoč živeli na vzhodu politične Evrope, drugače razumemo demokracijo in pravno državo kot etablirane države s staro demokracijo, se mi zdi, da imamo sami sebe za norca," je dejal. Poudaril je potrebo po uravnoteženem odnosu Slovenije do velesil - ZDA, Rusije in Kitajske.

Govori kod da bi z Rusijo prekinili vse odnose......pozabi pa povedat da smo v Ameriko bili povabljeni po več kot desetletju
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.968
113
A ti si še zmer pr Kučanu..... O jezus. A veš, zakaj je učas en policaj pred Kučanom tekel na Šmarno?
 
  • Haha
Reactions: boc

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Lej odpru sm si temo njemu in sedaj pišem (in še kdo drug ki to hoče) o njem......

......kot da grem sedaj v parlament....te tam poiščem....in ti rečem....a spet jamraš čez Janšo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
A ti si še zmer pr Kučanu..... O jezus. A veš, zakaj je učas en policaj pred Kučanom tekel na Šmarno?
pa daj preskoči temo če ti ni ok. jaz teb tud ne pridem v pivovarske teme (sploh ne vem kok je to še kej aktivn) pa serjem "a še zmer to scalnco pijete" ipd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.968
113
cappy Hahaha, a ti pa zadnje dni iščeš načine, kako me spet ob živce spravt? Hint, s pivom ne bo šlo. Pa pomojem tud nikol več ne bom tok trd pisal po forumu, kokr sem takrat, tko da lohk nehaš, je bil one time event.
Kamele0N Sam vic sm hotu povedat....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Ampak star....star vic :p
Še dober da sem Kamele0N.....in ne Kajn :p
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
pa niti ne sam ne zastopm te.
saj vsak kdaj frustracije po forumu sprošča sam ti maš pa zadnje čase ekskluzivo.

mogoče je pa v men problem da sploh preberem kar napišeš,. mogoče bi moral kot kakega mirsija ko direkt preskočm
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.968
113
pa niti ne sam ne zastopm te.
saj vsak kdaj frustracije po forumu sprošča sam ti maš pa zadnje čase ekskluzivo.

mogoče je pa v men problem da sploh preberem kar napišeš,. mogoče bi moral kot kakega mirsija ko direkt preskočm
Glej, pa si najdu še eno najino skupno točko, tretjo. Oba hujšava, oba sva rahlo overweight pajkičarja, pa, mirsija preskakujeva.....

Zdej pa resno, čeprav je tud una z mirsijem res. Da se pa pri politki ljudje ne strinjamo, je pa pomojem temelj demokracije, al bi ti mel enopartijski sistem spet? Probi me zastopit, jest bom pa tebe in pomoje je ravno na sred resnica. Lohk me pa preskočiš brez težav, sam bi blo škoda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Mene, kao zagrizenga levičarja, pa Kučan ne zanima niti mal.

Seveda, če si pa kao zagrizen levičar. Če bi bil pa dejansko zagrižen levičar ali pa samo zgolj levičar bi bilo to malce bolj zanimivo čeprav po drugi strani se pa s Kučanom itak bolj kot ne ukvarja desna stran, za levo je tako ali tako upokojen/nepomemben/politično neaktiven in posledično nevreden pozornosti. Razen, kadar ima kaj za povedat čez Janšo&Co., takrat je pa (glede na medije in njihove članke) spet vredno širiti njegovo besedo :D

Disclaimer - s temi mojimi posti ne želim izpodbijati njegovih izjav ampak samo kot zanimivost izpostavljam to aktivnost bojda neaktivnega
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.968
113
Seveda, če si pa kao zagrizen levičar. Če bi bil pa dejansko zagrižen levičar ali pa samo zgolj levičar bi bilo to malce bolj zanimivo čeprav po drugi strani se pa s Kučanom itak bolj kot ne ukvarja desna stran, za levo je tako ali tako upokojen/nepomemben/politično neaktiven in posledično nevreden pozornosti. Razen, kadar ima kaj za povedat čez Janšo&Co., takrat je pa (glede na medije in njihove članke) spet vredno širiti njegovo besedo :D

Disclaimer - s temi mojimi posti ne želim izpodbijati njegovih izjav ampak samo kot zanimivost izpostavljam to aktivnost bojda neaktivnega
Tko nekak. S Kučanom se že en čas ukvarja več ali manj desna stran. Bil je dolgoletni predsednik države s praktično 0 pooblastili, zdej je pač upokojenec, ki pove kar misli, če mu da kdo priložnost. Bajkam o vseh možnih supermočeh, ki naj bi jih imel nikol nisem verjel. Je en njegov citat, ki je zapečen v zavest vsakega patriota, vključno z mano in je iz časov, ko so bli vsi naši politiki vključno z Janšo in Kacinom bad ass in v času, ko je blo prekleto vseeno, al si desno, levo, v cerkvi al ne, važno je blo, da si Slovenec. Citat je: "Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan" Zjutraj smo se zbudili v barikadah.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... Citat je: "Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan" Zjutraj smo se zbudili v barikadah.

Ne poznam nobenega modernega politika do danes, ki bi bolj trezno razložil, kaj nas čaka.
Razen Krambergerja, ki so ga pospravili ravno zaradi take pronicljivosti.

Ta Kučanov memorandum je zgodovinski in tako vizionarski, da bi moral biti obešen nad Trgom Revolucije v Lj z vsaj 2,5 metrskimi znaki. Da se ga vidi že iz 20 km razdalje. Če niti danes nihče ne vidi, kaj nam je takrat sporočil, mu naj Bog pomaga. Ker jaz osebno in moji bližnji - nas je zmrazilo po hrbtu. Danes pa lahko zaključim, da je možakar še kako imel prav! :eek: In to zgolj in samo zaradi interesov nekaj preveč vplivnih posameznikov, ki so ugrabili državo.

Jaz, torej moja malenkost in moji, smo to popolnoma nedvoumno ugotovili že takrat, v prvih parih letih slovenskega obstoja. Kdor pa tega niti danes ne vidi, je pa navaden tepec.

Prepozno pa itak, za karkoli konstruktivnega. Imeli smo začetniško srečo in zaspali na njej.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
za razliko od tistih, ki smo proslavo gledali doma s kavča, je kučan točno vedel, kaj nas čaka naslednje jutro

in to kar je povedal, smo poštekali šele naslednje jutro
ostali ki so vedeli, so bili tiho, no, kučan pa ni bil in je "ušao u legendu"

narobe svet
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Ta Kučanov memorandum je zgodovinski in tako vizionarski, da bi moral biti obešen nad Trgom Revolucije v Lj z vsaj 2,5 metrskimi znaki. Da se ga vidi že iz 20 km razdalje. Če niti danes nihče ne vidi, kaj nam je takrat sporočil,