Dedek iz ozadja zopet ropoče!

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Koliko bi bilo šele vredno, če bi se avtor olajšal čez vse skupaj. Deeper meaning of the highest order.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
če bi mu ratal, da to naredi na steno... no, to bi bla pa že res umetnost... :cool:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
LoL, jaz sem ciljal na umetnost s scanjem (Andy Warhol), so bili izdeki prodani za čez 1mio $ ampak ja, srat na steno je pa res druga klasa :aplauz:

Pa da ne bi mislil, da to ne obstaja - umetnik Marc Quinn je tole nasral, dobesedno :D Se pa to dela na horizontali in ne vertikali predvidevam...
26720.jpg
 
  • Haha
Reactions: Romzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Določati res ne more vsak, lahko pa vsak pove svoje mnenje o tej umetnini oz. "umetnini". Za take stvari je pa Alter čist OK.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.014
3.772
113
Ljubljana
hmpg.net
Tole se je začelo z namenom dokazovanja upravičenosti odvzemanja "nezasluženih" sredstev za nespodnobno ali kako drugače zavržno umetnost ne pa z ocenjevanjem ali izražanju mnenja o kvaliteti del.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ok, tako ti vidiš zadevo.
Ni primarna vloga kulture in kulturnikov, da se obnašajo "kulturno", ampak nastavljanje ogledala svojemu času, družbi in oblasti.
Kultura je v svojem bistvu legalna in sprejemljiva oblika upora.
Lahko pa svojo trditev apliciraš na sam vrh naše družbe, tam je treba začet. Dokler se sami obmetavajo s psovkami, ni za pričakovat od ostalih da se obnašajo boljše. Predlagam da si ogledaš (pa še kdo) Zvezdanin intervju z Radkom Poličem - on je tipičen primer kulturnika, ki (je) celo življenje hodi(l) po robu.

Predlagam da si prebereš Prešernov način kritike "le čevlje sodi naj kopitar"
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
No - dokazov, da ima umetnost različna raumevanja je verjetno dovolj, zato določanje kaj je in kaj ni umetnost ni nekaj, kar lahko prepustimo politiki/Alterju.

to je sicer vse res, ampak komu pa?

kdo je tisti, ki bo postavil ceno za recimo, na zid napopano banano, ki jo mormo plačat davkoplačevalci?

politiki ne, alter ne, kdo pol?

trije frendi od tistega, ki je popal banano? s tem, da je eden od teh treh lastnik zidu, drugi je uvozil banano, tretji pa zrihtal selotejp? ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Poglej priponko 39383
Poglej priponko 39384
Andy Warhol (1928-1987) Banana
Price realised USD 92,500
Estimate USD 40,000 - USD 60,000
Andy Warhol's Campbell Soup Sells For $11.7 Million. Andy Warhol's Small Torn Campbell Soup Can (Pepper Pot), 1962, sold for $11,776,000 and set a world auction record for a painting from the Campbell Soup Can series.

Čudna so pota umetnosti.

Močno dvomim, da navedeni dobivajo denar davkoplačevalcev
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Problem ki ga vidim pri trenutnem vladanju in tudi nekaterih na forumu je, da bi kar povprek ukinjali, prenehali financirat, prepovedali cel kup zadev, brez razmisleka o tem, kakšno kolateralno škodo bo to povzročilo oz. ali ne bo ta kolateralna škoda nemara celo večja, kot jo lahko sproducira trenutno stanje oz. pri umetnikih omenjeni paraziti.
Če bi izhajal iz moje trenutne situacije in v vaši maniri: dajmo ukinit zdravstvo, predvsem pa zdravstveno zavarovanje. To je plačevanje pod prisilo, jaz zdravstva ne rabim, že nekaj let nisem bil niti na bolniški. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
smo spet pri gasilcih? sam da tokrat se jim reče zdravstvo...

javno zdravstvo ma pozitivni efekt in to smo nekak splošno sprejeli in se o tem generalno strinjamo (za razliko od recimo, američanov)
ni treba tega pod vprašaj postavljat

rajš, če se že greš, razloži, kakšne pozitivne eksternalije imajo recimo slovenski filmi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nismo pri gasilcih in nismo zares niti v zdravstvu.
Samo hitro se za vsako področje najde kdo, ki določenega področja ne rabi.
Mene, recimo za vrhunski šport absolutno boli krščen duš in ne bi nič pogrešal če ga ne bi bilo. Npr. Rogličevega bicikla ne morem na kruh namazat, prav tako meni osebno (in egoistično) Prevčevi uspehi ne koristijo absolutno nič. Še bi lahko našteval. Pa zato še ne krulim, da je treba ukinit vse športne kanale, prepovedat sponzorstva, financiranje in iz SV zmetat vse vrhunske športnike.
Point tega, da smo v isti državi je ravno to, da smo v istem čolnu, z dobrimi in slabimi stranmi, če temu ne bi bilo tako, bi vsak po svoje nekaj šljakal po njivah in lovil zajce po hosti, mogoče celo kuril raženj.
Kaj naj ti rečem za slovenski film? Isto kot za slovensko glasbo in gledališče. Obstajajo javno financirani izdelki, ki so dobri, nekateri odlični, cel kup je pa anomalij, za katere bi bilo bolje da bi vse skupaj zagnali v smeti. Pravzaprav je pojav enak kot drugje v JS, tudi v politiki.
Ne sme pa biti sodba o tem, kaj je "dobra" umetnost in kaj ne, politično motivirana, ker to potem ni umetnost ampak propaganda - in tudi slutim v katero smer bodo na račun napisanega letele replike.
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
lej, ne gre za to kaj ti rabiš al pa ne
al pa jest

gre za to, da iz skupne malhe financirano tisto, kar nam načeloma vsem koristi
oziroma, vsaj skupnosti, kot celoti, ne men al pa teb

in če gremo na šport - nobenmu kurcu ne koristi direktno prevčeva medalja, ampak posredno mogoče potegne nekaj mladine v šport in ta mladina bo mogoče trenirala namesto vlekla travo za živo mejo. se pravi en plus je, ni to čist stran vržen denar. da ne govorim, da so kriteriji kdo, kako in zakaj dobiva denar, kar konkretni

ko pa pridemo do kulture, pa nič od tega
in če kdo celo povpraša po eksternalijah, se ga linča, kot recimo Mrkaića, ki je moral pred besom kulturnikov dobesedno pobegnit v grdo ameriko

in ja, vsi smo v istem čolnu, samo eni veslamo, drugi se pa zajebavajo
če bi vsaj lepo peli, bi blo lažje veslat, ampak, kdo smo mi veslači, da se bomo še to zmišljevali, a ne? ;)