Dedek iz ozadja zopet ropoče!

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113

Odlazek vam tega ne bi povedal!


 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
mogoče si mel ti boljše informacije

ostali jih nismo mel... za manevrsko strukturo sem jest prvič slišal precej po tem ko je blo že vsega konc

26. juniija sem šel jest zjutraj rahlo zmačkan v službo mimo tovornjakov, ki so bili nastavljeni na strateških lokacijah okol vojašnice in mi niti na kraj pameti ni padlo čemu to... sem jih pa opazil, ampak mi ni blo jasno zakaj

in potem smo v službi pili kofe in poslušali radio... vsi paf in nismo mogl verjet kaj se dogaja

no. pol sem pa letel domov reševat psa iz pesjaka preden mi ga kakšen rdečearmejec, ki se bo izogibal tovornjaku, povozi s tankom
and the rest is history...
Tole o tem, da običajni ljudje nikakor nismo pričakovali orožja na ulicah, lahko potrdim tudi sam.

27. junija, na prvi uradni dan vojne smo se v avtu skozi Mengeš dopoldne peljali mulci z materjo, mimo nas pa je šla kolona oklepnih transporterjev JA iz Trzina proti Brniku. Nismo mogli verjeti. Spomnim se ljudi, ki so ob cesti stali in buljili, stvar je bila tako vanzemaljska, kot če bi se mimo peljali leteči krožniki.

Takoj smo šli domov, kjer smo srečali strica, ki je bil rezervni policaj. Tudi on nam ni verjel niti besede. Mobilizirali so ga šele nekaj dni pozneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja glej, pri nas doma je blo že leto prej napeto, ker je ponoč VD fotra zginil in ga ni blo po cel teden avta pa tud ne. Sta se z mat kregala, pa ji je sam reku...glej kurbam se ne, verjemi mi.
Je pa res, da tankov na Celovški tist dan nihče ni pričakoval, VD fotra pa itak že 14 dni ni blo na spregled. Sam klic je bil, da je živ in da ne more govort kje je. Pol je pa enkrat proti koncu prilutal domov, pa smo šli sred noči na morje po enih vukojebinah in bli v Beli uvali sami. Prikolo je že spomlad zvlekel s Krka v Istro, je že vedel da bo neki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Lahko potrdim tudi jaz. Na Vrhniki smo vedno nekako živeli s to vojsko, tudi vsaj tretjino sošolcev sem imel iz vojaških familij, v dom JLS smo hodili na plese itd... In tisti dan je bilo veliko ljudi presenečeno, vključno z mano (ki sem bil pri 17 itak prezelen za te stvari). Pa prvi dan niti ne toliko, potem, ko so raketirali barikado čisto blizu bencinske črpalke, ko so začeli helikopterji dovažati specialce, ko so trosili letake z grozilnimi sporočili itd..., ja pa postalo vsem jasno, da ni šale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz pa (takrat 18 letni mulc) nisem bil prav nič presenečen, ko so bili tanki na cesti.
V bistvu sem pričakoval, ker dober mesec prej je bilo vroče v Pekrah in Mariboru. Na Hrvaškem pa itak že od avgusta 90. Vmes so bili še neredi v Beogradu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ma to je še OK, jaz kot otrok sem po v živo videnem letalskem bombandiranju imel občutek, da s premikom v klet rešujem lastno kožo :D
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem to videl v živo, iz motorja, kak km stran. Če bi šla pumpa, je vprašanje, kaj bi bilo.

Sicer pa, kot rečeno, jaz kot mulc, nisem ravno spremljal tega, je pa bilo po vseh dogodkih prejšnjih let nekako vsem jasno, da tako ne bo šlo več naprej. Meni osebno se je sicer zdelo, da ne bo šlo kar tako, pa ne da bi bila vojaška intervencija, pač pa da bodo naši pač dejali neke deklaracije, premaknilo pa se ne bo nič.

Na sam večer osamosvojitve smo sicer s kolegi pili, saj so bili po vaseh kresovi, potem sem šel spat, nasladnji dan pa bo kolega, pač malo "hangat", tao kot vedno, i so bile kar barikade. Potem pa seveda domov, pred tv in tako naprej...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Ne verjamem, da je kdo pričakoval oboroženi spopda 1 mesec prej.
Je pa le ta edini zaključek glede na to, kako Srbi netijo vojne.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala