Dedek iz ozadja zopet ropoče!

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
To je že OK, sam mal si falil tisto okol Kučana. Verjetno ti pa ni jasno, kdo je zrihtal pol tisto puško, ki si jo dobil v roke.
Kaj sem pa falil okol Kučana? A boš reku, da ne veš, da je Kučan pustil, da je JLA odpeljala orožje v Srbijo?
In ja, mi je jasno kdo je pol zrihtal puške. Vem pa tudi kako so se pripeljale v Slovenijo. V avstrijskih smetarskih kamionih. Ker takrat je bil embargo na orožje za vse nekdanje Jugoslovanske republike in se legalno ni dalo orožja kupovat. Zato so uprizorili smetarski štrajk, Avstrijci pa so pol, kao, prišli te smeti odvažat, pripeljali so pa flinte.
A ne veš tega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj sem pa falil okol Kučana? ...
IMHO glih ne dosti :evil:
defend-yourself-768x432.jpg
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
IMHO glih ne dosti :evil:
defend-yourself-768x432.jpg
Kučan je pač Slovenski narodni izdajalec. Bil je proti osamosvojitvi, pa še onemogočal je narodno obrambo pred agresorsko JLA. Vse elemente narodne izdaje je izpolnil. Zdaj, za nagrado, ker je bil proti osamosvojitvi Slovenije, se pa debeli na račun samostojne Slovenije.
Da Kučanov šverc orožja za Bosno sploh ne omenjam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Bi blo dejansko zanimivo če kalbo ne bi vedel za smetarski štrajk in jodlarje.... :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Tud v kaki družinski katrci se je kaj peljalo ;) . Tud marsikaj je bilo narejenega zato, da so šle stvari skozi umirjeno in z razmeroma malo žrtvami. Tako da gre zahvala za to, da Slovenija praktično ni gorela, komplet političnemu vrhu tistega časa, vključno z Janšo, Kacinom, Kučanom, Drnovškom, pa še kom. Je pa zdej zelo prikladno samim sebi pripenjat medalje, druge pa označevat za izdajalce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, bizi in Matey

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Izdajalci vsi ... vsi so nekoč prisegali na "Druže Tito, mi ti se kunemo, da s tvog puta ne skrenemo! ... polpa naredili salto mortale v nazaj ... nekateri so pri obratu v luftu udarili tudi z glavo po tleh in jih še zdaj boli glava ... :zavijazocmi:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
S tega "puta" so najprej skrenili srbi in JNA. Če bi bila juga še vedno taka, kot ob času Titove smrti, Slovenci ne bi rinili ven. Tako pa so počakali, da se je Jožko stegnil, potem so pa začeli reševati svoj "nacionalni problem", ki je bi predvsem to, da so bili v Jugi "preveč enakopravni", torej niso zasedali prevladajočega položaja, ki ki bi jim pripadal glede na število prebivalcev.

Sem dovolj star, da se spomnim, da še niti leta 85 pri nas ni bilo kaj dosti nacionalizma in idej o osamsvojitvi. Res, bile so kašne šale v smislu "meja na kolpi", ni pa bilo nekega splošnega gibanja.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
Tud v kaki družinski katrci se je kaj peljalo ;) . Tud marsikaj je bilo narejenega zato, da so šle stvari skozi umirjeno in z razmeroma malo žrtvami. Tako da gre zahvala za to, da Slovenija praktično ni gorela, komplet političnemu vrhu tistega časa, vključno z Janšo, Kacinom, Kučanom, Drnovškom, pa še kom. Je pa zdej zelo prikladno samim sebi pripenjat medalje, druge pa označevat za izdajalce.
Če bi bilo po Janševem, bi Slovenija gorela! V kleti CD se je desetar igral vojne igrice!
Pa to ni edini tak ukaz https://old.delo.si/sobotna/rekel-se-mu-janez-brez-pisnega-ukaza-tega-ne-bom-naredil.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in bizi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ja bla je ravno zaradi različnosti pogledov potem srednja pot. Sej to je demokracija ane?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tud v kaki družinski katrci se je kaj peljalo ;) . Tud marsikaj je bilo narejenega zato, da so šle stvari skozi umirjeno in z razmeroma malo žrtvami. Tako da gre zahvala za to, da Slovenija praktično ni gorela, komplet političnemu vrhu tistega časa, vključno z Janšo, Kacinom, Kučanom, Drnovškom, pa še kom. Je pa zdej zelo prikladno samim sebi pripenjat medalje, druge pa označevat za izdajalce.
Ja kakopak. Glih Kučan pa Drko sta kaj zaslužna za Slovensko osamosvojitev. Taprava dva si najdu. Ona dva , še posebej Kučan, sta bla ovira pri osamosvojitvi, ne pa zaslužna. Da predsednik države in vrhovni poveljnik Slovenske vojske Kučan, pokloni orožje agresorjem, ki so slovenijo napadli, a to je zate zasluga za slovenijo? Pha. Ta loj od Kučana bi moral bit obdolžen in zaprt zaradi narodne izdaje, ne pa da si zdaj lasti neke zasluge za osamosvojitev. Naj Kučan dobiva Srbsko penzijo ne Slovensko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Eeem vsi v trenutni vladi so zgolj marionete in izpolnjujejo navodila iz eu. Kdor se ni pogruntal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tvojega heroja osamosvojitve nekako nisem videl na Brionih, kjer so se praktično dogovorili o osamosvojitvi Slovenije. Bil pa je tam Kučan, Drnovšek, Rupel, pa še kdo bi se našel.
Da ti malo osveži od cvička omrtvičen spomin

A so ti na partijskem sestanku tako povedali?
Tam se ni Kučan pa Drko nič dogovoril. Tam sta Kučan pa Drko samo priznala, da je njuna intimna želja po ohranitvi Yugoslavije zares propadla in da je bolje nehat srat s to propadlo Jugosovansko komunistično tvorbo, ter da je bolje poslušat Pučnika, Janšo, Omana itd...pa it v osamosvojitev.
Kučan nikoli ni bil za osamosvojitev, on je na Brdu samo s sklonjeno glavo priznal svoj poraz v njegovi borbi za obstoj Jugoslavije..
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A so ti na partijskem sestanku tako povedali?
Tam se ni Kučan pa Drko nič dogovoril. Tam sta Kučan pa Drko samo priznala, da je njuna intimna želja po ohranitvi Yugoslavije zares propadla in da je bolje nehat srat s to propadlo Jugosovansko komunistično tvorbo, ter da je bolje poslušat Pučnika, Janšo, Omana itd...pa it v osamosvojitev.
Kučan nikoli ni bil za osamosvojitev, on je na Brdu samo s sklonjeno glavo priznal svoj poraz v njegovi borbi za obstoj Jugoslavije..
:valjamse: :valjamse: :nigladek: članek v Wikipedii so pa napisali Kučanovi komunajzarji, kajne? Ti boš že vedel, gotovo ti je CIA prišepnila.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
Pa poglej kakšno premoženje sta imela Kučan in Janša pred osamosvojitvijo in kakšno imata sedaj.
Enemu se je odlično splačalo.
Sestrična plačuje račune, dopuste skupinsko vplačujejo, pa ostane..
 
  • Haha
Reactions: tony in B81