Davek pri prodaji rabljenega vozila

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zanima me, če se plača davek na dobiček pri prodaji rabljenega vozila?
Saj vem, da se lahko napiše nižji znesek na pogodbo, ampak me zanima kako je po zakonu ..

Hvala!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Enako kot za dobiček pri prodaji rabljenega predmeta X (=vstavi poljubno). Davka za običajne fizične osebe ni.

Če pa je prodanih izdelkov veliko, lahko padeš na radar FURSa. Takrat je na mizi delo na črno (opravljanje dejavnosti brez registracije), plačilo manjkajočih davkov in prispevkov, kazni... ampak če prodaš en avto na leto te nihče ne bo ganjal.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Smo že nekaj, časa izven juge in ni več davka pri prodaji rabljenih vozil.

Mogoče ga pa Luka Mesec in Dr. Golob nazaj uvede.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Enako kot za dobiček pri prodaji rabljenega predmeta X (=vstavi poljubno). Davka za običajne fizične osebe ni.

Če pa je prodanih izdelkov veliko, lahko padeš na radar FURSa. Takrat je na mizi delo na črno (opravljanje dejavnosti brez registracije), plačilo manjkajočih davkov in prispevkov, kazni... ampak če prodaš en avto na leto te nihče ne bo ganjal.
Tam do 4 avte na leto ni panike. Dalje pa je že možnost da te openalijo za delo na črno.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala.. gre za samo en avto, slučajno je tak naneslo. Tudi razlika manj kot jurja (če upoštevam stroške bi bil sicer minus, samo nimam računov zanje), sem pa za vsak slučaj vprašal, da me ne bi kdo s FURSa klical, da tega nisem prijavil in mi grozil s kako kaznijo..