Darilna pogodba za stanovanje

some1ell

Zelenc'
23. jan 2014
5
0
1
Z bratom sva polovična lastnika stanovanja. Odločila sva se za prodajo. Z bratom sva se dogovorila, da mi preko darilne pogodbe podari svojo polovico. Ker imava za stanovanja že kupca, me zanima ali naj darilno pogodbo izpeljeva pred prodajo stanovanja, ali naj raje izpeljeva darilno pogodbo njegove deleža po prodaji stanovanja?

Zanima me tudi postopek, kako se to izpelje, koliko časa traja in kakšni so kaj stroški?

Za pomoč vam bom zelo hvaležen.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ne razumem, ti bi najprej prodal stanovanje, nato pa bi delala darilno pogodbo za stanovanje, ki ni več vajino?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Men se zdi vprašanje identično kot tisto izpred par dni, sam da se je zdaj še brat prijavil pa isto vprašal.

Po prodaji stanovanja rabita samo še denar razdelit ali pa še tega ne.
 

some1ell

Zelenc'
23. jan 2014
5
0
1
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ne razumem, ti bi najprej prodal stanovanje, nato pa bi delala darilno pogodbo za stanovanje, ki ni več vajino?

Darilna pogodba denarja..ali kako se temu reče.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Skupaj prodata stanovanje znanemu kupcu in si razdelita kupnino (vajina interna zadeva).

Če ti bo brat prej daroval, boš plačal visok davek na darilo.

K odvetniku ali notarju in uredita zadevo.

Pogodba se sklene lahko "takoj", nekaj časa traja davčni postopek (največ do 30 dni po zupu), nato sledi overitev pri notarju...

Skratka ne "telovadit".
 

some1ell

Zelenc'
23. jan 2014
5
0
1
Ker hoče brat da je narjeno vse pravno..se pravi, da najbolje da greva k notarju kjer bo ta pripravil darilno pogodbo, za katero se bo nekaj plačalo, nato pa še visok davek na darilo. Nevem ali je boljše da se naredi darilna pogodba za nepremičnino, se pravi pred prodajo ali za premičnino v katero se šteje tudi denar po prodaji stanovanja...Zadevo hočeva čmprej rešiti, zato bi lepo prosil, če je kdo imel podoben primer, kaj se mi najbolje splača in katera zadeva bo najhitrejša?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj se najbolj splača, sem ti povedal.

Pojdi k notarju pa ti bo on razložil in na koncu izstavil račun.

Če se bojita.

Lahko skupaj prodata, nato pa ti svoj del kupnine podati in prav tako prijavi na davčni, a zato ne rabita pogodbe in notarja, zgolj nakazilo ali keš.

p.s.
s tovornjakom nam oblastniki kradejo denar, ti boš pa prepošten?
 

some1ell

Zelenc'
23. jan 2014
5
0
1
če bi bilo po moje...oziroma obrnjena situacija, bi po prodaji stanovanja šel na banko, dvignil svoj delež denarja in mu ga nesel..brez vmesnih pogodb, notarjev in nevem kaj še..denar bi bil moj in z njim lahko prostovoljno razpolagam.

Stanovanje pa je bilo pridobljeno pred letom 2002 in tudi bivanje v njemu je že preko 10 let, tako, da ne bi bilo potrebno oddati niti napoved za dohodninno ne nč...pač boji se in zato moramo iti pravno..žalostno, ampak tko pač je.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Pa porkafiks, saj Snecer je pravnik in ti je dal pravniški nasvet
rolleyes-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
V pogodbo o prodaji stanovanja, ki jo skleneta s kupcem, napišita TRR, na katerega kupec nakaže celotno kupnino, pa mir.
To je pač TRR od enega od prodsjslcev.

Oz. česa se sploh bojita?
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
da, ko se bosta skregala, brat ne bo mogel zahtevati darila nazaj, ker nima tega črno na belem.

Brez šale: darilo se lahko prekliče, zaradi velike nehvaležnosti, če se ti rodi otrok ali če prideš v stisko za svoje preživetje. In če brat nima črno na belem, da je podaril, so lahko težave, ko bo zahteval nazaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kar je dano, je v zemljo zakopano
smile-1.gif


Ne rabi pogodbe za keš, nakazilo, zgolj prijavo na DURS in to je dokaz da je dal darilo.