Odstop od pogodbe za nakup nepremičnine

I

Izbrisan uporabnik #488

Normalno, točno se ve, kaj so pritikline stanovanja in to nikakor ni pribor, zobna ščetka, pasta, itd.. niti to ni oprema stanovanja, če se prodaja kot opremljeno.

Ded te malo privija, ker ve, da očitno moraš prodati stanovanje oziroma si ga že in si odvisen od njegovega denarja.

Če ti zaradi rokov teče voda v grlo, boš moral to požreti, ker eno je pravni vidik, drugo pa praktičen in življenjski.

Lahko se ti pravdaš in tožariš, a bo trajalo nekaj časa, da prideš do denarja.

p.s.
Pribora verjetno ni preštel, iz inata vzemi kakšno vilico, nož, žlico
smile-1.gif


Pozabil sem še omeniti, da pa lahko ti kupnino IZTOŽIŠ. Ti si namreč svojo obveznost izpolnil, overil pogodbo, le kupec je noče, ker noče plačati, za kar pa nima razloga.

V tem primeru on kar tako ne more odstopiti od pogodbe in sicer enostransko.

Ti npr. vztrajaš pri pogodbi in zahtevaš kupnino.

To je gladko dobljen primer.

Tudi če bi ded trdil, da ti nisi pravilno izpolnil, je manjko vilic in pribira neznatna "napaka" pri izpolnitvi na katero se ne more sklicevati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik screen11 pravi:
Mislim, da je tema krenila iz svoje poti in se začela nanašati na posameznikovo subjektivno ravnanje za moj primer, katero me niti malo ne zanima. Snecer je lepo odgovoril za pravno stališče, kar je bil tudi moj cilj te objave. Sedaj pa kako bi kdo drug reagiral v mojem/kupcevem imenu in kaj je prav in kaj ne, pa me ne zanima.

Citat:

6. oddelek: POVRNITEV ŠKODE V PRIMERU, ČE SE PRODAJNA POGODBA RAZDRE
Splošno pravilo
503. člen
Če je bila prodajna pogodba razdrta zaradi tega, ker je en pogodbenik prekršil pogodbo, ima druga stranka pravico do povračila škode, ki jo zaradi tega trpi, po splošnih pravilih o povrnitvi škode, nastale s kršitvijo pogodbe.

Malo še glede škode.

Tako da tu ni bojazni.

Tole je za tebe.

Citat:

Pravica ene stranke, če druga stranka ne izpolni svoje obveznosti
103. člen
Če pri dvostranskih pogodbah ena stranka ne izpolni svoje obveznosti in ni določeno kaj drugega, lahko druga stranka zahteva izpolnitev obveznosti ali pa pod pogoji iz naslednjih členov odstopi od pogodbe z navadno izjavo, če pogodba ni razvezana že po samem zakonu, v vsakem primeru pa ima pravico do odškodnine.

Gre za izbirno pravico prodajalca:

1. zahteva izpolnitev pogodbe = plačilo ali
2. odstopi od pogodbe, ker je itak jasno, da kupec noče plačati

V obeh primerih pa zahteva odškodnino, ki je seveda v našem primeru pri točki 2. dosti višja zaradi posla v ozadju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In še, zakaj kupec ne more odstopiti od pogodbe zaradi "pribora".

Citat:
Kdaj od pogodbe ni mogoče odstopiti
110. člen
Od pogodbe ni mogoče odstopiti zaradi neizpolnitve neznatnega dela obveznosti.

Sicer pa se ponavadi opravi PRIMOPREDAJA po plačilu denarja in takrat mora biti "pribor" v stanovanju.
Tako, da sploh nima kaj piskat. Pare na sunce, potem pa ključ in izročitev stanovanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.357
5.867
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
A te agent ni opozoril, da točno napišeš kaj pustiš v stanovanju?
Pred časom sem bral pogodbo kjer je bilo točno napisano kaj je stanovanju. Dnevna soba in v oklepaju prazna, spalnica in v oklepaju prazna, kuhinja z 6 praznimi visečimi omaricami in brez bele tehnike ...
Sicer sem mi je zdelo bolano ampak zgleda, da je treba biti pozoren tudi na takšne malenkosti.
Sem imel na tak način napisano pogodbo že 2006. Poleg tega še „člen” da lahko pusti opremo ”neodplačno” ali nekaj takega. Torej če se prodajalcu ne ljubi odstraniti omare iz dnevne jo lahko pusti, vendar mu jaz nisem dolžan jo plačati. Seveda pa se jaz s tem lahko ne strinjam in zahtevam da pusti prazne stene in parket.