Dan državnosti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Sem imel pa VD fotra v manevrski strukturi in kasneje v prvih bojnih okol LJ. Imel sem pa zadosti let, da se še spomnim, kaj je povedal tisto poletje, ko smo sameval na morju. Potem je mogu it. Je vedel preveč.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Še zmerom ne vem, kaj JJ motijo praporščaki?
Pustmo politiko...ampak kaj imajo borci NOB skupnega z osamosvojitveno vojno?

prav je da sodelujejo na praznikih povezanih z drugo svetovno vojno. Prav je da se to ne pozabi in prav je da smo ponosni da smo imeli odpor pa ceprav je bila v vodstvu tega odpora se politicna agenda.
Ampak dejmo bit realni, pravi borci so stari 85+, nosilci praporov niso sodelovali v drugi svetovni vojni, v bistvu gre za “maskare” kot v primeru VSO kjer so v uniforme obleceni ljudje, ki so leta 91 obiskovali srednjo solo.

pa noro je da mamo na proslavi simbol, ki ga je leta 91 uporabljala nasprotna stran.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pustmo politiko...ampak kaj imajo borci NOB skupnega z osamosvojitveno vojno?

prav je da sodelujejo na praznikih povezanih z drugo svetovno vojno. Prav je da se to ne pozabi in prav je da smo ponosni da smo imeli odpor pa ceprav je bila v vodstvu tega odpora se politicna agenda.
Ampak dejmo bit realni, pravi borci so stari 85+, nosilci praporov niso sodelovali v drugi svetovni vojni, v bistvu gre za “maskare” kot v primeru VSO kjer so v uniforme obleceni ljudje, ki so leta 91 obiskovali srednjo solo.

pa noro je da mamo na proslavi simbol, ki ga je leta 91 uporabljala nasprotna stran.

95+

tisti, ki so zdej stari 85, so bili ob koncu vojne stari 10 let
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Zadost stari da so jih ponucal za kurirčke...

Vem da je moj stari švercal pošto pri enem letu (letnik 44)...

So uporabli babico da je dala pošto v cizo da je šla iz Lj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tommek

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Ne da bi vedel...

...je pa zanimivo pač da niso zbiral sredstev...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Apollo8 , podobno noro se mi zdi, da mladeniči, ki so se rodili po letu 91 na protestih nosijo ta simbol. Nikol ne bom pozabil, kako so se ljudje v kratkih hlačah metal na tanke. Takrat so ble vse zamere pozabljene, vse je blo usmerjeno v tu o, da gremo na svoje in da se losamo JLA in ostale Juge.
"Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan." Zbudil smo se pa v posnetke tankov na ulicah. VD foter je bil že cel mesec bogve kje, mat je bla bleda... Sam vsi smo bli pa Slovenci.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.973
3.267
113
Letos bo hudo...

Jaz se že veselim.

..."Predsedničinemu govoru bo sledil umetniški del državne slovesnosti, kjer bodo ustvarjalci v svojih nastopih poskušali osvetliti posamezne vidike podnebne in okoljske krize ....."

Nastopil pa bo tudi Magnifico... če ne bo osvetljeval podnebnein okoljske krize bomo z malo sreče bo spet imel apokrifnega prešerna ali kako od novih v srbskem jeziku.

 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.581
5.551
113
Virc je naredil dokumentarec Poletje '91 iz doslej neobjavljenih zasebnih posnetkov državljanov Slovenije o dogajanju v letih 1990, 1991, 1992.

 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

erikson

Guru
25. avg 2007
21.581
5.551
113
Trenutno v Kinodvoru v Ljubljani ter v lokalnih kinodvoranah po Sloveniji.

 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.404
113
Tale z Magnificom je res prav neprecenljiva "fora" :D

In pa seveda, da izkoristim tole svojo zdaj že 3 leta staro temo za svežo čestitko: Ob dnevu državnosti, ko praznujem formalno neodvisnost od predhodnega režima oziroma odcepitev od Jugoslavije, iskreno čestitam vsem zavednim državljanom oz. vsem pro-slovensko orientiranim ljudem :nazdravje: