Dan samostojnosti in enotnosti

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ob dnevu samostojnosti in enotnosti čestitam vsem zavednim Slovencem ter ostalim proSLO državljanom Republike Slovenije! :cheer: :nazdravje:

Na ta dan se spominjamo in praznujemo razglasitev izidov plebiscita o samostojnosti 26. decembra 1990, na katerem je od 93,2 odstotkov udeleženih volivcev na vprašanje »Ali naj Slovenija postane samostojna in neodvisna država?« okoli 95 odstotkov (88,5 odstotka vseh volivcev) odgovorilo pritrdilno kar je bila podlaga za osamosvojitev Slovenije.

Slovenska_zastava.JPG
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Kakšna enotnsot? Še proslave ob tem dnevu se na znajo vsi udeležiti.
Res je, enotnosti ni in je ne bo. Na to smo lepo nakazali še pred izidi volitev. Je pa lepo, da vemo, za kaj je šlo in kdo je (bil) za in kdo je (bil) proti.

Evo, začetek pri 01:00.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Ob dnevu samostojnosti in enotnosti čestitam vsem zavednim Slovencem ter ostalim proSLO državljanom Republike Slovenije! :cheer: :nazdravje:

Na ta dan se spominjamo in praznujemo razglasitev izidov plebiscita o samostojnosti 26. decembra 1990, na katerem je od 93,2 odstotkov udeleženih volivcev na vprašanje »Ali naj Slovenija postane samostojna in neodvisna država?« okoli 95 odstotkov (88,5 odstotka vseh volivcev) odgovorilo pritrdilno kar je bila podlaga za osamosvojitev Slovenije.
Dodajam še osebno zahvalo lastnim staršem, da so glasovali za samostojno Slovenijo.
Obenem se v imenu takratnih pobudnikov izbrisa, opravičujem vsem žrtvam izbrisa in njihovim bližnjim, ter jim želim obilico zdravja in mirne praznike.

Hvala za priložnost Matey!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Po dolgem času nisem obesil zastav na svojih objektih.
Me je kar hudo sram, kakšno sranje od države imamo
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Praznik bi morali ukinit. Danes nimamo več ne samostojnosti in ne enotnosti.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.