Dacia Duster

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Zanimivi so dolgi hodi podvozja, kar pomeni da je dokaj resen terenec .. pogon je pa itak nissan klasika, ki je vgrajen tudi v reanultovov spako in pa nisanove male SUVe.

Prva prestava naj bi bila krajša in naj bi prevzela nalogo reduktorja, to verjento tudi pomeni da je 2. enaka klasični 1., kar pomeni da podatek o 6. prestavah pomeni samo razteg razmerja navzdol ne pa navzgor (AC in poraba torej trpita).

Skratka verjetno z robustno izdelavo zna vozilo prevzeti nalogo prevoznika tam kje so do sedaj uporabljali 1x dražje terence, po drugi strani pa vseeno v tem segmentu kakšen Jimny še vedno bolj siguren nakup (jasno pa s suzukijem ne dobiš avta, ampak zaboj na 4x4).

Vsaj v slo bo verjetno dobra prodaja, še jst bom mogoče šel probat kako se vozi!
evil.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Duster v osnovni izvedbi ima vse predispozicije, da postane delovna mula raznoraznih podjetij tipa elektro, komunala itd.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Sem govoril z vodjo prodaje v Postojni, pa pravi, da je že kar precej naročil, čeprav niti testnih voženj še ni. Predvsem lovci, gozdarji, vinogradniki.... testno vožnjo imam že splanirano, če mi bo odgovarjala, jo kupim
cheer.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pojavil pa se je manjši dvom... in vprašanje, če je le 'manjši'

Pred kratkim sem si ogledoval Dacio Logan, staro manj kakor tri leta in bil šokiran nad spoznanjem, kako na nekaj mestih že rjavi. In to ne samo zaradi kamenčkov in prask, temveč tudi od notranje strani (mehurčki), kar sem zadnjič videl na kakšni Zastavi...

Ali je možno, da bo problem tudi tukaj?

LP
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Eh, jebeštrga, sodelavcu je 3 leta star audi rjavel kot zmešan izpod zaščitnih letev. Je dal zrihtat in je bil mir. Ne spomnim pa se, da bi vsi audiji po spisku takole rjaveli. Lahko si naletel na izredno vzdrževan primerek dacie, slučajno slab material ali kaj tretjega, kaj pa veš. Logani, ki vozijo po cestah, niti ne zgledajo posebno zarjaveli.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Lepo, da me malo tolažita, vendar je tudi pregled pri praskah pokazal, da je debelina laka manj od najmanj. Temeljnega premaza (špric kita) pa morda za nekaj mikronov...
Recimo, da je res bil karamboliran in slabo popravljen.
Bom pa vsekakor pozoren na takšno možnost in preden (če) bom Duster-ja tudi kupil, bom vsekakor ugotovil, koliko laka je na njem.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Poslal sem nekaj pdf datotek, tri tocno
smile-1.gif


Jimnyja ne smemo mesati notri, ker je klasicen terenec z jekleno sasijo. Priklopljivim prednjim pogonom, reduktorjem in listnatimi vzmetmi. Pa za dve majhni osebi je narejen. Pogojno bi v ta razred pasal kaksen suzuki sx4.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Pojavil pa se je manjši dvom... in vprašanje, če je le 'manjši'

Pred kratkim sem si ogledoval Dacio Logan, staro manj kakor tri leta in bil šokiran nad spoznanjem, kako na nekaj mestih že rjavi. In to ne samo zaradi kamenčkov in prask, temveč tudi od notranje strani (mehurčki), kar sem zadnjič videl na kakšni Zastavi...

Ali je možno, da bo problem tudi tukaj?

LP

Ravno taksnega sparanja je mene strah. Klinc gleda romune, ce bo tako.
crazy1.gif
Zaradi tega dam zraven raje nekaj jurjev vec in vzamem najbolj spartanskega ford rangerja z jekleno sasijo (od 20k eur gor), ki je narejen kot se spodobi. Slaba stran je spet velika dolzina in predvsem suha teza (1.8t). Dobra pa, da bo prezivel se 90% terencev, ki se prodajajo danes.

Tole duster ne prevozi dvakrat brez poskodb karoserije..

https://www.youtube.com/watch?v=jBRaYu5teOM&feature=related
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Poslal sem nekaj pdf datotek, tri tocno
smile-1.gif

Najlepša hvala !!!
Zelo koristno čtivo in marsikaj novega sem videl že pri hitrem pregledu.

LP
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
glej sam morš vedet da dons vse znamke šparajo z barvo. Znanec ma novga belega X5 M paket, se pravi z dodatnimi obrobami na blatnikih. Ja po enmu mescu jih je blo treba štrihat ker so bli čist črni. Verjemi, da ni Dacia edina, ki špara z barvo, sicer pa se uči od Renaulta, ki itak špara z barvo na fertik.
 
Nazadnje urejeno:

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
V novem Avto foto market je nekaj napisanega o tem Prašnem bojevniku.
 

primo

Pripravnik
4. maj 2010
61
0
6
Koper
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Avto je samo volkswagen, ljudje so pa samo cigani.
Ko je prišel ven prvi Hyundai poni sem ga kupil. V očeh nekaterih kot da bi kupil nekdanjo Škodo ali Zastavo. Vozil sem ga 16 let brez kakršihkoli problemov. Samo redni servisi. Kot rečeno po 16 letih vožnje sem se odločil zamenjati avto. Medtem je Hyundai postal znana znamka in avti nič več poceni. Odločil sem se za VOLKSWAGEN DAS AVTO. 4 leta starega Passata Diesel. Nimam kaj rečt. Odlično se vozi, prostoren izredno mala poraba. Žre manj kot ženina Micra. Čista resnica, vsako tankanje preračunamo porabo. VENDAR, v petih letih me je stal 5200 EUR za servise in popravila. Vse račune imam zbrane. Niso vštete pnevmatike, tako letne in zimske in vsakoletno menjavanje le teh. Vendar sem bil "gospod" ker imam passata. Sedaj bom po mnenju nekaterih spet revež in si po vsej verjetnosti omislil Dusterja. Samo, da ga vidim in sprobam še v živo.
Lep pozdrav!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Poslal sem nekaj pdf datotek, tri tocno
smile-1.gif


Jimnyja ne smemo mesati notri, ker je klasicen terenec z jekleno sasijo. Priklopljivim prednjim pogonom, reduktorjem in listnatimi vzmetmi. Pa za dve majhni osebi je narejen. Pogojno bi v ta razred pasal kaksen suzuki sx4.

V bistvu je Jimny edina konkurenca, mogoče še (nova) Niva .. ker potem se vozila s 4x4 do 15k kar lepo zaključijo. Imata pa Jimny in Duster še eno zelo skupno stvar, oba uporabljata renaultov 1.5 dizel motor!
evil.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.402
3.490
113
Bi rekel da ima Suzuki Fiatov 1,3 JTD motor, kakor ga uporablja tudi opel, GM sorodstvo od Suzukija
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
V Jimnyju je švohnejša verzija Renaultovega 1.5 dizla (65 KM). Dacia duster bo imela sicer močnejše verzije ampak osnova (in problemi) so isti.

Je pa res da ima suzuki ostale dizle več ali manj iz GM koncerna, oz. nekaj je od opla (1.3) nekaj pa od fiata (1.9).
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
In kakšni so ti problemi z Renaultovimi dizli?
Ker o tem nimam pojma, bi morda ne bilo slabo vedeti pred odločitvijo.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Na strani honestjohn.com imas cca 90 strani foruma kjer se zbirajo vse serijske napake renojevih dizel masin zadnjih dveh generacij naprej. Naj bi bilo po 2004 ok ampak ni, naj bi bilo po 2007 vse zrihtano ampak se ze spet kazejo stare napake. 1.5dci in 1.9dci sta nazalost cisti konstrukcijski kiks in redkokateri prezivi brez generalke 150k km.. Mene je novi kangoo (l.09) zacel hecati po 10k prevozenih.... sem bil malce zaveden, da so vse napake starih dci masin odpravljene ampak jaz te masine vec videti nocem.

Sem tudi na tem forumu nalepil link do tistega dela foruma. Za razliko od bencinarjev od 2l in manj, ki so v renojih cista spica... Novi kangoo z 2.0t motorjem (180KM) ali duster s tem motorjem bi bil idealen
cheer.gif