Strgalo za led

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Živijo....

led na šipah se je začel :( mene pa živcirajo strgala:eek:

a so res vsa ta strgala kr neki al je z mano kaj narobe:bonk:

karkoli kupim al se polomi....al ni udobno za držat....največ jih pa pušča "črte"...eni širše eni ožje....govorim o novih ne zdrsanih:bonk:
Kupil sem tudi kovinskega oziroma bakrenega al neki podobnega....se je rob zvil, pa mi je šipo uničil....:eek:


v glavnem, iščem takega, ki je čvrst in očisti vso svojo površino...raje širšega ni pa pogoj....

Kaj imate vi in kaj priporočate....

cena ni pomembna...ker vse ki sem jih do sedaj kupil so bili predragi....:bonk:
 
  • Wow
Reactions: msenjur
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ne morem verjet!

Strgalo za šipo bo prej ali slej povzročilo rise na šipi, da pa uporabljaš karkoli kovinskega, pa ...

Daj si v avto eno litrsko flašo/šprico 70° zimskega čistila za šipe - pošpricaš, počakaš 1 minuto in obrišeš z brisalci.
Drugače pa eno plahto čez noč preko šipe.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Živijo....

led na šipah se je začel :( mene pa živcirajo strgala:eek:

a so res vsa ta strgala kr neki al je z mano kaj narobe:bonk:

karkoli kupim al se polomi....al ni udobno za držat....največ jih pa pušča "črte"...eni širše eni ožje....govorim o novih ne zdrsanih:bonk:
Kupil sem tudi kovinskega oziroma bakrenega al neki podobnega....se je rob zvil, pa mi je šipo uničil....:eek:


v glavnem, iščem takega, ki je čvrst in očisti vso svojo površino...raje širšega ni pa pogoj....

Kaj imate vi in kaj priporočate....

cena ni pomembna...ker vse ki sem jih do sedaj kupil so bili predragi....:bonk:
Bom šoferja Lpp ja vprašal kaj midva uporabljava ker so stekla na busu vedno čista. :)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
V vsakem Hoferju imaš na zalogi tekočino za odtajevanje, kot ti zmanjka doliješ vitrex notri in je to to...

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam tole sedaj že drugo sezono.


Dela.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Živijo....

led na šipah se je začel :( mene pa živcirajo strgala:eek:

a so res vsa ta strgala kr neki al je z mano kaj narobe:bonk:

karkoli kupim al se polomi....al ni udobno za držat....največ jih pa pušča "črte"...eni širše eni ožje....govorim o novih ne zdrsanih:bonk:
Kupil sem tudi kovinskega oziroma bakrenega al neki podobnega....se je rob zvil, pa mi je šipo uničil....:eek:


v glavnem, iščem takega, ki je čvrst in očisti vso svojo površino...raje širšega ni pa pogoj....

Kaj imate vi in kaj priporočate....

cena ni pomembna...ker vse ki sem jih do sedaj kupil so bili predragi....:bonk:

dobr, imaš mal nemogoče zahteve. led je različno debel in različno zmrznjen. odvisno od mraza. Noben ne bo čistil svoje širine 100% v enem gibu.

Da greš s kovinskim po šipi praskat, verjetno z vso silo, ker si hotu čimprej spucat... je nekako logično, da boš spraskal šipo.

Najbolje, da uporabiš plahto. sicer jo je treba dajat gor in dol, ampak je vseeno tko najhitreje.

Kolega ima sicer bolj domač patent, v avto zvečer postavi kalorifer, štekar na timer in se vse odtaja ko pride zjutraj do avta.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jst imam šprico z čistim vitrexom, pa pošpricaš in šipa se čudežno odmrzne. Imam tudi gretje prednje šipe pri brisalcih tako da se sam brisalec odmrzne dokaj hitro. Ampak pri teh in podobnih primerih je vedno problem ker je steklo mrzlo in tvegaš da ti recimo ko spelješ spet začne zamrzovat ali pa se od znotraj zarosi. Tako da nič ne deluje 100% dokler ni šipa segreta. Velja tudi za tiste ki pokrivajo šipe, sem nekajkrat neenadno "oslepel", ko sem samo odstranil ponjavo pa speljal in je šipa v par sekundah zmrznila.

Glede kaloriferja, sam dam v fazi lenobe v avto "tavelik powerbank" (230V) pa 350W keramični kalorifer na pametni vtičnici pa stvar deluje, rabi 20 min da segreje avto toliko da pobere slano. Kalorfer ima termično zaščito in zaščito proti prevračanju, pa tudi keramični grelci kontaktno nikoli nebi povzročili vžiga, torej dokaj varna stvar.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kratek, dober!! Si pač vzamem čas!

1701683406345.png
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Naprimer 50m 3x1,5mm^2 podaljšek v avtu in odvit samo 5m.
Mi ga je pred leti skuhalo, da se je čisto sesedla plastika in sem se med odstranjevanjem opekel !
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Naprimer 50m 3x1,5mm^2 podaljšek v avtu in odvit samo 5m.
Mi ga je pred leti skuhalo, da se je čisto sesedla plastika in sem se med odstranjevanjem opekel !

ampak, ali je to razlog, da nečesa uporabnega ne bi uporabljal? ker ubistvu to, da je treba kolut raztegnit, če je poraba toka konkretna, je neka splošna razgledanost.

A da na kalorifer ne smeš odlagat stvari - to se ve? da ga je treba postavit na trdno podlago je tud menda logično? Da ga ne smeš postavljat zraven vnetljivih stvari tudi, a ne?

Moonracer je bil očitno tok šokiran nad idejo, da je uspel le smileya kliknit. Mogoče si je do zdej že opomogel od šoka in bo podal mnenje, kaj bi lahko škodilo, če je kalorifer v avtu.

Sej mu raje ne povem, da imam jest v avtu grelec, ki dejansko z ognjem greje zrak, ki ga nato izpihuje po avtu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
ampak, ali je to razlog, da nečesa uporabnega ne bi uporabljal? ker ubistvu to, da je treba kolut raztegnit, če je poraba toka konkretna, je neka splošna razgledanost.
No ja, vpraš ti 100 naključnih ljudi kaj je kot praviš "konkretna poraba toka"....in boš ugotovil da to ne spada pod splošno razgledanost oz. da večina pojma nima kaj sploh misliš.