DAB na hišnem radiu (glasbenem stolpu)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Hej vsem...

Ker mi dostikrat šumi med poslušanjem radia (npr.: radio Net, radio City) (sem iz okolice MB), me zanima, kako kaj deluje DAB na domačih glasbenih stolpih? Je signal bolje pokrit? Ali moraš imet kakšno dodatno anteno (priključeno na glasbeni stolp)?

Ker pri DAB bi pričakoval, da ni niti pikice šumov ob poslušanju radia...

Ima kdo doma in lahko pove iz prve roke? Še sploh, če mu je v preteklosti šumelo iz določene radijske postaje, pri DAB pa mu nena?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Če ti val 202 vleče pol bo delalo BP.
Šuma ni je samo špila ali pa ne.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Kaj pa glede antene? Ima radio (glasbeni stolp) vgrajeno (ali priloženo)?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Kaj obstaja mogoče DAB sprejemnik, ki ima izhod antenski priključek, ki ga enostavni priključiš v del kamor gre antena in oddaja na dolčeni FM frekvenci, katero potem na stolpu nastaviš. Bi bila zanimiva zadeva
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Pa niste normalni. Za nekaj 10€ imate na voljo kupe streaming gadgetov, ki jih lahko počite na aux, vi bi se pa v 2020 ubadali z FM transmitterji.
 
  • Haha
Reactions: tomi

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Hej vsem...

Ker mi dostikrat šumi med poslušanjem radia (npr.: radio Net, radio City) (sem iz okolice MB), me zanima, kako kaj deluje DAB na domačih glasbenih stolpih? Je signal bolje pokrit? Ali moraš imet kakšno dodatno anteno (priključeno na glasbeni stolp)?

Ker pri DAB bi pričakoval, da ni niti pikice šumov ob poslušanju radia...

Ima kdo doma in lahko pove iz prve roke? Še sploh, če mu je v preteklosti šumelo iz določene radijske postaje, pri DAB pa mu nena?
If

Imel iste " problem". Nabavil tole:
Za v kuhinjo,garazo,dopustovanje top. Polnilec bil prilozen. Kupil dobrih 2 tedna nazaj za akcijsko ceno 59Eurov ( tujina).
Opazil obstaja ze novejsa verzija (2) z vecjim ekranom in mocnejso baterijo.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Heh, nisem vedel, da ima JBL take zvočnike...

Sem lani iskal BT zvočnik z vgrajenim FM in nisem naletel na njega... ;)
 

dax

Majstr
22. maj 2012
708
1.627
93
If

Imel iste " problem". Nabavil tole:
Za v kuhinjo,garazo,dopustovanje top. Polnilec bil prilozen. Kupil dobrih 2 tedna nazaj za akcijsko ceno 59Eurov ( tujina).
Opazil obstaja ze novejsa verzija (2) z vecjim ekranom in mocnejso baterijo.

Kje si ga dobil za 59E?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Hej vsem...

Ker mi dostikrat šumi med poslušanjem radia (npr.: radio Net, radio City) (sem iz okolice MB), me zanima, kako kaj deluje DAB na domačih glasbenih stolpih? Je signal bolje pokrit? Ali moraš imet kakšno dodatno anteno (priključeno na glasbeni stolp)?

Ker pri DAB bi pričakoval, da ni niti pikice šumov ob poslušanju radia...

Ima kdo doma in lahko pove iz prve roke? Še sploh, če mu je v preteklosti šumelo iz določene radijske postaje, pri DAB pa mu nena?
DAB večinoma ali dela ali pa ne dela :). Na določenih odsekih mi v avtu včasih začne izklapljat zvok in potem izgine DAB.
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Vse o DAB DAB+ Slovenije in tudi slišnost izveš tukaj

Jaz imam svoji stereo mašineriji dodan tale TUNER

Sem zelo zadovoljen DAB oz. DAB+ dela odlično prav tako pa tudi preko interneta ,jer je postaj malo morje na tem linku . Možnost pa ima tudi plačlivega spotify vendar nimam potrebe po njem.

MF pa tako tako. Za to varianto sem se odločil po tem, ko je Telemach ukinil radio na vtičnico.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: irwin