Cvet avtomobilizma - eno pomoč

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Daj mi razloži, zakaj vam (nasplošno) gnijejo rabljena vozila tudi po 1 leto + na dvorišču?

Nekaj razlogov:

- Tržno nezanimiv glede na ostalo ponudbo
- Previsok odkup od stranke in posledično previsoka prodajna cena
- Avto z ozko skupino kupcev
- Bivsi rentacarji/taxi,itd...


Nekateri dealerji se sploh ne sekirajo da imajo leto ali več, ker sploh ne vejo da je tok casa že tam,potem pa je ob prodaji minus...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Zato ker sem jaz rekel 50/50 ane? Pomisli,kaj je bolje, da deliš 20/80 in ti zniža ceno za 200€ , ali pa 50/50 pa cena 500€ dol ?

grims-1.gif


hint: sem s tega posla, poznas skoraj v vsakem salonu nekoga..
Torej imamo tukaj nekoga iz posla, ki z enim klicem zrihta 500 EUR dol pri vseh znamkah (tudi pri svoji?
grims-1.gif


Hm, razmišljam a bi z dvema klicem prišel na 1000 EUR?
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Zato ker sem jaz rekel 50/50 ane? Pomisli,kaj je bolje, da deliš 20/80 in ti zniža ceno za 200€ , ali pa 50/50 pa cena 500€ dol ?

grims-1.gif


hint: sem s tega posla, poznas skoraj v vsakem salonu nekoga..
Torej imamo tukaj nekoga iz posla, ki z enim klicem zrihta 500 EUR dol pri vseh znamkah (tudi pri svoji?
grims-1.gif


Hm, razmišljam a bi z dvema klicem prišel na 1000 EUR?
grims-1.gif

Si spregledal da če ni nič ni nič ane, pri kakšnih pa je, vse odvisno kako ocenijo stranko. Lep primer je stranka ki je leto dni nazaj kupila Toyoto Yaris ... kupil jo je zato ker so mu ful dobro ocenil stari avto,ampak za Yarisko je pa plačal 13.500€
bonk.gif


Naivno? Definitivno. Ampak zdej je kar je, take yariske se nove po 11500 prodajajo....
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Bom poiskal par avtov po 100-200€, potem pa 500€ dol...

Če ti rata najdit jih nove po 100-200€ , samo kupi, nič cenkat. Lahko tudi brez papirjev.
priden.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.349
5.858
113
pri taščici
Zdaj vsak vemo koga kdaj pocukati za rokav, če se bo v njegovem koncu prodajal zanimiv avto.
Pa recimo da za malo več kot sixpacka
wink-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ksz... pri nas tovrstne storitve ze obstajajo, kar nekaj casa. sicer pa je tole izsiljevanje ob nakupu vozila resnicno blesavo in ljudje ze pretiravajo s tem. ce najdes pravega prodajalca, ki zna oceniti ali si tudi sam resen kupec, ti bo ze sam dal pravo ponudbo. zal pa je takih prodajalcev malo. ...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
ksz... pri nas tovrstne storitve ze obstajajo, kar nekaj casa. sicer pa je tole izsiljevanje ob nakupu vozila resnicno blesavo in ljudje ze pretiravajo s tem. ce najdes pravega prodajalca, ki zna oceniti ali si tudi sam resen kupec, ti bo ze sam dal pravo ponudbo. zal pa je takih prodajalcev malo. ...
Ja, s tem postom se pa kar strinjam ja, glede prodajalcev. V enih salonih delajo še vedno taka goveda, da jih sam tudi za tekoči trak ne bi dal, oni so pa na toplem v salonu in delajo z ljudmi. In to v letu 13/14.
V parih salonih mi tudi odzdravili niso, kaj šele da bi kdo zraven prišel, nekje so pred finalnim nakupom zahtevali, da grem tankat testni avto, naredil sem pa manj kot 30 km ipd...
Pa ne izgledam več kot mulc, oblečen sem bil vedno boljše od večine, tudi težil nisem nikjer.

Pa še reply na avtorja teme: Slovenija je za kaj takega premajhen trg, pa še preškrt smo, da bi dajali drugemu. Folk je itak tolk zatežen s temi popusti, da vsak nekje nekoga pozna in hoče sam ceneje okrog pridt. Potencial so kaki dedki in ome, ampak uni te itak ne bodo znali poiskat. Vsi ostali pa po moje ne.
Ceno za to storitev pa tudi ne bi mogel imeti ne vem kako veliko. Za primer sem sam izposloval konkreten popust pri znamki, ki jih sploh ne daje, in to zgolj z obiskom treh salonov in petih telefonskih klicev, kar mi je vzelo vse skupaj recimo max. 4 ure časa in 30 ojrov za benz.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Kot je rekel VAG. Odvisno na kakega v salonu naletiš. Pred dvigom DDV, je fotr malo gledal nove avte. Ne moreš verjet kake razlike so met trgovci, saloni in znamkami. Tako po cenah, kot po cenitvah rabljenih vozil. Eni se že prav norce delajo. Nato pride v salon ene znamke, ki sicer redko daje popuste. Cenitev 6 let stare astre za jurja več kot pri drugih trgovcih različnih znamk. Še aml pojamra, da so njihova vozila nekaj dražja kot primerljiva vozila drugih znamk, ter da bi akcijsko Toyoto dobu za cca. 2 jurja ceneje kot njihov voz. Trgovec ga je mal debelo pogledu, prečekiral ponudbo novih Toyot na na netu, nekaj računal, ter navrgel še jurčka dodatnea popusta na tak že dobro ocenjen rabljen avto. Dva stavka, pa 5 minut posla za dober deal. Še pogajat se ni bilo treba. Ta trgovec ve kako se dela, da stranko zadrži pri seb. Pa je zaslužil 400 na rabljenem, pa še nekaj na novem, pa nato pri servisih zadovoljne stranke, itd. To je bistvo, da te preceni če boš avto vzel pod določenimi pogoji ali sam firbec paseš.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Drugače pa se je folk za 20€ razlike v ceni pripravljen iz Ljubljane peljati v Mursko Soboto za nakup. Narediti 300km in zabiti 4 ure časa za to. Ob uspešnem nakupu pa še enkrat. Svašta
stupid-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Kaj pa obratno? Da meni uspe doseči nižjo ceno? Polovico razlike doplača?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ, bom vsem odgovoril v enem postu.
Najprej hvala vsem za komentarje (tudi preko PM), sploh tiste argumentirane.
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Mene bi bolj zanimalo to, da ti dam rabljen avto za prodajat in od te cene potem dobiš provizijo.

Če imaš kak renome in jaz nič ne skrivam s tem ko ti dam avto lahko ti svetuješ če se še kaj popravi ali da takega prodajat z nižjo ceno npr. Lahko sproti spoliraš luči pa kaj malega poštimaš pa narediš veliko večjo razliko. Oglase oddaš na vse portale s konkretnim opisom, bi moral bit pa malo tajnice.
grims-1.gif
Hehe, koliko ljudi v Sloveniji, ki dajo avto prodajat v AH nič ne skriva?
grims-1.gif

Tisti, ki nič ne skriva, proda avto za pošteno ceno v enem dnevu sam. Sicer pa imaš podjetja, ki jemljejo v komisijsko prodajo v vsakem mestu. Ni potrebe, da se še jaz mešam v to
grin1.gif
.
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz ti dam polovico prihranka (pa tudi več, če se pogovarjamo o prihranku nad 500€), s tem da hočem da ti popust zrihtaš pri tem trgovcu, kjer sem se jaz že zmenil za ceno za točno določen avto.
Na te fore ne padam, da mi nekje nudijo za kao enak avto nižjo ceno, potem pa ugotovim, da mi manjka kak kos opreme, ali pa v končni fazi včasih ne dobiš zraven original tepihov, ki so pa tudi 50€ vredni.
No, to bo malo težje izvesti. Vendar dobiš ti ponudbo za točno tak avto, kot boš specificiral, seveda pa je nekaj za storit tudi na tvoji strani. Sem se namreč že pogovarjal s stranko, pa mi reče, naj zrihtam dobro ceno za Megana
grin1.gif
. Če bom pa jaz kaj zaj... me boš pa lahko tudi ...
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
izvleček C/P s MTL - jeve strani www:

"Lokacija izvedbe storitve: kljub temu, da je osnovni kraj izvedbe storitve sedež podjetja, se storitev po dogovoru redno izvaja tudi na širšem področju Krasa, Južne Primorske in Ljubljane ter celotne Slovenije. "

Čemu omemba Krasa, južne Primorske in Ljubljane, ko pa potem v nadaljevanju sledi ---> ... celotne Slovenije ??? So se Kras, J.Primorska in LJ odcepili?
Ne, ampak to sem vključil dodatno noter zato, ker je recimo nekdo v Mariboru pričakoval, da bom čez pol ure pa pri njemu in mu porihtal zadevo. Po tem, ko sem to vključil noter, se je število takih zahtev bistveno zmanjšalo. Upam, da je odgovor ustrezno razjasnil vprašanje in da ni bilo to vključeno noter v smislu nacionalističnih teženj.
Seveda pa se je v skladu z Alter tradicijo treba obesit na popolnoma nepomembno zadevo
grin1.gif
.
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
ksz...
mtl-a popolnoma razumem, ker se z 'njegovim' poslom brezplačno ukvarjam že preko 20 let.
smile-1.gif

Kadarkoli je kdo rabil kak natančen pregled avta (sorodniki, prijatelji, kolegi, znanci), sem bil tisti, katerega so poklicali. Pregledanih avtov nisem štel, jih je pa bilo par 100. S kolegom sva 10-15 let nazaj razmišljala o tem poslu, a sva na koncu spoznala, da v SLO od tega ne bi mogel živeti, ker smo preveč skopuški narod:
- Resen pregled avta ti vzame vsaj nekaj ur dela, ki se ne konča samo s pregledom na licu mesta, ampak moraš del raziskav narediti že prej: to pomeni, da moraš natančno vedeti za kateri avto gre (motor, model, oprema) in to znanje uporabiti pri pregledu, ker je SLO meka za kleparske sestavljanke.
- Drugo dejstvo je naslednje: po pregledu sem/smo kupili morda 10% pregledanih avtov, kljub temu, da je bila prva selekcija pregledanih avtov narejena že od doma, preko telefona ali interneta.

Ko potegneš pod črto, je cena takega pregleda nekje med 50EUR (slab avto, kjer se hitro ugotovijo napake), do preko 200EUR, kjer se poleg vizualnega pregleda in testne vožnje uporabi še oprema, kot je merilec laka, diagnostika, merjenje kompresije, zračnosti turbine, ...
Cena usluge bo večini kupcev visoka, čeprav jih obvaruješ prek nakupom, kjer bi jih prodajalec nategnil za tisoče evrov (ne govorim o bruto vrednosti avta, ampak o razliki med prodajno in dejansko vrednostjo).
Da ne govorim o priljubljenosti pri prodajalcih (svoje podjetje bi lahko poimenoval 'The ugly truth'
smile-1.gif
)

Pa še o zbijanju cene: sam sem kupcu povedal o najdenih pomanjkljivostih, potem pa se je ta sam odločil o nakupu in ceni. Ponudba o delitvi razlike na pol je sicer mamljiva, a zopet prinaša veliko nevarnost za morebitno mazanje imena.
Sicer to ni rdeča nit te teme, ampak AMEN. Ni več kaj dodati. Vsak misli, da prideš tja za 5 minut, pogledaš avto, cukneš keš in greš. Vse predhodne priprave, pregledi, izkušnje, znanje, oprema so pač ''zastonj''.
In ja, v Sloveniji je žal trg rabljenih avtomobilov popolnoma nategunski (z večino fizičnih prodajalcev vred, da o preprodajalcih niti ne govorimo). Zgolj primer: bratu smo po štirih mesecih iskanja in pregledu x vozil končno kupili rabljeno vozilo prejšnji teden, ko je že skoraj obupal, da bo sploh dobil kaj pametnega. In lahko samo rečem, da kapo dol možakarju, ki je prodajal, eden redkih, če ne edini kar sem jih srečal, da je dal nekaj na svojo besedo in čast. Vsi drugi bi se za 10 EUR zlagali o vsem (pa vmes niso bili preprodajalci, ker smo te izločili že po tel. klicu). Tipičen primer tega je odgovor na vprašanje ali je bil karamboliran. Odgovor je vedno ne. Mu pokažeš, da je bila cela leva stran barvana (vključno s kitom, ki ga je gor skoraj več kot na fasadi hiše), se pa začnejo pravljice, kako se je mušica zaletela v avto in podrgnila celo stran, pa je potem na kasko barval
hysterical-1.gif


In zanimivo je predvsem to, kako takim ljudem, ki se v gostilni hvalijo, kako so nategnili kupca, večina ploska in so ''džeki''. Seveda se imajo oni sami sicer za hude poštenjakarje. Korelacija s politiko je zgolj naključna
evil.gif
.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Tvojo idejo vidim samo v smislu da se ne igras z rabljenimi vozili ker je to enostavno loterija pa cetudi ti dobro ocenis nakup glede masine, karoserije itd in bo meni odtrgalo kolo pa bom prvo na tvoje slabo delo pomislil tko da vidim tle samo probleme.

Pri novih vozili je pa edina logika to da registriras podjetje ki bo pocasi pridobivalo na imenu in bi posledicno zaradi imena lahko izsilil od kaksne avtohise iste prodajne znamke kaksen vecji popust ker bi te poznali in bi vedeli da stabo res lahko sklenejo biznis in bi tko stranki zrihtal mogoce se 500eur popusta in si delil 50 50.

Ali pa seveda tista mala populacija ki nima nikogar in bi znala kljub starosti kontaktirati tebe da bi za njih iskal najnizjo ponudbo med avtohisami iste bagovne znamke.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah ja, rabljeni avtomobili so loterija, ampak zaenkrat ni bilo težav. Zadeva je namreč takšna, da kot pri nas pocarji popravljajo avtomobile, ni tako težko videt, da je zadeva ''problematična''. Le redki so namreč tako popravljeni kot se zagre. Večina jih namreč pelje k najcenejšemu ličarju, kjer je potem tudi ustrezno popravljeno. Oz. ličarji sami čim ceneje avto popravijo in se ga znebijo. Seveda pa nikoli ne veš, kaj spregledaš.
Me je v zadnjem času več znancev kontaktiralo za hiter pregled avtomobila, ki so ga kupili. Niti en ni bil nebarvan, od tega en komplet s kitom tudi po strehi (sicer je možno, da je bilo zaradi toče, ampak je šansa par %). Se pa sedaj ne grem več tega, ker je bil pri vseh v veljavi tisti pregovor: shoot the messenger. Oni seveda niso bili nič krivi, ker so kupili sranje, kriv sem bil jaz, ker sem jim pokazal to
frown-1.gif
.
Poznam pa primere, ko je strank dobila tudi nekaj denarja nazaj, potem ko sem ji pokazal, da so bili km prevrteni. Ampak moraš biti vztrajen in dat vedet prodajalcu, da ne boš odnehal do konca.
Vsem, ki kupujejo rabljen avto, sicer rečem, da ni treba mene vzet, naj vzamejo nekoga, ki ga vsaj malo spozna in bo verjetno opazil kakšno zadevo. Namreč kupec je zaslepljen in zgoraj omenjeni so se potem spraševali, kako je možno, da niso videli napak, ki sem jim jih pokazal. Enostavno takrat vse spregledaš, ker si zaslepljen.

Kar se tiče novih vozil, bo pa čas pokazal. Je pa zanimivo, da ko sem se dogovarjal za sodelovanje z različnimi avtohišami, so odzivi čisto različni, od popolnoma negativnih do pozitivnih. We will see.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Pozitiven odziv od različnih AH boš lažje pričakoval z dobrimi rezultati oz. večjim obsegom prodaje.
smile-1.gif


Preberi si kaj o človeku, ki ima ameriški rekord najuspešnejšega prodajalca avtov (čeprav je prodajal samo GM, lahko z nekaj pesniške svodobe to razširiš na cel trg, ker je bil GM nekoč ogromen in je itak prodajal v vseh segmentih), pri katerem so ljudje stali v vrstah, "ker so vedeli, da bodo pri njem dobili dober deal"
zmaga.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Če so prodajalci ok, ob pogoju da niso butci je tole kar ti hočeš brez veze, ker tolk popustov pa spet ne dobiš..
Vem ker sem ''notranji''
smile-1.gif


ps. šolanje prodajalcev je glavno.