Cvet avtomobilizma - eno pomoč

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Jaz bi rekel tako, da ce nekomu, ki se mu ne sanja o avtomobilih, svetuje, razlozi, zakaj je kaksna elektronika v redu in se splaca doplacat, pa varnost itd, pa kaj ni pomembno...
zmaga.gif
Bravo, to bo pa drugi del te storitve, ampak neodvisen od doseganja ugodne cene.

Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
V bistvu bi marsikdo raje dal par sto evrov, kot pa se registriral na Alter in potem kupil Kio in dal predelat na plin.
smile-1.gif
Zdej si pa že malo nesramen
grin1.gif
.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Najboljši trenutek za zbijanje cen novih avtomobilov je trenutno že mimo, saj konec leta vse avtohiše lovijo prodajne številke in se jih da fino postaviti pred dejstvo.
Tako sem npr. znancu iz DEVS-a za ZELO ugodno ceno zrihtal novo Ampero iz salona - seveda brez provizije s katerekoli strani.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.544
9.252
113
ideja sicer dobra, amapk realnost bi pa po mojem bila taka..tisti kupec, ki bo tebi vse skup razlagal kaj bi imel itd bi za isti porabljen čas že pri lokalnem avtodilarju spravil skup podoben popust brez tvoje storitve al pa tu nekje +-. Sicer tega ne smeš povedat potencialni stranki , ampak dejansko, če ravno gledaš izgubo časa in pregovarjanje itd je to to.

sicer pa taka stvar je za probat, ce se prime okej ce pa ne, pa v druge zmage.

jaz bi vzel 50% prisparanega recimo, to se mi zdi pošteno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Ne smeš preveč, ker potem si stranka že sama lahko scenka popust, ki bi bil 50% mtl-ovega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.544
9.252
113
jah ne smeš preveč kolk pa je preveč, ded bo porabil za strano rečmo 2 šihta, vmes bo kak obisk ali dva itd, to je 100 neto, bruto bruto je to 200 € stroškov pri povprečnem zaslužko. Stranko bodo nezahtevne, torej kupci avtov ranga 12 k€, koliko pa dobiš popusta na tako jajco, v € bolj malo ampak več v opremi. Torej? Obogatel s tem ne bo, imho. Je pa dodatna ponudba za zraven
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz bi ti dal 50% prihranka. Sem bil pred leti pri treh trgovcih in tudi 1€ niso hoteli spustit. Za radio in tepihe se je še dalo zmenit za gotovino pa ni bilo posluha.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mene bi bolj zanimalo to, da ti dam rabljen avto za prodajat in od te cene potem dobiš provizijo.

Če imaš kak renome in jaz nič ne skrivam s tem ko ti dam avto lahko ti svetuješ če se še kaj popravi ali da takega prodajat z nižjo ceno npr. Lahko sproti spoliraš luči pa kaj malega poštimaš pa narediš veliko večjo razliko. Oglase oddaš na vse portale s konkretnim opisom, bi moral bit pa malo tajnice.
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz bi ti dal 50% prihranka. Sem bil pred leti pri treh trgovcih in tudi 1€ niso hoteli spustit. Za radio in tepihe se je še dalo zmenit za gotovino pa ni bilo posluha.

Jaz bi rekel tam nekje okoli 25%, če kupec pride direktno, brez, da bi že imel kako ponudbo ki je boljša kot cena po ceniku, pa 50%, če mora mtl nižat že za par% znižano ceno. ALi nekaj podobnega ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Jaz ti dam polovico prihranka (pa tudi več, če se pogovarjamo o prihranku nad 500€), s tem da hočem da ti popust zrihtaš pri tem trgovcu, kjer sem se jaz že zmenil za ceno za točno določen avto.
Na te fore ne padam, da mi nekje nudijo za kao enak avto nižjo ceno, potem pa ugotovim, da mi manjka kak kos opreme, ali pa v končni fazi včasih ne dobiš zraven original tepihov, ki so pa tudi 50€ vredni.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
izvleček C/P s MTL - jeve strani www:

"Lokacija izvedbe storitve: kljub temu, da je osnovni kraj izvedbe storitve sedež podjetja, se storitev po dogovoru redno izvaja tudi na širšem področju Krasa, Južne Primorske in Ljubljane ter celotne Slovenije. "

Čemu omemba Krasa, južne Primorske in Ljubljane, ko pa potem v nadaljevanju sledi ---> ... celotne Slovenije ??? So se Kras, J.Primorska in LJ odcepili?
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Recimo da kupujes nov avto (francoska znamka, bencinar-turbo mlincek, malo boljsa oprema), cena na avtonetu ~17.000 eurov. V startu ze ves, da je ta cena za na net, potem v avtohisi pa reces prodajalcu za zadnjo ceno in ti on da za 16.700 pa tepihe zraven. Kako bos ti MTL upravicil svojih 200e, ker pri taki osnovni ceni se ne dobivajo prav ogromni popusti, Se pravi bi moral imeti dogovor z AH da bos zrihtal vsaj 30 kupcev na leto in bi ti oni dali avto za 16.300, ti pa svoji stranki za 16.500.

Edino tako bi deloval tvoj poslovni model, s tem pa bi se AH znebile svojih salonskih prodajalcev. Na tvojem mestu bi naredil se kaksen app za Apple in Windows store, pa bi oglaseval kar direktno z messagi na applikacijo.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Jaz pa ne razumem čemu sploh najeti tebe?
se strinjam s spencerjem.

Vsak kupec ki gre v salon malo baranta tudi za ceno,...ti bi si zaslužil provizijo samo v primeru če bi potem ta isti avto zrihtal še ceneje kot so ga po barantanju ponudili kupcu. Če pa nočeš bit plačan od trgovca (v tem primeru bi mogoče šlo, pospeševanje prodaje in to,....) potem pa pozabi,...
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
ksz.. ne razumem poslovnega modela... to kar bi mtl delal je v bistvu delo prodajalca.. da bi AH plačevala nekoga zunanjega da išče stranko in jim obljublja nižjo ceno... to vodi v propad..
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Veliko folka ne zna/noče barantat.

Jaz npr. bi z veseljem najel nekoga, da bi mi zbarantal ceno pri prodajalcu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ko bos kupoval avto se kar oglasi, poslji svojo ponudbo, vse kar dobim nižje si deliva 50/50 , deal?
smile-1.gif


Nima veze znamka.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ko bos kupoval avto se kar oglasi, poslji svojo ponudbo, vse kar dobim nižje si deliva 50/50 , deal?
smile-1.gif


Nima veze znamka.
No deal!

Grem k MTL-ju.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
ksz...
mtl-a popolnoma razumem, ker se z 'njegovim' poslom brezplačno ukvarjam že preko 20 let.
smile-1.gif

Kadarkoli je kdo rabil kak natančen pregled avta (sorodniki, prijatelji, kolegi, znanci), sem bil tisti, katerega so poklicali. Pregledanih avtov nisem štel, jih je pa bilo par 100. S kolegom sva 10-15 let nazaj razmišljala o tem poslu, a sva na koncu spoznala, da v SLO od tega ne bi mogel živeti, ker smo preveč skopuški narod:
- Resen pregled avta ti vzame vsaj nekaj ur dela, ki se ne konča samo s pregledom na licu mesta, ampak moraš del raziskav narediti že prej: to pomeni, da moraš natančno vedeti za kateri avto gre (motor, model, oprema) in to znanje uporabiti pri pregledu, ker je SLO meka za kleparske sestavljanke.
- Drugo dejstvo je naslednje: po pregledu sem/smo kupili morda 10% pregledanih avtov, kljub temu, da je bila prva selekcija pregledanih avtov narejena že od doma, preko telefona ali interneta.

Ko potegneš pod črto, je cena takega pregleda nekje med 50EUR (slab avto, kjer se hitro ugotovijo napake), do preko 200EUR, kjer se poleg vizualnega pregleda in testne vožnje uporabi še oprema, kot je merilec laka, diagnostika, merjenje kompresije, zračnosti turbine, ...
Cena usluge bo večini kupcev visoka, čeprav jih obvaruješ prek nakupom, kjer bi jih prodajalec nategnil za tisoče evrov (ne govorim o bruto vrednosti avta, ampak o razliki med prodajno in dejansko vrednostjo).
Da ne govorim o priljubljenosti pri prodajalcih (svoje podjetje bi lahko poimenoval 'The ugly truth'
smile-1.gif
)

Pa še o zbijanju cene: sam sem kupcu povedal o najdenih pomanjkljivostih, potem pa se je ta sam odločil o nakupu in ceni. Ponudba o delitvi razlike na pol je sicer mamljiva, a zopet prinaša veliko nevarnost za morebitno mazanje imena.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ko bos kupoval avto se kar oglasi, poslji svojo ponudbo, vse kar dobim nižje si deliva 50/50 , deal?
smile-1.gif


Nima veze znamka.
No deal!

Grem k MTL-ju.

Zato ker sem jaz rekel 50/50 ane? Pomisli,kaj je bolje, da deliš 20/80 in ti zniža ceno za 200€ , ali pa 50/50 pa cena 500€ dol ?

grims-1.gif


hint: sem s tega posla, poznas skoraj v vsakem salonu nekoga..
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Daj mi razloži, zakaj vam (nasplošno) gnijejo rabljena vozila tudi po 1 leto + na dvorišču?