Cvet avtomobilizma - eno pomoč

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nekaj bo....bo že Alter priskrbel brezplačno reklamo.
smirk-1.gif


Sicer se pa ti, ki kupujejo nov avto zlo spontano odločajo in se kar s prodajalcem zmenijo. Boš moral kaj več oglaševat kot na alterju, da boš prestregel kupca, ki lagano odkoraka v salon in kupi avto.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Žal je to v Sloveniji prej izjema kot pravilo.
Vem, ker sem izvajal ankete 'Mistery buyer'...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
lepo, a preveč teksta
smile-1.gif
drugače pa zakaj "car garage" kaj delujše v angleško govoročem področju..zgolj komentar na stran. Na koncu ciljaš vseeno na bolj laične avtomobiliste.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Žal je to v Sloveniji prej izjema kot pravilo.
Vem, ker sem izvajal ankete 'Mistery buyer'...

No žal to ne drži, namreč Mistery buyerju navodila postavi teoretik ki pričakuje odgovore ki ustrezajo njegovemu kriterju, ki mimogrede nima nikakršnih izkušenj s prodajo oziroma kupci.
To se izvaja izključno z namenom zaslužka omenjemu podjetju, vsa vprašanja/odgovori so pa zastavljeni vedno tako da nikakor ni možno doseči 100% uspeha in istočasno dejansko prodati avto. Treba se je odločiti ali boš prodajal avto, ali pa boš igral kviz .

Eno z drugim ne gre.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Veš kaj... Če se pravilno pripravim na akcijo me te ne boš razločil od navadnega kupca ki je dejansko prišel kupiti avto.
V bistvu me ni nobeden...
Tako da, za Volvota V60 Ocean Race sem resno začel praskati denar skupaj, ker mi je prodajalec dal noro ponudbo...
Renoje mam v malem prstu, tko da tam je bila zabava
Opel pa... no dobro da se sploh kaj proda glede na to kako nezainteresirani so prodajalci...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
A si kupil Volvota? Nisi, ker nisi kupec.
Pravi kupec bi ga pa kupil.
grin1.gif


Poznam par skritih kupcev, ti povem da so daleč od kupca in niti približno tako ne razmišljajo tisti trenutek,ampak samo čakajo na napako, namreč večina kupcev se odloča impulzivno. Tudi sam ko nekaj kupujem, me lahko dosti hitro premamijo z določeno stvarjo,se posebej pa če mi ne prodajajo "by the book" , ker s tisto vsiljeno prodajo samo odvrnejo večino kupcev.

Danes je na žalost v večini salonov pomembno da imajo dobre rezultate na kvizu, ta kratko pa potegnejo pravi kupci.
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne stegnem se še za 45kEUR+. Starih jater ne kupujem...
evil.gif

Ko pa jih bom lahko pogrešal (evrčke namreč) si bom pa tudi ta avto kupil.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Celo razmišljam in se obnašam racionalno... Ne pa da potem natepavam suh kruh in vodo 20 let, tako kot večina... Pa si kup samo Golfa z osnovno opremo...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lepo, a preveč teksta
smile-1.gif
drugače pa zakaj "car garage" kaj delujše v angleško govoročem področju..zgolj komentar na stran. Na koncu ciljaš vseeno na bolj laične avtomobiliste.
Ob odločanju o imenu nisem našel ustrezne zveneče slovenske besede, pa sem ''delal'' na tem 3 tedne. Potem je pač ostalo tako. Bi pa tudi sam raje slovensko.

Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Nekaj bo....bo že Alter priskrbel brezplačno reklamo.
smirk-1.gif


Sicer se pa ti, ki kupujejo nov avto zlo spontano odločajo in se kar s prodajalcem zmenijo. Boš moral kaj več oglaševat kot na alterju, da boš prestregel kupca, ki lagano odkoraka v salon in kupi avto.
Mnjah, ne vem če je nakup avtomobila ravno spontana odločitev, če nič drugega se je treba posvetovat z ženo
grims-1.gif
.
Kar se pa reklamiranja tiče, pa sem že na začetku napisal, da Alter cvet avtomobilizma NI ciljna skupina, saj si zna sam uredit ustrezno ceno, da niti ne govorim o izbiri avtomobila
grin1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo, samo tisti, ki bi te rabili, niso vešči neta :)

Če poznaš primere prevrtavanja, zakaj ni bilo ovadbe?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zanimivo, samo tisti, ki bi te rabili, niso vešči neta :)
Korektna pripomba, razmišljam že v tej smeri
wink-1.gif
.
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če poznaš primere prevrtavanja, zakaj ni bilo ovadbe?
Kot omenjeno sem že parim znancem pokazal, da njihov avtomobil nima realnih km na števcu. Ob tem sem jim detaljno pojasnil njihove pravice (uveljavljanje stvarne napake, možnost ovadbe), sodeloval v procesu komunikacije s kupcem in jih opozoril tudi do česa lahko pride v primeru, da gre zadeva na sodišče.
Odločili so se pa čisto različno: od dogovora za znižanje kupnine (prodajalec jim je vrnil del kupnine) do ničesar razen mišljenja, jah me je pač nategnil. In oprosti, ampak vojn za druge pač ne mislim bojevat. V enem primeru pa je zadeva prišla do tega, da je šla ovadba o ponarejanju dokumentov naprej. Vendar je bila v tem primeru zadeva zelo kompleksna, saj je bilo vpletenih več deležnikov, ne zgolj dva (kupec in prodajalec). Kako se je potem zadeva naprej razvila (pregon) nisem sledil, saj sem zadevo zaključil, ko se je kupec dogovoril za vračilo dela kupnine.

Dejstvo je, da take zadeve niso enostavne (tudi recimo moj pregled in zaključki seveda niso veljaven dokaz na sodišču, temveč moraš naročit sodnega izvedenca), sploh če naletiš na nekoga, ki nima moralnih ovir. Torej govorimo o tem, da te nekje dobi in prebuta, kar pa še ni toliko problematično kot recimo, da se spravi na tvoje otroke (ja, tudi to se je že zgodilo).
V glavnem, za tipkovnico je lahko tipkat in bit glasen (to ne leti direktno nate), včasih pa je tudi ekonomsko smiselno, da na zadevo pozabiš, če ne uspeš brez tožbe. Npr., če si bil nategnjen za 500 EUR po mojem mnenju sodišče ne pride v poštev, saj te bodo zgolj odvetniki in sodni izvedenci stali večkratnik tega stroška, da ne govorim o tem, da lahko vmes podjetje mrkne (imam že nekaj časa v pisanju blog na to temo, pa bom tam bolj razdelal te zadeve). In če se recimo vključijo vmes še kakšne grožnje, potem precej ljudi raje zadevo požre, kot da bi ogrožali sebe ali svojo družino.

Tako da, sam sem zadovoljen s tem, kar sem naredil, bojevat vojne drugih pač ne grem. Ponoči pa še vedno mirno spim brez slabe vesti.
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kazenska ovadba nič ne stane, naprej gre na stroške države.

Ne bi bili slabo, da bi na blogu opozoril na goljufije oz kazniva dejanja
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kazenska ovadba nič ne stane, naprej gre na stroške države.
Kot rečeno, to je po mojem mnenju stvar kupca in dogovora med njim in prodajalcem. In žal glede na lastne izkušnje s celotnim pravno-preiskovalnim sistemom se ne bi zgodilo nič. Se spomniš par let nazaj, ko so se mediji razpisali o avtohiši iz Vrhnike, ki je oglaševala BMW-ja 5-ko s pol manj km, kot je bil na mobile.de. Povej mi, kaj se je zgodilo.
crazy1.gif

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne bi bili slabo, da bi na blogu opozoril na goljufije oz kazniva dejanja
Absolutno, en primer je že zgoraj linkan blog na temo ''kozmetične'' preobrazbe skoraj odsluženega vozila. Ljudje si dostikrat niti ne morejo predstavljat, kaj se da naredit z relativno majhnim vložkom. Zato sem pa tudi vse poslikal in zapisal. Ko se to spere iz avtomobila čez par mesecev šele uvidijo, kaj so kupili. Če prej kaj ne crkne, seveda.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Koliko računaš za asistenco pri uvozu iz tujine? Recimo da greš z menoj v Munchen po eno vozilo? Lahko mi kar na PM odgovoriš preden se usujejo alter pametnjakoviči.

Hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

Goljufija
211. člen

(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist , spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.

(5) Če je z dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročena majhna premoženjska škoda in je storilec hotel pridobiti majhno premoženjsko korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta. do 500 EUR

Zadeva je kot na dlani...

http://www.policija.si/index.p...policiji-?lang=
ali
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?sid=510&zdid=161
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hvala, bom v bodočih primerih posredoval še ta dva linka oškodovancem.
PS: Imaš kakšen primer, da je nategun (torej govorim o prirejanju km pri avtomobilih) bil dejansko kaznovan?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tak primer mi pri nas ni znan, kar pa ne pomeni, da to ni kaznivo.