Cvet avtomobilizma - eno pomoč

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, Alter voznik sicer ni prava ciljna skupina, ampak vseeno eno vprašanje. Me zanimajo mnenja (ja tudi negativna, kritike, pripombe, ...).
Torej, nekako sem zaznal, da kar nekaj ljudi plača pri novem avtu kar tisto prvo ceno, ki jo ponudijo prodajalci. Pa najsi bo to zaradi tega, ker nimajo časa (ja, tudi taki obstajajo
evil.gif
) ali ker enostavno niso za handlanje. Pa še kakšen razlog se najde.
Tako da, bom ponudil eno storitev. In sicer, prideš do mene z avtomobilom in opremo in jaz preverim ali se da dobit boljšo ceno. Sem poslovni model že zastavil, ampak me zanima, kakšna se vam zdi poštena cena za to storitev. Pa zaenkrat ne bom zapisal poslovnega modela, ker zna to vplivat na vaša pričakovanja.

Aja, ena opomba, če je možno
wink-1.gif
: ker vem, da je Alter voznik itak superioren in bi se seveda sam zdilal za najboljšo ceno, se dajte morda postavit v kožo svojih kolegov, kolegic, znancev, staršev, ki niso taki poznavalci.

Edit: sem odebeljil pomembno, da ne bo nesporazumov, gre za nov (ne nov rabljen) avtomobil.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po moje bi prej vžgala ideja, kjer bi poiskal nekomu željen rabljen avto, torej se sam vozil na oglede, preveril, če je avto brezhiben... Marsikdo nima časa, živcev ali znanja za kaj takega, pa se potem raje s starim vozi dalje, ko da skozi ves postopek nakupa.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Sam tud nisem kak hud handler. Ko sem pa kupoval avto, sem enostavno šel do najbližjega trgovca te znamke, sem rekel, da kupujem tak in tak avto, ta pa ta dodatna oprema, keš nakazan na račun. Še to želje po dodatni opremi so kar bile, seznam ni bil ravno kratek. Povedal sem pa vnaprej da me zanima cena ne koliko % popusta dobim. Prodajalec je rkel za vas tolke. Pol sem pa še okrog pogledal isto zadevo in ugotovil, dobil še eno ponudbo, ki je bila sicer 100€ nižja, vendar bi razlika v stroških pri nakupu to presegla, torej nabavil sem pri prvem. Od oka je bilo več kot 10% popusta na uradni cenik.

Glede na možen prihranek, bi morala biti cena dosti nizka, da bi se te splačalo najeti, še posebej pri avtomobilih ranga do 15000€ po uradnem ceniku. Če bi računal več kot 20€ za vozilo rang Golfa, se te nebi splačalo najet. Novih vozil nad 30000€ se pa ne proda toliko, da bi imel biznis.
To je samo moje mnenje.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje bi prej vžgala ideja, kjer bi poiskal nekomu željen rabljen avto, torej se sam vozil na oglede, preveril, če je avto brezhiben... Marsikdo nima časa, živcev ali znanja za kaj takega, pa se potem raje s starim vozi dalje, ko da skozi ves postopek nakupa.

Mislim, da OP misli stvar izpeljati samo v primeru nakupu novega vozila, kar je tudi edino smiselno ... IMHO.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Evo. Jaz se javljam za testnega zajcka. Kupil bi/bom naslednji teden. Zs. Lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pa da njega potem gnjaviš, če ti je zrihtal koreto.
cheer.gif

To niti nebi bilo potrebno, ker garancijo dobi kupec itak od prodajalca. Kot posrednik bi ponujal edino, da če kupec z avtom ni zadovoljen, da vrneš 'posredovalnino'.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Najtežje pri tvoji ideji je, kako dat nekomu, ki kupuje avto, v tistem trenutku vedeti zate. Ciljam predvsem na tvojo ciljno publiko, ki se ne znajde.

Drugi problem je, zakaj nekomu, ki se oglašuje (torej tebi), zaupat. Jaz vem, da tujcu ne bi zaupal, da ni vse zmenjeno (dobro no, zdaj te poznam
grin1.gif
). Eno je, da ti pripeljem avto priklopit na tester in oceno v delavnico, drugo pa, da se sam javiš, da mi boš to in še več ponudil.


Saj 20 let nazaj smo tudi zaupali avtohišam, zdaj pa so prišli časi, ko (vsaj jaz) smatram za ciganijo vse, ki sodelujejo zraven pri prodaji rabljenega avta.
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje bi prej vžgala ideja, kjer bi poiskal nekomu željen rabljen avto, torej se sam vozil na oglede, preveril, če je avto brezhiben... Marsikdo nima časa, živcev ali znanja za kaj takega, pa se potem raje s starim vozi dalje, ko da skozi ves postopek nakupa.
Ne boš verjel, komot bi to lahko naredil, nekaj podobnega že ponujam ( Kaj se dogaja s Slovenci?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje bi prej vžgala ideja, kjer bi poiskal nekomu željen rabljen avto, torej se sam vozil na oglede, preveril, če je avto brezhiben... Marsikdo nima časa, živcev ali znanja za kaj takega, pa se potem raje s starim vozi dalje, ko da skozi ves postopek nakupa.

Mislim, da OP misli stvar izpeljati samo v primeru nakupu novega vozila, kar je tudi edino smiselno ... IMHO.
Drži, sem popravil osnovni post, da ne bo zmede.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Najtežje pri tvoji ideji je, kako dat nekomu, ki kupuje avto, v tistem trenutku vedeti zate. Ciljam predvsem na tvojo ciljno publiko, ki se ne znajde.
Drži, delam na tem, rezultati počasi prihajajo, predvsem od tisti z referencami.

Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Drugi problem je, zakaj nekomu, ki se oglašuje (torej tebi), zaupat. Jaz vem, da tujcu ne bi zaupal, da ni vse zmenjeno (dobro no, zdaj te poznam
grin1.gif
). Eno je, da ti pripeljem avto priklopit na tester in oceno v delavnico, drugo pa, da se sam javiš, da mi boš to in še več ponudil.
Delno imaš tukaj morda prav, ampak: recimo pri rabljenem avtomobilu: grem gledat s tabo avto, za katerega prej nisem vedel. Možnost, da bi se zmenil s prodajalcem je zelo majhna, saj nisem vedel, kateri avto gremo gledat.
In drugič in to je predvsem pomembno: to bi naredil enkrat (morda nekajkrat) in ko bi se to zvedelo bi se zadeva zaključila (lahko zaprem podjetje). Sodobna komunikacijska sredstva so s tega vidika super
cheer.gif

In to vrtenje števcev in nategovanje mi gre osebno zelo na živce, kar poizkušam spremeniti tudi z obveščanjem preko svojega bloga (recimo tale blog je zanimiv in točno na to temo: tale navezuje na to).
Tako da, če ni zaupanja potem je res problem. Vsekakor pa, če nekdo ne zaupa meni (ali komurkoli drugemu), naj zaupa vsaj kolegu (ki se razume na te zadeve) in ga vzame s seboj. Potencialni kupec je namreč zaslepljen in spregleda tudi najbolj očitne znake za nateg. Žal pa še vedno precej ljudi verjame v poštenost prodajalcev in so potem nategnjeni, ker ne vedo, kaj se da z minimalnim vložkom narediti iz skoraj uničenega vozila. Znanec je ravno prejšnji teden nabavil manjše vozilo italijanske znamke. Na števcu cca. 160.000 km, na računalniku cca. 312.000 km...


Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Saj 20 let nazaj smo tudi zaupali avtohišam, zdaj pa so prišli časi, ko (vsaj jaz) smatram za ciganijo vse, ki sodelujejo zraven pri prodaji rabljenega avta.
tongue-1.gif
Če bi večina tako razmišljala bi se moral otepat strank
grin1.gif
.

PS: Odprt sem tudi za komentarje v smislu to je butasta ideja, to je super ideja, itd...
PS2: Jutri bom bolj malo online, tako da bom lahko odgovarjal verjetno šele pozno zvečer.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem pravilno razumel, da misli na nove avtomobile, ampak če nekdo kar plača kataloško ceno, ima pač očitno dovolj denarja. Sam vidim večjo potrebo pri rabljenih vozilih. Se pa strinjam, da je 50€ premalo, ker s tem komaj pokriješ stroške enega ogleda, če greš recimo 100 km stran en avto pogledat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hehe, Alter voznik sicer ni prava ciljna skupina, ampak vseeno eno vprašanje. Me zanimajo mnenja (ja tudi negativna, kritike, pripombe, ...).
Torej, nekako sem zaznal, da kar nekaj ljudi plača pri novem avtu kar tisto prvo ceno, ki jo ponudijo prodajalci. Pa najsi bo to zaradi tega, ker nimajo časa (ja, tudi taki obstajajo
evil.gif
) ali ker enostavno niso za handlanje. Pa še kakšen razlog se najde.
Tako da, bom ponudil eno storitev. In sicer, prideš do mene z avtomobilom in opremo in jaz preverim ali se da dobit boljšo ceno. Sem poslovni model že zastavil, ampak me zanima, kakšna se vam zdi poštena cena za to storitev. Pa zaenkrat ne bom zapisal poslovnega modela, ker zna to vplivat na vaša pričakovanja.

Aja, ena opomba, če je možno
wink-1.gif
: ker vem, da je Alter voznik itak superioren in bi se seveda sam zdilal za najboljšo ceno, se dajte morda postavit v kožo svojih kolegov, kolegic, znancev, staršev, ki niso taki poznavalci.

Edit: sem odebeljil pomembno, da ne bo nesporazumov, gre za nov (ne nov rabljen) avtomobil.

Kdo bo v tem primeru prodajalec avta? Ti ali avtohiša?

Če ti, je daleč najbolj psihološko primerno tvoje delo zapakirati v samo ceno avta...

Sicer pa, hja, enih 20% je verjetno psihološka meja, ki bi jo kupec še "požrl"...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Absolutno avtohiša. Jaz vzamem zgolj plačilo za storitev.
Namreč, če bi bil jaz (bi poleg ostalih zadev) to pomenilo tudi, da kupec ni prvi lastnik avtomobila in dodatno izgubo na vrednosti avtomobila.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Aha, to je za kupca nekoliko manj "pozitivno", ker pač denarja nihče noče dati iz rok
tongue-1.gif
. Ampak ene 20% se mi zdi precej sprejemljivo.

Verjetno bi se več biznisa dalo narediti tako da bi se z AH dogovoril za posredništvo in bi bilo tvoje delo že del kupčeve cene, račun za avto bi dobil kupec (in bi bil on prvi lastnik), tvoje delo pa bi AH plačal tebi. Sta pa tukaj dva problema: zrihtati tak dogovor z več AH je verjetno veeeliko dela (nekatere gotovo tudi ne bi bile za) in drugo, odvisen postaneš tudi od plačilne discipline AH (na Balkanu smo, je.biga
tongue-1.gif
).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.940
2.418
113
Sam to pomeni, da bi mu AH placala za to, da jim zibja ceno.
smile-1.gif
Seveda, jim pripelje stranko, vendat stranko je dobil z obljubo nizje cene...
Jaz bi rekel tako, da ce nekomu, ki se mu ne sanja o avtomobilih, svetuje, razlozi, zakaj je kaksna elektronika v redu in se splaca doplacat, pa varnost itd, pa kaj ni pomembno... pa da zrihta ugodno ceno, zakaj pa ne. V bistvu bi marsikdo raje dal par sto evrov, kot pa se registriral na Alter in potem kupil Kio in dal predelat na plin.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Aha, to je za kupca nekoliko manj "pozitivno", ker pač denarja nihče noče dati iz rok
tongue-1.gif
. Ampak ene 20% se mi zdi precej sprejemljivo.

Verjetno bi se več biznisa dalo narediti tako da bi se z AH dogovoril za posredništvo in bi bilo tvoje delo že del kupčeve cene, račun za avto bi dobil kupec (in bi bil on prvi lastnik), tvoje delo pa bi AH plačal tebi. Sta pa tukaj dva problema: zrihtati tak dogovor z več AH je verjetno veeeliko dela (nekatere gotovo tudi ne bi bile za) in drugo, odvisen postaneš tudi od plačilne discipline AH (na Balkanu smo, je.biga
tongue-1.gif
).
Sem razmišljal tudi o tej možnosti, vendar se ne grem tega iz dveh razlogov:
- moralni hazard: z vidika stranke se namreč preselim na drugo stran in bi mi bilo v bistvu lahko v interesu, da stranki rečem, to je super cena, potem mi pa AH plača lepo provizijo. Torej, zaupanje tukaj gre po gobe. V primeru, da je recimo plačilo vezano na procent prihranka, sem pa na strani stranke: torej je tudi moj interes čim večji prihranek, ker bo potem tudi provizija višja
- plačilna disciplina, kot si napisal. Enostavno se težko pripravim do tega, da bi moral prositi za plačilo nečesa, kar sem pošteno zaslužil