Cukanje

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
važno, da si zrihtal in da zdej dela, čeprav bi se meni zdelo škoda 1000€ za bencinsko pumpo in bi raje rekel da naj dajo dnar nazaj in bi dal not eno brezhibno rabljeno za dobrih 100€ (če je sploh ta kaj kriva za cukanje
smirk-1.gif
). ker ti serviserji te lahko naserjejo po dolgem in počez. jaz sem imel enak problem, na servisih so ugotavljali, da so zanič cinšpule, sesalni kolektorji, itd za vsaj 500€ stroškov. nakar sva s kolegom, ki ima enakega megana, zamenjala kable in avto ni cukal več. strošek 30€. enaka zgodba je bila pri počenem kolektorju, mi je en mehanik zagotavljal, da se kopije ne da dobit, original pa stane 400€. to se mi je zdelo malo veliko za en tak preprost železni del, potem pa mi začne nakladat da je iz inoksa in ne pokne itd . potem sem šel k drugemu mehaniku in ta mi je rekel, da ni problema dobit kopije, ki pa stane 170€. nato pa sem šel malo gledat za rabljenimi in ga našel za 45€.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Pumpa je dražja, ker je visokotlačna (direkten vbrizg goriva). Tudi neoriginalne so dokaj drage (~300eur), pa še težko jih je dobiti pri nas. Na Ebay.de so ene gor.
Včeraj sem ga vprašal, a je pumpa bila upravičeno zamenjana in kakšno vlogo je igrala pri cukanju? In je rekel, da pri cukanju nobene, je pa igrala vlogo pri nihanju obratov in občasni nemoči. Je pa to povedal na takšen način, da mu kar verjamem, ali je pa odličen blefer. Potem mi pa še pravi, da če imam staro s sabo (ker sem jo vzel domov), da mi jo namontira nazaj če želim, ampak naj ne hodim potem čez en mesec nazaj stokat, da avto ne gre.