Cukanje

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ker sem slišal že več primerov za te avte, da ga "domači" mehaniki ne obvladajo najbolje.
Tako so "obvladali" tudi tega in je vse nekaj rasjebano. (sem kupil rabljen avtomobil)
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Evo, pa imamo krivca.

Bencinska pumpa. Koliko to stane? Toliko:
BENCINSKA PUMPA: 760€ +DDV = 912€ z DDV
crazy1.gif

A ti to resno?
shocked-1.gif


Sicer res, da vozm mejhn jajčk, samo men je mehanik reku, da pride pumpa tam okol 60-70€ oz cenej kot novi kabli (katere sem mogu menat).
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Ce ni micubiši ravno nekej posebnega bi morala pompa pasat od vsakega modela s tem motorjem in priblizna letnica izdelave... Rabljena te pride do max 100e..
Poklici mal po oglasniku/bolhi, pa glej da pumpo potegnes sam iz kestla, ce stoji na suhem, bo tud ostala suha, vred s tvojo denarnico.
Alpa v skoc v austrijo, tam je tega pleha kar dosti vec.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Tudi deli za veliki servis stanejo toliko:

OLJNI FILTER 9€+ddv = 10,8€
ZRAČNI FILTER 20€+ddv= 24€
ZOBATI JERMEN 83€+ddv= 99,6€
7€+ddv = 8,4€
VODILO JERMENA 2X ~60€+ddv= 72€x2= 144€
VODNA ČRPALKA 152€+ddv= 182,4€
HIDRAVLIČNI ZATEZALEC 127€+ddv= 152,4€
------------------------------------------------
SKUPAJ: 621,6€ z DDV

Kje so pa tekočine in delo?
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ena stvar, ki sem se je zagotovo naučil je ta, da so mitsubishijevi deli dražji kot žafran. Kar se tiče bencinske pumpe... Ne dam je zamenjat nekomu, ki ni mogel ugotoviti kaj je dejansko z avtom narobe. Sploh sem pa iz tega razloga peljal avto na pooblaščeni servis, da se lahko na koga derem če kaj ne bo štimalo po popravilu.
In zdaj če grem po avto me bodo najprej skasirali za pregled in diagnostiko avta tralala blabla. Pa jim bom tam pustil xyz €, potem bom moral iskati eno rabljeno bencinsko pumpo za ketero pojma nimam če dela ali ne in seveda najti nekoga, ki mi jo vgradi ter vse nastavi. Kar pa večina mehanikov ne zna; že pri tem avtu je bilo vse razštelano - se je baje videlo na računalniku (tako so mi rekli iz servisa).

Naj avto zrihtajo, da bo bp. Bom plačal, ni problem, ampak naj dela kot mora. Ta avto bom spravil v red kot se to zanj spodobi.
 
Nazadnje urejeno:

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Ne hiti. Kot ti je povedal že Smirastonstrikanpulovr, so bencinske pumpe skoraj enake. Razlikujejo se po pretoku oz. pritisku, ki ga ustvarjajo.
Prepričan sem, da jih ima skoraj vsaka resna trgovina z avto deli. Mene je prišlo (dve pumpi - ker je 2800 ccm V6 motor, dva katalizatorja in dve lambda sondi z delom) 920 EUR, pa daj to na pol, odštej lambda sondo in katalizator,..
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Naj avto zrihtajo, da bo bp. Bom plačal, ni problem, ampak naj dela kot mora. Ta avto bom spravil v red kot se to zanj spodobi.

Na takih osebah kot si ti, pol slovenije mastno sluzi, samo ne se potem pritozevat kako so deli dragi.....
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Naj avto zrihtajo, da bo bp. Bom plačal, ni problem, ampak naj dela kot mora. Ta avto bom spravil v red kot se to zanj spodobi.

Na takih osebah kot si ti, pol slovenije mastno sluzi, samo ne se potem pritozevat kako so deli dragi.....

Eno je teorija ko se oglašajo mehaniki, drugo je pa pratičen primer, ko je treba dejansko kaj narediti pa se zatakne. Ne pravim, da so pooblaščeni servisi vsevedi, ampak so vseeno tam za specifčno te avtomobile, jih bolj poznajo.
Pred nekaj dnevi sem avto pripeljal k mehaniku pa me vpraša če je to dizel (GDI). Potem jaz naj dam takemu avto za popravljat?
bonk.gif

Manjka jokajoč smajli...
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
A mene ste pa spregledali?
920 EUR mi je za omenjeno vzel nepooblaščeni mehanik, ki bolje obvlada kot na pooblaščenem (nekajkrat preverjeno). Na pooblaščenem bi prišlo okoli 2.500 EUR
bonk.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
A mene ste pa spregledali?
920 EUR mi je za omenjeno vzel nepooblaščeni mehanik, ki bolje obvlada kot na pooblaščenem (nekajkrat preverjeno). Na pooblaščenem bi prišlo okoli 2.500 EUR
bonk.gif

Ampak kot prvo jaz ne poznam takega mehanika, če mi bo zanj povedal nekdo drug še vseeno težko zaupam. Avto pa rabim čim prej pa se te stvari samo vlečejo.

Lahko mi pa daš podakte od tega mehanika tukaj ali na pm (in poveš lokacijo), pa bom imel za drugič, če bo kaj narobe.
 
Nazadnje urejeno:

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Sem danes malo za foro klical v domžale (Potokar) in brskal po internetu. Potokar je povedal, da nimajo oz. ne more dobiti benc. pumpo za carismo, na internetu pa tudi ne najdem za carismo GDI pumpe. Vsaj toliko, da bi videl ceno.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Da se jo iskati tudi po številki pumpe (če je ni za model), Probaj:
Copex, Ižanska cesta 46, LJ
01-428-04-53

Lp
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Avto iz uradnega servisa... Zamenjana bencinska pumpa, vse znastavljeno, avto bi naj bil dober. Se peljem, vse ok, po nekaj km pa spet začne cukati in je brez moči. Potem je spet ok in vleče ko tele blesavo...
Včasih je ok, včasih cuka in je popolnoma brez moči, ampak je zdaj veeeeeeeeliko bolje kot je bilo pred zamenjavo pumpe. Tisto je bilo katastrofalno, to pa je še za prebaviti.
A se komu sanja kaj bi to bilo?

8 dni je rok reklamacije. Naslednji teden me bodo definitivno imeli spet tam. Pa ne razumem kako na uradnem servisu tega ne zrihtajo oz. zrihtajo deloma, če je bil s tem namenom avto pripeljan...
13.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
spotoma, bencinski filter si menjal?
A 8dnevni rok še velja? Kolikor jaz vem, tega ni že par let.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
spotoma, bencinski filter si menjal?
A 8dnevni rok še velja? Kolikor jaz vem, tega ni že par let.

Sem povedal naj se menja benc. filter, če že zamenjujejo pumpo, ampak tega na računu ni.
crazy1.gif

Drugače pa za 8 dnevni rok piše na računu, tako da verjetno velja.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Potem velja. Čim hitreje ga odpelji nazaj. Osebno bi ga pomoje odpeljal v avstrijo na servis, ker tle samo nategujejo folk. Pa to da je bilo vse razštelano so si verjetno zmislili, upam pa da ne
smile-1.gif


lp
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Potem velja. Čim hitreje ga odpelji nazaj. Osebno bi ga pomoje odpeljal v avstrijo na servis, ker tle samo nategujejo folk. Pa to da je bilo vse razštelano so si verjetno zmislili, upam pa da ne
smile-1.gif


lp

Po moje si niso zmislili. Prejšnji lastnik je naredil vse, da mu ne bi bilo potrebno zamenjati bencinske pumpe.
smirk-1.gif