Cukanje avta - vprasanje?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
A so lahko za to pocetje krive svecke, katere so stare ca. 4 leta in imajo za seboj za 70k km? Mi pa avto cuka ko dam na gas, zgleda pa to tak kot da bi ga nekaj za trenutek zadušilo. Je pa jeba, da to ne dela konstantno, ampak kak mu je :/
Najbolj pa se to cukanje čuti v 2 al pa 3 prestavi pri ca. 2k obratov, ali pa ko peljem v hrib. Pri voznji v hrib se najbolj cuka in tezko grem v malo vecji klanec v 2 ali 3, saj nima moci in ga morem prestavit v 1. Vzigalna tuljava je bila menjana pred 1.5 leta, pravtako lani senzor na vztrajniku.

Zdaj pa, al so svecke, kabli ali kaj tretjega? Aja, racunalnik ne pokaze nobene napake.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Loputa (pucaj fse okol nje ko snames dol cev za zrak)...alternativno luftmesser (ponavadi na airboxu ali pa khe na cevi blizu njega)

DIY varjanta v cca 30min...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Loputa je bila sciscena 2 dni nazaj pa je isto.

Lutfmesser? A nebi tukaj racunalnik javil napake?

Aja, avto je VW Bora bencinar 1.6 motor AKL l. 98
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Odklopi luftmesser (upam da poznas koga z OBD za reset check engine lucke)...ce bo nehalo cukat je to to (pa narastla bo poraba ker vrze ECU v zasilni program)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Genau tema za moje vprašanje
smile-1.gif
Skratka pred kakšne pol leta sem dal menjat lamelo sklopke in od takrat avto trese pri speljevanju. A se bo to kdaj "uleglo" ali bom moral nazaj, da še kaj pošraufajo?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
DMX, zvecer, ko bo tema, dvigni haubo, odstrani pokrov in poglej, ce kje prebiva iskra.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Pa izolacijo na svečkah poglej......če je keramika posivela al pa ma tmne lise gor...pol prebijajo kabli (sled grafita ki nastaja pri iskrenju)!

Naslednjič uporabi ta trik....poleg tega da bo guma dalj zdržala....jo boš tudi snel lažje s svečke.....

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Genau tema za moje vprašanje
smile-1.gif
Skratka pred kakšne pol leta sem dal menjat lamelo sklopke in od takrat avto trese pri speljevanju. A se bo to kdaj "uleglo" ali bom moral nazaj, da še kaj pošraufajo?
Vztrajnik? Trese tudi kaj ce pri majhnih obratih v visji prestavi pohodis gas do konca?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vztrajnik cuka ja. Ampak samo pri speljevanju. Ponavadi takrat, ko je mašina vroča. Zjutraj ko je hladno, gre kot po putru
smile-1.gif

Med vožnjo ne zaznavam tresenja, res pa je, da nimam nikoli navade hodit po gasu.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
DMX ne razumem, da do zdaj nisi menjal svečke. Sej ne rečem, da ne zdržijo 70k. Ampak to je že vseeno preveč za svečke in tudi motor bolj mirno deluje, pa manjša poraba. Glede na to, da jih lahko sam v 5 minutah zamenjaš, pa še poceni so, me res preseneča da do zdaj nisi menjal.
Glede cukanja, tudi če si menjal tuljavo in senzor, je lahko spet zanič. Problem pri teh starejših avtomobilih, da ne zaznavajo, v katerem cilindru ni popolnega izgorevanja. Glede na opis napake, ker ni konstatna zadeva, gre za napako elektronike, kar šteje tudi senzorji. V tem primeru, je treba s testerjem iti na vožnjo. Lahko pa je tudi kje vlaga in ti prebija kje.

Janch, vztrajnik se poslavlja, tako da pripravi cekine za novega.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
DMX ne razumem, da do zdaj nisi menjal svečke. Sej ne rečem, da ne zdržijo 70k. Ampak to je že vseeno preveč za svečke in tudi motor bolj mirno deluje, pa manjša poraba. Glede na to, da jih lahko sam v 5 minutah zamenjaš, pa še poceni so, me res preseneča da do zdaj nisi menjal.
Glede cukanja, tudi če si menjal tuljavo in senzor, je lahko spet zanič. Problem pri teh starejših avtomobilih, da ne zaznavajo, v katerem cilindru ni popolnega izgorevanja. Glede na opis napake, ker ni konstatna zadeva, gre za napako elektronike, kar šteje tudi senzorji. V tem primeru, je treba s testerjem iti na vožnjo. Lahko pa je tudi kje vlaga in ti prebija kje.

Janch, vztrajnik se poslavlja, tako da pripravi cekine za novega.

Tudi jaz sem želel napisati, da enostavno prvi korak MORA biti menjava, ker bi najbrž že vsaj 10.000 do 20.000 km nazaj morale biti menjane.
Kot že rečeno, menjava ultra enostavna, a pri mrzlem motorju. Svečke poceni, Če se da, se kupi NGK.

Ponoči, ko je hladno, in vlažno ter čista tema, motor že odstal, dvigneš pokrov in pogledaš v motor. Če vidiš modre iskre, prebija. Druge kable in motor bo spet lepo predel.
zmaga.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ko boš imel probleme, da prestavljaš v prestave oz. ko se bo začelo zatikati. Drugače lahko daš enomasni vztrajnik, pa preprogramiraš računalnik motorja, pa imaš fiksno in skoraj neuničljivo zadevo. Minus pa je, nekoliko bolj nemiren motor in tudi nekoliko slabši izkoristek navora, ki ga ima motor.
 

Skander

Pripravnik
14. mar 2011
240
1
18
Nad garažo
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
A so lahko za to pocetje krive svecke, katere so stare ca. 4 leta in imajo za seboj za 70k km? Mi pa avto cuka ko dam na gas, zgleda pa to tak kot da bi ga nekaj za trenutek zadušilo. Je pa jeba, da to ne dela konstantno, ampak kak mu je :/
Najbolj pa se to cukanje čuti v 2 al pa 3 prestavi pri ca. 2k obratov, ali pa ko peljem v hrib. Pri voznji v hrib se najbolj cuka in tezko grem v malo vecji klanec v 2 ali 3, saj nima moci in ga morem prestavit v 1. Vzigalna tuljava je bila menjana pred 1.5 leta, pravtako lani senzor na vztrajniku.

Zdaj pa, al so svecke, kabli ali kaj tretjega? Aja, racunalnik ne pokaze nobene napake.

100km/h v 3. prestavi ene 3-5km ponavadi reši tak problem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: danijel8

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Si po čiščenju lopute, le-to tudi na novo skalibrilal s testerjem? To je obvezno, samo čisčenje ti nič ne pomaga brez kalibracije. Govorim iz izkušenj, sem imel G4 1.4 16V skoraj 7 let in sem vsake pol leta pucal loputo...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
A so lahko za to pocetje krive svecke, katere so stare ca. 4 leta in imajo za seboj za 70k km? Mi pa avto cuka ko dam na gas, zgleda pa to tak kot da bi ga nekaj za trenutek zadušilo. Je pa jeba, da to ne dela konstantno, ampak kak mu je :/
Najbolj pa se to cukanje čuti v 2 al pa 3 prestavi pri ca. 2k obratov, ali pa ko peljem v hrib. Pri voznji v hrib se najbolj cuka in tezko grem v malo vecji klanec v 2 ali 3, saj nima moci in ga morem prestavit v 1. Vzigalna tuljava je bila menjana pred 1.5 leta, pravtako lani senzor na vztrajniku.

Zdaj pa, al so svecke, kabli ali kaj tretjega? Aja, racunalnik ne pokaze nobene napake.

Probaj svecke menjat sej ni nek strosek. Mene je tko avto zezal kr naenkrat mocan pojemek tolk da cukne. Pojavljalo se je kot ga je pac zagrabilo, klanca nisem testiral bi bilo pa mozno ker je takrat vecja obremenitev da se to se bolj pozna.