Cukanje

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Zdaj se pa avto obnaša popolnoma enako kot se je pred zamenjavo benc. pumpe...
Samo čakam, da mi poči trak in se odpeljem z avtom direkt v mitsubishijev salon pa jih vse povozim.

P*zda jim m*terina, ta pumpa pa stane čez 900eur (plačal čez 1k€). V primeru, da naslednji teden napake ne odpravijo jim bo še žal, zelo žal.
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Probaj ga dobro prodat, npr. za 500€ več kot si ga kupil.

Drugače je pa zame bmw edini avto, tko da ne me poslušat.
wink-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Zdaj se pa avto obnaša popolnoma enako kot se je pred zamenjavo benc. pumpe...
Samo čakam, da mi poči trak in se odpeljem z avtom direkt v mitsubishijev salon pa jih vse povozim.

P*zda jim m*terina, ta pumpa pa stane čez 900eur (plačal čez 1k€). V primeru, da naslednji teden napake ne odpravijo jim bo še žal, zelo žal.
jezen.gif

Brez zamere, a sem pričakoval kaj takšnega. Poglej kaj sem nazaj v temi zapisal glede težav - ali je serviser pregledal sesalni kolektor, loputo plina in EGR ventil? Po moje ni, kjer nima pojma.
Zavedaj se, da imajo GDI motorji muhe, katere se da z relativno malo denarja rešiti. Zavedaj se, da precej pooblaščenih serviserjev o tem nima pojma (to sem ugotovil sam, pa ravno za GDI motor sem spraševal).
Ti bom zapisal še enkrat: prebrskaj SLO in nemške forume, pa boš našel rešitev, katera te več, kot 200EUR ne bi smela stati.

LP,

Milan
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik naliM pravi:

Brez zamere, a sem pričakoval kaj takšnega. Poglej kaj sem nazaj v temi zapisal glede težav - ali je serviser pregledal sesalni kolektor, loputo plina in EGR ventil? Po moje ni, kjer nima pojma.
Zavedaj se, da imajo GDI motorji muhe, katere se da z relativno malo denarja rešiti. Zavedaj se, da precej pooblaščenih serviserjev o tem nima pojma (to sem ugotovil sam, pa ravno za GDI motor sem spraševal).
Ti bom zapisal še enkrat: prebrskaj SLO in nemške forume, pa boš našel rešitev, katera te več, kot 200EUR ne bi smela stati.

LP,

Milan

Oj. Vse to so mi že pregledali in nekaj pucali. Zdaj zvečer sem naredil okrog 15km z avtom in dela kot mora. Jutri pa spet vprašanje kako bo.
So mi pa razlagali na servisu nekaj s tem EGR, da naj ne bi bil krivec (ko sem jim to za EGR omenil), zdaj pa ne vem, če so to rekli, ker dejansko vedo ali pa kaj bluzijo. Bom videl naslednji teden.
crazy1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
če bi jaz bil ti, bi jim avto peljal nezaj in rekel naj dajo staro bencinsko pumpo nazaj not in ti vrnejo teh 1000€, ker pumpa očitna ni bila kriva in je vzrok nekje drugje. poleg tega pa si pumpo tako ali tako preplačal in bi bilo boljše da bi kupil kakšno malo rabljeno, ki ne bi smela biti čez 150€ . ker nove originalne dele dajat v 10 let staro carismo, ki je vredna max 3000€ je res bedarija. tem uradnim serviserjem lepo reči naj dajo denar nazaj in ga pelji še na kak drug servis.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
če bi jaz bil ti, bi jim avto peljal nezaj in rekel naj dajo staro bencinsko pumpo nazaj not in ti vrnejo teh 1000€, ker pumpa očitna ni bila kriva in je vzrok nekje drugje. poleg tega pa si pumpo tako ali tako preplačal in bi bilo boljše da bi kupil kakšno malo rabljeno, ki ne bi smela biti čez 150€ . ker nove originalne dele dajat v 10 let staro carismo, ki je vredna max 3000€ je res bedarija. tem uradnim serviserjem lepo reči naj dajo denar nazaj in ga pelji še na kak drug servis.

That's the plan. Del pa dejansko stane toliko... Sem se pozanimal okrog.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Raje se prej pri strokovnjakih pozanimam, kaj so še možne napake in ne peljem takoj 10 let starega avta "strokovnjakom" (za naše denarnice) in plačam za servis 1/3 vrednosti svojega avta, potem pa avto še ne gre, kot bi moral.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Vse je urejeno. Avto dela bp.
smile-1.gif
Sem rekel, da ne grem od tam dokler ne porihtajo. In kaj? 20min dela! Je pa za pumpo bil tudi štos... Mi je rekel, da mi da staro nazaj not če ne verjamem, samo naj ne hodim čez 1 mesec potem spet nazaj, da avto ne dela.

Aja, in ka je bil krivec?

kur-čeve svečke. Jao... Pa ena cinšpula je hin. Zdaj avto šiba bp, nič ni cukanja več.

Pa sem vprašal, a zadnjič pa niste gledali svečk ali kaj?? Pa mi pravi, da ne... WTF ?! Servis pa tak... jao
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
se fajn da ni blo v prvem odgovoru napisano, da se preveri elektrika :]

Ja, a ni to samoumevno? Pa je bil pri 2 različnih mehanikih. To je prva stvar, ki bi se morala pogledati.

Ko jaz komu pregledujem strojno opremo v računalniku in preden ga prižgem vtaknem not kabel in preverim če štima. Logično in samoumevno. Isto se smatra to pri avtu - pregled svečk - logično in samoumevno. Ampak očitno pri nekaterih to ne velja...
bonk.gif


Škoda, da ne obstaja kakšen urad, da bi izplačeval €, glede na to, koliko živcev me je vse skupaj stalo in koliko sivih las. Mater jim...





grin1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Mislim da bi si ti "majstri" zasluzli eno posteno na gobec ... Upam da te bo avto sluzil zdaj, pa da nebos vozil k tem bedakom vec ;]