Čuden oglas na mobile.de

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Naletel sem na čuden oglas avta na mobile.de. Cena avta je bistveno (17k, ostali so 22-25k) nižja od ostalih (Q5 2017). Vidim, da se ISTI avto prodaja na autoscout24 v firmi, ki je 1000km oddaljena od te. Drugi dan vidim da že tretja firma prodaja ta isti avto, medtem ko mi je druga firma sinoči (ob 19.30, kar mi je čudno) poslala mail, da je avto zdaj prišel k njim.

Sem jim napisal, ali lahko pošljem strokovne pregledovalce (autocheck) ker je meni predaleč in čakam odgovor.

Seveda mi zadeva smrdi (there is no free lunch), ni mi pa jasno, v čem je fora. Za avto so mi tudi poslali VIN številko, ki pa je nisem preverjal.

Mi lahko kdo komentira tako početje?

Aja, to so firme, ki so registrirane na mobile že kar nekaj let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se pravi je druga firma v drugi državi kot prva?

Večkrat opazim, da naši dilerji dajo gor na anet oglas, ko je avto še na mobile, pa še cena je enaka ali celo nižja, pa menda štima vse skupaj. Pač sodelujejo med sabo.

Mogoče pa imajo eni neto ceno, drugi pa bruto, link na oglas bi pomagal.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
3 leta star Q5 za 17k (po možnosti že nov model?) bo garantirano tako dober nakup, kot Q7 za 10k iz sosednje teme. :)

Takega oglasa sicer ni na mobile.de, stari modeli Q5 z 200k km se začnejo pri 20k. Verjetno nima smisla izgubljati časa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja, gre se za novi model. Oglas pride, pa čez pol dneva zgine. Itak vem da ni realno in se ne bom spuščal v nakup. Me pa vseeno zanima zakaj to počnejo? Gre se za firme iz nemčije, zgleda da prave firme. S tem če jih kdo sprašuje o takih avtih, samo gubijo čas, ampak verjamem da to ni zastonj. V čem je caka?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja tak scenarij bi bil možen: sfejkaš par oglasov za nižjo ceno z namenom, da kupiš konkreten avto ceneje. :fredi:
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
To poznam iz avtoneta. Ampak fejkan oglas mora biti realen, če se na daleč vidi da bistveno odstopa od povprečja, potem nekaj smrdi in obvoz...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
tole mi je poslal:

Hello,

Thank you for your interest! The car just arrived in our inventory and has been verified by our mechanics. This is a German car with German documents / German license plates.
The car is a in a super condition, technically is in perfect condition No visual and No technical defects, Accident-free, (TÜV) Technical Inspection is valid for the next 2 years. (Winter/Summer tires and wheels are included) If you intend to buy the car on company and pay the Net price we need the following details from you to prepare the external invoice.(Company Name, Address, VAT-ID) On the other hand if you want to buy the car as private person we need the following details to prepare the external invoice. (Full Name, Address and a copy of your ID, Driver License or Passport)

We sell all our vehicles with 12 months WARRANTY.

Audi Q5 2.0 TDI Design Matrix Navi Teilleder N. Model VIN XXXXXX (VIN sem jaz zbrisal)


Zdaj čakam na odgovor, ali lahko pridejo fantje preverit avto k njim na hof.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
tole mi je poslal:

Hello,

Thank you for your interest! The car just arrived in our inventory and has been verified by our mechanics. This is a German car with German documents / German license plates.
The car is a in a super condition, technically is in perfect condition No visual and No technical defects, Accident-free, (TÜV) Technical Inspection is valid for the next 2 years. (Winter/Summer tires and wheels are included) If you intend to buy the car on company and pay the Net price we need the following details from you to prepare the external invoice.(Company Name, Address, VAT-ID) On the other hand if you want to buy the car as private person we need the following details to prepare the external invoice. (Full Name, Address and a copy of your ID, Driver License or Passport)

We sell all our vehicles with 12 months WARRANTY.

Audi Q5 2.0 TDI Design Matrix Navi Teilleder N. Model VIN XXXXXX (VIN sem jaz zbrisal)


Zdaj čakam na odgovor, ali lahko pridejo fantje preverit avto k njim na hof.

Na izi način bodo prišli do tvojih osebnih dokumentov (jih ponaredili), po možnosti na tvoje ime odprli podjetje v tujini, naredili neko prevaro,
ti se boš pa potem ukvarjal in dokazoval da so ti ukradli identiteto...

 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
ja, to bi bilo možno (do sedaj nimajo drugega kot moj email), ampak tu gre za avto dealerja, ki obrne cca 50milj.€ letno in ima 45 zaposlenih.

EDIT:

sem našel cako: podatki o firmi so pravi, le kontaktni email je drugi (pa verjetno številka bančnega računa, kamor nakažeš aro, tudi :D ). zgleda da do vdrli v profil prodajalca na mobile.de
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko, da je tudi njegov oglas sfejkan.

Daj že enkrat link, da še mi sline cedimo.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Linka ni, ker je oglas umaknjen. bi ga že prej dal, pa je šel.

Sumljivo mi je bilo že to, da je avto prodajala priznana avtohiša Honda, v mobile.de pa ko si kliknil na njih, so imeli skor same Audije. Pa kdo bo šel iz Audija na Hondo?? Vsak ma svojega kupca, če furaš nemca, boš težko šel na poševnookega (pa četudi bi bil boljši).
 
  • Wow
Reactions: sajkek in McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Podobni oglasi se najdejo tudi na technic boerse. Ponoči/zjutraj oglas za pol cene, dopoldne ga ni več. Ali je fejkan prodajalec ali pa ukradena indentita prodajalca.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Seveda, takrat je bil že nov model na trgu in je cena za prvo generacijo Q5 drastično padla. 2017 so bili novi malo čez 30k v Nemčiji (flotni še precej manj) , zato je 3 leta star in po kilometrih tik pred prešo (po alterjevsko) za 17k povsem realno.

Nov model Q5 danes za 17k (sicer je v mailu pisalo 17k neto, kar precej spremeni zadevo) pa je pač mission impossible ali pa dejansko tik pred prešo (300k km +)...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
tole mi je poslal:

Hello,

Thank you for your interest! The car just arrived in our inventory and has been verified by our mechanics. This is a German car with German documents / German license plates.
The car is a in a super condition, technically is in perfect condition No visual and No technical defects, Accident-free, (TÜV) Technical Inspection is valid for the next 2 years. (Winter/Summer tires and wheels are included) If you intend to buy the car on company and pay the Net price we need the following details from you to prepare the external invoice.(Company Name, Address, VAT-ID) On the other hand if you want to buy the car as private person we need the following details to prepare the external invoice. (Full Name, Address and a copy of your ID, Driver License or Passport)

We sell all our vehicles with 12 months WARRANTY.

Audi Q5 2.0 TDI Design Matrix Navi Teilleder N. Model VIN XXXXXX (VIN sem jaz zbrisal)


Zdaj čakam na odgovor, ali lahko pridejo fantje preverit avto k njim na hof.

ma sej so kekci. vse je perfect cena pa tok nižja. le zakaj? a ne bi bilo bolj prepričljivo, če bi malo opraskali kakšen odbijač, pa rekli da pač ni čist perfect, in bi kupec hitro zračunal da je še vedno ok nakup, ker za 3k razlike bo dal 300€ za tiste odbijače...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu ne iščejo "zapufanega" balkanca, ki bi šparal na samo-popravilu, oni hočejo nalovdanega bogatuna, ki pa stiska pri nakupu. Moralno se mi zdi to. ;)