Šalabajzerstvo na kvadrat

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Se peljema po naši avtocesti do Črnega Kala. Grem proti Buzetu in tam po hitri cesti v Pulo oz. Šišan.
Se peljema po isti poti domov.
Potem pa začnem na glas razmišljat, kako je možno, da je hitra cesta na istrskem ipsilonu tako kvalitetno narejena, da je asfalt kljub zavidljivi starosti (še iz Titovih cajtov) prez napake, brez razpoke, brez kakršnekoli deformacije. Izjema je le pri Pazinu, ko so potegnili novo plast asfalta. Ki pa je glede kvalitete svetlobna leta pred nami. Vozim 120, 130 km/h, pa se mi zdi, kot da cinclam s 60. Mirna vožnja, brez vibracij, tresenja...
Pridema čez mejo, pa na Črnem Kalu nazaj na naš "autobahn". 90km/h, 100km/h... Avto se trese, vibrira, amortizerji delajo s polnim šusom. 120km/h, 130km/h... Dalje pa nočem, ker se mi avto smili. Sploh na odseku proti Razdrtem... Šoderjama.

Ne gre mi v glavo, kako je možno, da so hrvaške hitre ceste, asfaltirane pred 30 leti, v vrhunskem stanju, prav tako njihove avtoceste, naše nove, pa tudi malo manj nove avtoceste pa take, ko v puščavi Uzbekistana. Vse polno udrtin, puklov, razpok, zalitih z neko smolo...

DARS-u je dejansko v interesu, da SCT-ju, Primorju, CPM-ju ipd. nikoli ne bo zmanjkalo dela na naših "autobahnih". Pa da ne bo padla prodaja amortizerjev...
V nasprotnem primeru pa so v Sloveniji zaposleni res sami šalabajzerji, ki si dejansko ne zaslužijo svoje plače.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
zdi se mi da je tam podlaga kamen. zaradi tega tudi ne pride do ugrezanja in pokanja ceste. če pa je podlaga zemlja in na njej nasut pesek pa je druga pesem. poleg tega tisti njihov Y nima niti približno tok prometa kot slovenska avtocesta.

lp
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
prijavi jih! www.salabajzer.si
aplauz.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Tudi 1 leto stara pomurska avtocesta nima toliko prometa, pa je pravi tresalnik. Kaj res ne znajo delat s finišerji in valjarji??
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ma dej, povsod kjer gradijo naši vrli cestarji, je vse skupaj v kurcu.
Sem se peljal zadnjič po povsem novem odseku ceste skozi Spodnji Brnik in lahko rečem, da je totalna katastrofa. Za povsem nov asfalt bi človek pričakoval, da bo položen lepo,gladko in da bo vožnja full lepa, v resnici pa ruka za popizdit, kot da bi bil to ene 20 let star odsek, kjer se teren že lahko nekoliko posede. Brezveze!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
kvalitete graditve slovenskih in hrvaških cest ne bi komentiral, ker nimam izkušenj ne z enim, ne z drugim. je pa bistvena razlika v količini prometa (predvsem tovornjakov), ki se valijo po naših in po hrvaških cestah, pa tudi v podnebju. v istri, pa tudi v slovenskem primorju, manjkrat pada sneg, manjkrat pride do zmrzovanja vozišča, zato je potrebno manjkrat plužiti in posipati s soljo. posledično se tudi ceste manj uničene.
sicer pa asfalt na ipsilonu ni iz titovih časov. pred 10 in več leti sem se po isti poti kot ti vozil v Peroj in se spomnim, kako so postopoma gradili odseke proti jugu. eno leto so komplet ipsilon od učke do pazina prenavljali, takrat smo naredili velik obvoz buzet-lupoglav-učka-pazin
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Tudi 1 leto stara pomurska avtocesta nima toliko prometa, pa je pravi tresalnik. Kaj res ne znajo delat s finišerji in valjarji??

KLIK
Citat:
Uporabnik sass pravi:
problem prekmurske AC je v tem, da se gradi prehitro, zaradi pritiskov politike. ko se bo AC odprla, se bodo nasipi še vedno posedali, tisoči tovornjakov dnevno pa bodo poskrbeli, da jo bo treba kmalu generalno prenoviti
za pomursko avtocesto se je že pred odprtjem vedelo, da bo kmalu zjahana
 

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
Kaj tega niso američani gradili in zdaj cestnino pobirajo?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Za moje pojme lahko tudi pri nas gradijo američani in pobirajo cestnino 100 let, če bo cesta taka kot mora bit. Ne briga me, kdo pobira cestnino, ker od tega jaz nimam nič. Briga me samo to, da ne čakam vsakih nekaj km v kolonah zaradi obnovitvenih del, tam kjer se pa lahko hitro peljem, pa mi cesta sfu.ka celi avto.
Glede hitrih cest in avtocest so Hrvati svetlobna leta pred nami...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
kvalitete graditve slovenskih in hrvaških cest ne bi komentiral, ker nimam izkušenj ne z enim, ne z drugim. je pa bistvena razlika v količini prometa (predvsem tovornjakov), ki se valijo po naših in po hrvaških cestah, pa tudi v podnebju. v istri, pa tudi v slovenskem primorju, manjkrat pada sneg, manjkrat pride do zmrzovanja vozišča, zato je potrebno manjkrat plužiti in posipati s soljo. posledično se tudi ceste manj uničene.
Me spomnilo na naravni fenomen tule nedaleč od Maribora, znan tudi kot "vremenska bariera". Več vrhunskih znanstvenikov raziskuje zadevo, samo jo še noben ne zna razložit.
Najbolj je vidna pozimi, po snegu. Vsepovsod po cesti je sneg (ali brozga), potem pa pri mejnem prehodu Šentilj magično neha. Cesta je čista. Neverjetno. Podobno je sicer tudi čez leto. Klima s te strani meje uničuje cesto, prav tako promet, na drugi strani pa se cesta drži, Ko' granit. Deveto čudo sveta. Lahko bi izkoristili kot turistično zanimivost, baj-d-vej
smile-1.gif
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
To je znani znanstveni "Paradoks senčne strani Alp", ki se vleče proti zahodu tja nekje do Korenskega sedla. Ta vremenska anomalija baje tako kuri znanstvenike, da se razvozljaču vozla obeta Nobelova nagrada.
wink-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Povsem nova in z veličastnimi slovesnostmi in slavljenjem velecenjenega župana&co te kamniška štiripasovnica tako zruka, da misliš, da še ni do konca narejena in da morajo še položiti vrhnjo zaključno plast. Da ne govorim o umotvorih s kolesarskimi stezami, pločniki avtobusnimi postajami itd itd itd...
bonk.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ceste se morajo vsake 4 leta na novo preplastiti predvsem za to, da se kaj v žepek zlije... kaj res verjamete v poštenost naših izvoljencev??
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Tudi 1 leto stara pomurska avtocesta nima toliko prometa, pa je pravi tresalnik. Kaj res ne znajo delat s finišerji in valjarji??
Mislim, da je pomurska avtocesta v enem letu že prenesla več ton / km kot istrski Y v 30-ih letih. Jaz pravzaprav na Hrvaški avtocesti zmeraj mislim, da imajo prepovedan promet za kamione. Samo me ZG in Karlovcem vidim kakšnega. Tam pa tudi cesta ni gladka in ravna.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
si pa res pepe
smile-1.gif


ZG-BG je kamionarska ruta. v času nepoeltja je na njej več kamionov kot osebnih vozil. sploh če šteješ vozila, ki se peljejo celo pot. vse makedonske paprike, lubenice itd..da ne govorimo o Willy Betz, ki vozi k vlakovna kompozicija.

cesta Karlovac Zagreb oz Rijeka zagreb je pa direktna konkurenca naši Koper Maribor.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ravno vceraj sel po primorki in na sreco je bila zvecer cesta prazna, da sem se lahko vozil po prehitevalnem, ker vozni je nevozen. Kar pa znajo je nabit tablo za jame. Ampak cesta je pa res katastrofa, se ne spomnim, kdaj sem se pri nas vozil po slabsi cesti.

p.s. zdej se bo francl oglasil in solil pamet, da nimamo pojma kako se ceste gradijo.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
si pa res pepe
smile-1.gif


ZG-BG je kamionarska ruta. v času nepoeltja je na njej več kamionov kot osebnih vozil. sploh če šteješ vozila, ki se peljejo celo pot. vse makedonske paprike, lubenice itd..da ne govorimo o Willy Betz, ki vozi k vlakovna kompozicija.

cesta Karlovac Zagreb oz Rijeka zagreb je pa direktna konkurenca naši Koper Maribor.

To niti približno ne drži. Ms-Kp ima dost večje število tovornjakov dnevno. Zg-Bg je prazna proti našim avtocestam.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A tebi se zdi, da imajo Avstrijci takoj čisto spucane ceste med sneženjem?
hysterical-1.gif


A tebi se zdi tisti betonski ribežen proti Gradcu in naprej najboljša avtocesta na svetu?
hysterical-1.gif


No, nekaj je res: Slovenci znamo najbolje pljuvati prav po sebi. Čeprav so naše ceste daleč od idealnih, tudi v bližnji in daljni okolici ni stanje oh in sploh. Vidimo samo nekaj, kar je boljše kot pri nam, nikakor pa tistega, kar je slabše. Pa tega sploh ni malo.

Čeprav so ga pa z vzhodno obvoznico res usrali. Da je novo stanje slabše od starega, to pa tudi ne vidiš vsak dan.
bonk.gif
 

Podobne teme

I
2
Odgovori
26
Ogledi
87.230