Šalabajzerstvo na kvadrat

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Edino njihovi kamionarji znajo biti na trenutke pacienti, ko skočijo ven pri 80-90 na uro in izsilijo nekoga, ki vozi 130, da mora slednji na polno zavirati. Večkrat sem bil priča naknadne gestikulacije voznikov avta in kamionarja, ko mu je avtomobilist verjetno pošteno obdelal mamo, babico in vse sestre.
grin1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No ja, takole s kamionarji se ti od Kopra do Maribora zgodi vsaj 10x.

Drugače pa ena s Palerma, ko si nek ubogi pickup upa izsiliti klošarski (klošarjev) avto. Jebanja do zore ...
hysterical-1.gif

745132-palermo.jpg
 

Priponke

  • 745132-palermo.jpg
    745132-palermo.jpg
    94,2 KB · Ogledi: 168

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
V severnem delu Italije je vožnja po avtocesti pravi užitek. Vsekakor je precej manj nervoznežev kot pri nas, ko se ti ljudje lepijo na rit, nato pa blendajo ali hupajo.

Točno tako. Vedno se veselim "izleta" v Italijo
cheer.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Dodal bi dvoje ob dejstvu, da sem že prevozil približno 2/3 Evrope:

- Slovenija ima skoraj najslabše ceste v Evropi
- nikjer, še enkrat, nikjer v Evropi oz. v eni državi na splošno NI (po moji laični oceni) tako gostega prometa ob vseh urah dneva ali noči.

Delno so po mojem mnenju samo Avstrijske avtoceste ponekod še tako tranzitne kot so Slovenske. Neverjetno.
Naše so kar OK. Zapelji se po južni italiji, Veliki Britaniji, Delih Španije in Portugalske, bivši vzhodni evropi ...
In Avstrijske avtoceste so večinoma prazne ... Spet: zapleji se čez nemčijo, italijo ...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Vi bistvu so Italijani sedaj najboljši vozniki na svetu. Vožnja po Italijanskih avtocestah prav blagodejno vpliva na naše / vaše počutje. Živ!
tongue-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Daleč od tega, da so najboljši na svetu, samo nekaj obračaš besede (zgleda, da nisi šel dlje od Trsta).

Ampak proti Slovencem, ja, obvladajo avtoceste.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Se strinjam, da z makaronarji nisem imel tezav na AC, vedno precej tekoc promet brez ekstremov. So pa v mestih cigani, sploh Trst. Edine fitipaldije na njihovih AC vidis so tujci, enako velja za Avstrijo, kjer se omejitev ne drzijo balkanci. Ampak to se vedno nima nic opraviti s stanjem nasih cest.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Pri vožnji do Verone in nazaj, sem bil po 250km vožnje (v eno smer) po njihovi avtocesti veliko manj zmatran kot tistih 100km po slovenskih avtocestah do doma. In ja, po Italiji sem dejansko stalno vozil s tempomatom, zadaj sem pa vlekel motor na motoristični prikolici.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:. Edine fitipaldije na njihovih AC vidis so tujci, enako velja za Avstrijo, kjer se omejitev ne drzijo balkanci.
Aja? A si jih ustavljal pa čekiral, a so balkanci za volanom? Ker se veliko vozim po avstriji in so hitri tako avstrijci kot kaki nizozemci, nemci, italijani ... Slovenci so med počasnejšimi ...
Sicer pa so avstrijci eni najslabših voznikov, tudi na AC.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na relaciji MB-GRZ je 90% avstrijcev lepo vozilo po predpisih. Še z 135 km/h si jih prehiteval.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne, vidis pa reg. tablico? In vedno vse kar je slo nad omejitvijo je bilo iz balkana ali pa makaronar.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Ravnokar odprta ozka ovinkasta sramota cez rebrnice...trese bolj kot vsaka Italianska 30 let stara avtocesta,tako da niso samo tovornjaki krivi,krivo je Šalabajzerstvo slovenskih gradbincev,da sploh ne omenjam kako se avto obnasa naprej po hitri cesti skozi vipavsko dolino....katastrofa.
beri moj post zgoraj. rebrnice in pomurska AC sta dva primera, kjer je gradnjo diktirala politika in ne stroka, zato pa je takšno, kot pač je. pa je takih primerov po sloveniji še kar nekaj
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kje pa omenjam MB Graz? Tam sem se pa res se najmanjkrat vozil. In zal, po mojih izkusnjah se vecina drzi omejitev, celo tam kjer je omejitev 100. So izjeme, a vecina med njimi je tujcev.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi po mojih izkušnjah se Avstrijci zelo držijo omejitev (razen okoli Dunaja, kar je normalno), padalci so skoraj izključno Nemci in Balkanci (v različnih registracijah).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
rebrnice in pomurska AC sta dva primera, kjer je gradnjo diktirala politika in ne stroka, zato pa je takšno, kot pač je. pa je takih primerov po sloveniji še kar nekaj
Kolko nekaj ? 30%? 50%? 70%
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, gradnjo vsake avtoceste diktira politika. Pa ne samo pri nam.
 

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Tudi 1 leto stara pomurska avtocesta nima toliko prometa, pa je pravi tresalnik. Kaj res ne znajo delat s finišerji in valjarji??



Veš kdo dela na teh strojih?
 

Rogue

Pripravnik
26. avg 2009
89
0
6
Replika avtorju. Sem se vozil po ravni regionalki 100 km/h in je sovoznik snemal okolico. Pri enaki hitrosti je bilo to storjeno tudi na avtocesti. Vse to na gorenjskem. Ko sem gledal posnetke, so bili tisti z regionalke zelo mirni, na tistih iz AC pa se je slika tresla tako, da bi človek mislil, da sem se vozil po makedamu ... Katastrofa.

Pa recimo ko sem bil na izletu ... bus iz Italije do Slovenije: 7 ur po IT, 1 ura po SLO. Brez, da bi gledal kaj se dogaja zunaj, sem vedel, kdaj smo na naših avtocestah
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Rogue pravi:
Pa recimo ko sem bil na izletu ... bus iz Italije do Slovenije: 7 ur po IT, 1 ura po SLO. Brez, da bi gledal kaj se dogaja zunaj, sem vedel, kdaj smo na naših avtocestah
smile-1.gif
Imaš prav, ko ti neha uničevat podvozje in gume na dilatacijah viaduktov in mostov, prideš ven iz Italije.
grims-1.gif
 

Podobne teme

I
2
Odgovori
26
Ogledi
87.235