Prodaja rabljenega vozila - alter way

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Takole se je začelo.

Pač odločil sem se prodat svojega 12 let starega šveda in kot prodaja običajno zahteva, objavil mali oglas.

Kar je sledilo me je kar malo presenetilo. Najprej je sledila nekaj stranska debata v kateri so se pojavljala naslednja stališča:
* Avto ni vreden niti polovico te cene
* Avto je vreden vsakega centa
* Za tako ceno bi dobil X boljših avtov
* Volvo je zakon, sploh D5.
* Za ta denar bi vsak normalen človek dal polog in vzel novo kijo/hjundaja/fiata na lizing.
* itd. itd.
Debata se je tako razvila, da jo je moral moderator v celoti pobrisati, ker takšno prepucavanje v male oglase pač ne sodi. No, in sedaj se razvija že nova debata, v kateri nekdo predlaga naslednje:

Citat:
Resni kupci takega avta res ne moremo biti. I am sorry! Kupim ga edino, če mi ti kriješ vse stroške popravil, originalnih rezervnih delov in izgube živcev. Glede na to, da avto dela in dela in dela, ne boš imel kaj prida stroškov. Podpišeš?

Skratka, debata je vroča, ampak ker tole res ne spada v male oglase predlagam, da jo nadaljujemo tukaj.

Torej, 12 let star "naloudan" avto vs. nova korejska kanta na puf in podobno GO!.
 
Nazadnje urejeno:

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ko praviš nova korejska kanta...... Sem bil pred leti lastnik 5 let starega volva, kupljen od soseda, in sem ga prešravfal v enem letu več kot sedaj ko imam i30 že tri leta in razen rednih servisov še ni videl mehanika pa je letnik 2008. Volvota še povoham ne več, kaj šele, da bi ga kupil
wink-1.gif
in vozil (ter popravljal)....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
jah lej volvo je top...dokler dela in ne izveš cen nadomestnih delov...potem je boljša vsaka korejska kanta,
rabljen avto je pa vreden nantačno toliko za kolikor ga uspeš prodat,poslušat nekoga da avto ni vreden nič se mi ne zdi smiselno,boš videl kaj pravi trg oziroma koliko bo zanimanja in potem nižaš ceno če avto ne bo šel od hiše,drugače pa dober avto
 

Robi666

Zelenc'
11. avg 2014
28
0
1
Jaz raje kupim novega Cliota kot pa 10 let starega BMW5/AUDI/MB. Ampak vsak po svoje. Tud sicer bi raje kupil nek manjši avto ki bi bil nov, kot pa večji avto star 5, 6 let. Razen če bi pa č nucal tolk velik avto.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Sam sem kupil dve leti rabljen avto za 22k en mesec nazaj in sem poslušal iste stvari... to bi dobil že dva nova pa bla bla. tukaj sigurno mislim, na način da je rabljeno pa nabildano boljše kot nova korejska jajca .

12 let starega volva pa sigurno ne bi kupil, ampak bi se ozrl za novejšimi vozili nižjega ranga. v primeru da bi že kupil nekaj tako starega mora imeti vsaj mođo, ki ga pa volvo nima...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Samo ena opazka: ko omenjate "korejska jajca" bodite pazljivi. Kar se tiče okvar, se mu sveta trojica težko približa (v številu napak).
Toliko o "jajcih".
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Samo ena opazka: ko omenjate "korejska jajca" bodite pazljivi. Kar se tiče okvar, se mu sveta trojica težko približa (v številu napak).
Toliko o "jajcih".

saj tudi vsi korejciniso več jajca,nekateri so za vožnjo ravno tako prijetni kot kak reno pežo ali pa še celo bolj
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Starejši z opremo naložen avto, vse lepo in prav, dokler vsa ta dodatna oprema ne začne odpovedovat. Potem je pa jama brez dna, če pa ne popravljaš pa se voziš s podrtijo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz pa raje kaj pošraufam na avtu, kot pa vozim francoza/korejca oz. te kripce.

Fotra je zanimal Suzuki SX4 X cross al kva je že.... hotli so 23k€ za neko odurno piksno.
hysterical-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Pa dajmo takole.

Imam 3500€. Rad bi se peljal udobno, rad bi dizla, rad bi tudi koga prehitel. Kaj naj kupim?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Karto za avtobus.
Ni hudič, da ne prehitiš vsaj biciklista, pa še nekaj €€€ ti ostane.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Če se bo vozil na relaciji Kr-Lj......ni 2x za rečt da mu ne uspe prehitet tudi kakšne Kie....al pa naloudanga Volva D5
grin1.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ne vem. Vsak ma svoje želje in potrebe. Mene je hitra vožnja po naših kolovozih z random nametanimi luklnjami minila. Samo čakam kje bo kak hinavski radar, kje mi bo kdo zasanjam s stranske ceste zapeljal,... Potem pa če se že na izi vozim, je pa vseeno če mam pod motorjem 1.6 bencinarčka al pa 3.0 dizla. Verjamem pa da je marsikomu to nerazumljivo.

Vem pa da so potencialni stroški pri takšni ladji kot je s60 lahko kar veliki. Koliko naprimer pride nova sklopka, amortizerji, turbina in velik servis za tega volva? Koliko pa iste stvari za Megane/Focus 1.6 bencin?

Jaz sem si vse stroške povezane z avtom že pred časom začel natančno beležit. Potem pa ko vidiš koliko vsak mesec delaš samo za pleh ki večinoma še stoji na parkirišču, začneš malo drugače gledat.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Vse je odvisno od želja, potreb in finančnih zmožnosti ...


Tudi sam imam raje starejšega BMW-ja, kot novega korejca, francoza ... in ne, ni vsak starejši premium avto podrtija/jama brez dna ... sam s svojimi nimam nobenih problemov, le redni servisi pri 3.0 bencinarju na približno 10k (interval na cca. 25k) , pri dizlu na 15k (interval na cca. 30k) .. to je to ... edino pri family touringu, bo pri slabih 240k počasi potrebna menjava zadnjih amortizerjev.
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:

saj tudi vsi korejciniso več jajca,nekateri so za vožnjo ravno tako prijetni kot kak reno pežo ali pa še celo bolj

[/QUOTE]

Uh bog ne daj da cizy to prebere
evil.gif