zacejanje vode na šipi zadnjih vrat

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Zadnjič se mi je zlomila plastika na el. dvigu stekel, zato sem odprl tapecirungo, da plastiko zamenjam. Ker niso imeli original take kot rabim (tudi kao ne obstaja), sem zadevo skupaj spravil z vezicami. Alternativa je nakup kompletnega mehanizma.

No, zdaj mi za steklom zaceja voda tam, ko je vertikalna prečka med fiksno šipo in šipo, ki se odpira. Voda se poceja po notranjosti vrat in na koncu gre ven skozi eno luknjico na vratah. Zanima me ali je to normalno? Tele vode je kar nekaj, jaz pa ne vidim načina, kako bi to zadihtal... Če so vrata zaprta, pride voda tudi v notranjost avta. Ali je krivo to, ker sem dal stran polivinil, ki je originalno "diht" prilepljen med vrati in tapicirungo?

No, danes sem spet probaval, pa mi je dol padla še druga šipa - zlomila se je ista plastika. Moram pa kmalu popravit, ker zdaj ma punca moj avto, pa prav, da bi se ga lahko kar navadila....
rolleyes-1.gif


Aja, avto je Octavia l.99
644387-vrata.jpg
 

Priponke

  • 644387-vrata.jpg
    644387-vrata.jpg
    68,3 KB · Ogledi: 303

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Če si dal stran tisto folijo, kot praviš, je sigurno to krivo. Jaz sem imel isti primer na enem svojem prejšnjem avtu.

L.p., Kloko
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
se pravi, da je normalno, da malo zaceja v notranjost vrat, od tam pa čez luknjice ven? glede na konstrukcijo tesnil in vsega okoli mi je to edino logično....
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če mene vprašaš je to čisto možno.
Recimo v velikih primerih, ne bom trdil, da v vseh, je na enak sistem narejen tudi strešno okno. Vsako strešno okno ima vsaj dva kanalčka, ki služita za odvod odvečne vode.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
sem probal zadihtat, bemu mater, še vedno teče not.

Lahko kdo priporoča kakega serviserja (poleg uradnega) v okolici KK, Brežice?