Covid-19 Covid-19 Samooskrba s hrano???

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.210
4.690
113
Na traktor forumu pišejo, da je odkupna cena za mlado pitano govedo 3 € na kg. Cena je za meso, torej za stehtani polovici na koncu klavne linije, kdor malo ve, kako to izgleda. Ampak tudi za to ceno je težko prodati, ker odkupa ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Nekateri pišejo o 2,8, vemo pa da je bilo v najboljših časih po 3,4+
In ja, če odkupa ni, starost gre v 24+, potem se šele norca delajo iz mesa.
Je bolje da ga vaškim psom vrzes
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Iz Nemčije poročajo, da mlekarnam zmanjkuje embalaže za pakirat in da kmetje nimajo več mleka kam vozit...
No saj, če ne bo soje iz Brazilije se bo pa tudi mlečnost zmanjšala (#senenomleko).

Verjetno se bo počasi treba navadit kaj manj v usta dat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Za marsikoga bi blo ze danes primerno, da bi tu in tam kako vecerjo ven spustil...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
Zmanjšat prozvodnjo meleka, kar ostane v meso!
Že slišano? Seveda se je zmanjšala proizvodnja mleka, manj krav-mlekaric.
Pa je vseeno slišati/videti, da je še vsega dovolj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prav zanimivo je koliko enakih "projektov" se je sedaj zagnalo. Spekuliram, da jih 99% nima nič od tega - prej to nebi šlo, niti pod razno.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
V zakon gre poenostavljen postopek za postavitev rastlinjakov in zalivalnega sistema.
Ni mi jasno, kaj je bilo do sedaj tu zakompliciranega?
Drugo pa, očitno bomo rabili rastlinjake...
 
  • Wow
Reactions: Romzi in navlixx

TopZoki

Zelenc'
17. jun 2016
26
5
3
Danes sem bil v Mercatorju, pa gledam ceno rdece paprike 5,99 EUR na kg.. wtf? in to je samo ena od stvari, ki se mi zdi da so se podrazile.. Nisem nikoli analiziral cen po trgovinah do centa natancno, ampak nekak generalen obcutek imam, da se stvari drazijo. Ali imam privide?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Hanzi

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Morda je bila v kateri izmed akcij prej, v blokirani ceni pol leta ipd...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Danes sem bil v Mercatorju, pa gledam ceno rdece paprike 5,99 EUR na kg.. wtf? in to je samo ena od stvari, ki se mi zdi da so se podrazile.. Nisem nikoli analiziral cen po trgovinah do centa natancno, ampak nekak generalen obcutek imam, da se stvari drazijo. Ali imam privide?
Morajo trgovci zaslužiti za razkužila, maske, študente ki pipsajo vozičke, dodatke za plače.....
Višje cene na policah in nižje pri dobaviteljih
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
Pravijo, da je sedaj v krizi 15% upad prometa. Nepopravljivo letos!
kako je s prometo nekaj dni pred zaprtjem? 30% več. Neponovljivo letos!
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Danes sem bil v Mercatorju, pa gledam ceno rdece paprike 5,99 EUR na kg.. wtf? in to je samo ena od stvari, ki se mi zdi da so se podrazile.. Nisem nikoli analiziral cen po trgovinah do centa natancno, ampak nekak generalen obcutek imam, da se stvari drazijo. Ali imam privide?
ja pač ne kupiš. Mi jemo sezonsko ...
Napišeš s kje je bila paprika uvožena?
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Mercator dostavi na dom naslednji dan ce je treba. Zakaj bluzit po trgovini?
 

TopZoki

Zelenc'
17. jun 2016
26
5
3
ja pač ne kupiš. Mi jemo sezonsko ...
Napišeš s kje je bila paprika uvožena?
Tega nisem gledal, bila je lepa rdeca paprika. Bom pogledal naslednjic..
Pac cena me je malo sokirala, ko sem jo videl, nic druga.. pa kot omenjeno se mi zdi za kup drugih cen, da lezejo gor po deset centov..
Glede dostave, nisem doma v mestih kjer dostavljajo, bi pa bilo nice to have.. v nasih halozah je next best thing tus spletni nakup, pa ti potem pripravijo robo, ti dvignes in placas s kartico.. ostalih opcij pa nimamo - so vsi ostali trgovci slabo updajtali svoj biznis model.. zgleda ni potrebe, bo folk ze prisel v trgovino, ce bo rabil kaj..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.919
4.973
113
Danes sem bil v Mercatorju, pa gledam ceno rdece paprike 5,99 EUR na kg.. wtf? in to je samo ena od stvari, ki se mi zdi da so se podrazile.. Nisem nikoli analiziral cen po trgovinah do centa natancno, ampak nekak generalen obcutek imam, da se stvari drazijo. Ali imam privide?
Temu se reče vojni dobičkarji.
Hoferjeve trgovke dobijo regresa 1700 eur... Fak ej .. od kod? Saj ni Hofer LEK, ali KRKA. Cene so pa v dveh letih šle gor po nekaterih artiklih za 50%. Kako naša država računa inflacijo, mi tudi ni jasno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.210
4.690
113
Zakaj pa ne bi trgovke dobile 1700 € regresa? Jaz jim privoščim. Razen tega se vsake toliko pojavi kak blog nesojenega trgovca, ki mu tako resno delo ni šlo in kako so ga izkoriščali. Verjamem, da ljudje tam v času v službi res delajo. Potem pa jih je treba tudi plačati. Lek in Krka? Po čem izstopata? To so večinoma navadni proizvodni obrati, praktično tekoči trakovi.
Pri nas imamo sedaj na izbiro tudi nekaj lokalne hrane v kmetijski zadrugi. Videti je, da si v tem primeru posrednik + proizvajalec vzameta več kot pri teh grdih tujih trgovcih. Upam sicer, da potem vsaj proizvajalec dobi krepko več. Čeprav garancije zato nimam.